Airbag İkaz Lambası

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah tez zamanda onuda halledersin
bu sabah aracı çalıştırdığımda tekrar ışık yandı. Yine aynı soketle oynadım sönmedi. Koltuğu iler geri oynattım bu sefer söndü. Herhalde şöför koltuğunun kablosundan kaynaklı. Kabloyu kontrol ettim herhangi bir zorlanma, gerilme vs. Yok. Daha önce herhalde koltuk altına bişeyler koymuşlar onlardan dolayı kabloda sıkıntı oluştu.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
bu sabah aracı çalıştırdığımda tekrar ışık yandı. Yine aynı soketle oynadım sönmedi. Koltuğu iler geri oynattım bu sefer söndü. Herhalde şöför koltuğunun kablosundan kaynaklı. Kabloyu kontrol ettim herhangi bir zorlanma, gerilme vs. Yok. Daha önce herhalde koltuk altına bişeyler koymuşlar onlardan dolayı kabloda sıkıntı oluştu.
Bu kadar da hassas olmamalı !!! Arge nin bu sorunu bu zamana kadar halletmesi gerekirdi

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar da hassas olmamalı !!! Arge nin bu sorunu bu zamana kadar halletmesi gerekirdi
internette bakarken Bizimkilerin bir üst kasasında bu soketin değiştirildiğini öğrendim. Yeni korumalı tip bir soket varmış. Ama ben soket değilde kablodan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü soket gizli ve sabit duruyor. Kablo oynuyor ileri geri. Aslında servise sormak lazımda adamların yanına gitmeye gelmiyor cüzdanı bırakıyoruz.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
internette bakarken Bizimkilerin bir üst kasasında bu soketin değiştirildiğini öğrendim. Yeni korumalı tip bir soket varmış. Ama ben soket değilde kablodan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü soket gizli ve sabit duruyor. Kablo oynuyor ileri geri. Aslında servise sormak lazımda adamların yanına gitmeye gelmiyor cüzdanı bırakıyoruz.

Arkadaşlar servise sormak istediğiniz soruları çok abes olmadıkça ve sorulmaya değer sorular olduğu sürece özelden yazabilirsiniz. Sizin adınıza herhangi bir ücret ödemeden bilgi alabilirim. Aldığım bilgiyi de yine ücretsiz sizinle paylaşabilirim. Yalnız taktir edersiniz ki bu insanlarda servis işletiyor ve bu arıza tespit cihazlarına dünya paralar veriyorlar. Yanı her gidene bedava is yapsalar onların da yararına olmaz. Herhangi bir servisim yok yada servisleri savunmuyorum ama bir şeyi yaparken kendimizi de sorgulamamızda fayda var diye düşünüyorum. Özel servis tabi ki ucuz olacak. Vergi yok, sgk yok, kira cüzi miktar, çalışan sayısı az, parçayı aldığı fiyat servisin yarısı neredeyse.. yetkili serviste en az 20 adam çalışıyor, bunların maliyetlerini topladığınız zaman emin olun aramızdan biri yetkili servis sahibi olsa ayni fiyatlar ile çalışır. Bugün bir yetkili servis dediğiniz yer is sirkülasyonu yoğunluğuna göre 500.000 ila 2.000.000 lira arası bir ciro ile dönüyor. Bu paraya karşılık masraflar çıktıktan sonra kalan kazanç 40.000 belki 50.000. Yanı bunca sorumluluğun altına girip bu kadar büyük paralar ortaya koyup bu kadar az kazanç sağlamak ( yatırılan meblağa göre ) nasıl olur o da sizin taktirinize kalsın.

Ama dediğim gibi her turlu konuda yardımcı olmaya çalışırım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorun airbag sargısından mış. Sargı değişince sorum düzeldi.