Airbag ve Servis ışığı

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanıp sönerken bakın , direksiyon hareketiyle mi yanıyor yoksa yolun bozukluğuna göre mi , koltukta sizin hareketlerinize göre mi.Ona göre direksiyon ve ya koltuk altı diyelim.Bilgisayarda istediği kadar söndürsün , temassızlık olunca tekrar yanar.

Yandığı zaman koltuğun altındaki soketle oynayın.Yanıp sönme olacak mı.Megane 2 nin bir çok kronik sorununu bilgisayar ile çözemezsiniz.Gözlemlemeniz gerekir.

Düz yolda giderken bile yanıp sönüyor abi valla nedesem bilemedim. Biraz daha dikkat edeyim bundan sonra. Çukur a girince mi oluyor direksiyonu çevirince mi

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balıkesir beyza airbag var telefonla bilgi alın isterseniz.Hatayı anlatırsınız yardımcı olurlar.

Yarın ulaşmaya çalışayım teşekkürler

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balıkesir beyza airbag var telefonla bilgi alın isterseniz.Hatayı anlatırsınız yardımcı olurlar.
biraz önce görüştüm tavsiye ettiğiniz yer ile. Sağolsunlar beni izmir de tanıdıkları bir yer olan design izmir Oğuz usta diye bir yere yönlendirdiler. Hafta sonu gidebilirsem eğer gidip konuşacağım.
Bu arada hava yastığı ışığı düz yolda da yanıyor direksiyonu çevirince de yanıyor. Sadece direksiyonu çevirdiğim zaman yanmıyor. İnşallah sargıdan değildir. Sargıdansa da tamir olacak şekildedir. Sargıyı değiştirecek kadar bütçe ayıramam şuan.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
biraz önce görüştüm tavsiye ettiğiniz yer ile. Sağolsunlar beni izmir de tanıdıkları bir yer olan design izmir Oğuz usta diye bir yere yönlendirdiler. Hafta sonu gidebilirsem eğer gidip konuşacağım.
Bu arada hava yastığı ışığı düz yolda da yanıyor direksiyonu çevirince de yanıyor. Sadece direksiyonu çevirdiğim zaman yanmıyor. İnşallah sargıdan değildir. Sargıdansa da tamir olacak şekildedir. Sargıyı değiştirecek kadar bütçe ayıramam şuan.
Tavsiyem airbag sargısı değişecek ise araçta da hız sabitleyici yoksa airbag sargısı tamiri yapan yere söyleyin hız sabitleyici baglatacagim ona göre gerekli parçaları takin diye . Ben öyle yaptım 30 lira fark verdim ama kesinlikle değdi hız sabitleyici de bağladım mis gibi oldu [emoji16]

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavsiyem airbag sargısı değişecek ise araçta da hız sabitleyici yoksa airbag sargısı tamiri yapan yere söyleyin hız sabitleyici baglatacagim ona göre gerekli parçaları takin diye . Ben öyle yaptım 30 lira fark verdim ama kesinlikle değdi hız sabitleyici de bağladım mis gibi oldu [emoji16]
:D olabiliyor mu öyle bir şey. hız sabitleyici olan modellerin direksiyonunda oluyor düğmeleri. Benim de mi direksiyon da olacak. Onun için hava yastığını değiştirmek gerekmeyecek mi?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
:D olabiliyor mu öyle bir şey. hız sabitleyici olan modellerin direksiyonunda oluyor düğmeleri. Benim de mi direksiyon da olacak. Onun için hava yastığını değiştirmek gerekmeyecek mi?
Direksiyon üzerinde ki düğmeler ve regülatör tuşu yeterli direksiyon kesilince de oluyor yada orjinal hız sabitleyicili direksiyon ile takasda yapılabilir

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kopan kablo için değil de başıma gelen AirBag ışığı arızası şoför koltuğu emniyet kemeri fişeğine takılı soket ve kablodan idi. Neler neler dediler ne çıktı. Beyinciye bağlatıp sadece arızalı yeri söyle dedim ve kendim çok az bir uğraşla kabloyu ve soketi temizleyip sallanmasını engelleyerek ışığın sönmesini sağladım.
Bu da başka kişiler için bir ihtimal olarak kontrol sağlanabilir.

alt41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul Bostancı oto sanayi de 180 TL ye pazarlıkla airbag sargısı nı tamir ettirdim 1 ay oldu.

Merhaba, Hangi tamirciye gittiniz acaba?