Airbag İkaz Lambası

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Bugün kasisi fark etmedim ve ani fren yaptım ve kasise biraz sert girdim. Kasiste küçük plastik kasislerden di. Kasisten geçtikten sonra araç airbag lambası yaktı ve airbagları kontrol ettirin yazdı. Özel servise götürdüm ve bilgisayara bağlattım. Ön yolcu hava yastığı
Ateşleyici bağlantısında kesinti yazıyordu. Arıza ne yapıldıysa silindikten sonra geri geldi. Usta elektrikçi bi kontrol etsin yolcu airbag ini dedi. Yaşayan var mı daha ve önce bu sorunu?

muarigumus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemel tahminim airbag son soketi yerinden çıkmıştır ona ulaşabilecek bir usta işini çözer işçilik maliyetin olur sadece.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Bugün kasisi fark etmedim ve ani fren yaptım ve kasise biraz sert girdim. Kasiste küçük plastik kasislerden di. Kasisten geçtikten sonra araç airbag lambası yaktı ve airbagları kontrol ettirin yazdı. Özel servise götürdüm ve bilgisayara bağlattım. Ön yolcu hava yastığı
Ateşleyici bağlantısında kesinti yazıyordu. Arıza ne yapıldıysa silindikten sonra geri geldi. Usta elektrikçi bi kontrol etsin yolcu airbag ini dedi. Yaşayan var mı daha ve önce bu sorunu?

Şöför Koltuğunun Altında Soket Var Soketi Söküp Tekrar Takın Düzelmesi Lazım...

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Şöför Koltuğunun Altında Soket Var Soketi Söküp Tekrar Takın Düzelmesi Lazım...
hocam denedim her iki tarafınkinide çıkardım kontrol ettim ve taktım ama sönmedi.

Megane2Extreme

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim öncelikle merhaba.Aynı sorun benım megan 2 aracımdada var suan aırbag ısıgı yanıyor ve aırbagı kontrol ettırın yazıyor.Ama bende soyle bısı var.Lastık bakımlarım yaıldıgında ve gereken basınc degerlerı tam oldugun bu ıkaz lambası sonuyor.Ne alaka bende bilmiorum burdan kendı sorunumuda yazmıs olım.Lastıklerımın basınc degerlerı tam oldumu ısık ssonuyor.Gecen aracı kaldırma park ettım lastık cok az ınmıs gıbıydı tahmın ettım ısıgın yandıgını arabaya gırdım ve gercektende yanıyodu.Bunun lastıklerle ne ılgısı olabılır bende bılmıorum.Canımı sıkan servıs ısıgınıda yakıyor olması.Varsa bilgisi olan orhan arkadasımla bana yardımcı olabılırlerse cok sevınırım :soru:soru:soru:soru:soru:soru:soru

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hem sürücü Hem Yolcu koltuğunun altında soket var ikisinide sök ,WD-40 veya kolonya ile temizle kapat düzelmesi gerek.Kablolar çok gergin olmasın.

Ön yolcu havayastığını devre dışı bırkmaya yarayan anahtarı da kontrol et.Sağ yolcu kapısını açınca konsolun üzerinde onuda birkaç kez aç kapa hareket ettir oradan da olabilir.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Tüm bu kontrollerle durum düzelmezse emniyet kemerlerinde bulunan emniyet kemeri takılı ve ya değil süviçlerini ve kablolarını da kontrol ettirin.

Son düzenleme:

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm bu kontrollerle durum düzelmezse tekerleklerde bulunan airbag sensörlerini ve kablolarını da kontrol ettirin.

Tekerlekler de ne gibi bir sensör var airbag ile ilgili ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hem sürücü Hem Yolcu koltuğunun altında soket var ikisinide sök ,WD-40 veya kolonya ile temizle kapat düzelmesi gerek.Kablolar çok gergin olmasın.

Ön yolcu havayastığını devre dışı bırkmaya yarayan anahtarı da kontrol et.Sağ yolcu kapısını açınca konsolun üzerinde onuda birkaç kez aç kapa hareket ettir oradan da olabilir.
hocam wd40 ı denerim ama soketlerde tertemiz ve gerginlik yok fabrikadan çıktığı gibi duruyor. Söktüm taktım içerisine baktım herşey tertemizdi

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm bu kontrollerle durum düzelmezse tekerleklerde bulunan airbag sensörlerini ve kablolarını da kontrol ettirin.
hocam benimki ani frenden sonra olmuştu. Tam olarak nerde bu sensörler