Airbag ve Servis ışığı

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bursa, ankara gibi bir çok ilde megane 2 sargı tamiri deyince referanslar çıkıyor.

Hocam sen öncelikle kabloyu onarması için düzgün bir elektirikciye git olmazsa o zaman sargıya baktırırsın.

Çalıştığım için hafta içi fırsat olmuyor. En yakın cumartesi günü gibi duruyor. Bir elektrikçiye gidip buradan bilgi vereceğim inşallah.

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soketteki temazsızlıktan dolayı olur kablo başlarındaki temazsızlıktan olur. Kabloların ilgili yerlerini güçlendirin yani kablo tam temas etsin. Bez bantla güçlendiririn. Soketin bağlantı erkek ve dişi uçlarını mini plastik kelepçeyle sıkın. Sorun düzelecektir.

Sargı değişimi direksiyonu sonuna kadar sınırları zorlayarak sert çevirmeden dolayı gerekir. Direksiyonu sert çevirmediğiniz sürece sorun olmaz.

Bana da koltuk altındaki kablo ve soketten gibi geliyor. Az önce çalıstırdım arabayı 2 gündür hareket etmiyor diye. Durduğu yerde 2-3 kere kendi kendine yandı söndü yandı söndü. En son yandığında kapattım kontağı. Bakalım inşallah soket ve kablolardandır

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Gelişmelerden haberdar edin bizleri [emoji4]

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cumartesi günü aracımı götürdüm bir elektrikçiye. Bilgisayara bağladılar OBD cihazı ile. Alınan hatada ''sürücü baş üstü air bag hatası'' gibi bir şey yazıyordu.
koltuk altındaki soketteki kablonun kopuk olduğunu söyledim. çıkarmadı bile soketleri yerinden ''gördüm o kabloyu şase kablosu o '' dedi.
Sonra cihazdan bir şeyler yaptı. 10 dakika kadar. Işık söndü. ''Bundan sonra bir kere daha yakarsa başka bir sorun vardır, şuan ki sorununu çözdük dedi''
İki saat sora ışık tekrar yandı. yanıp sönmeye başladı gene. Eskisi kadar sık değil ama hala yanıp sönüyor. Bir çözüme kavuşturamadım yani.
İzmir de yaşıyorum. Bildiğiniz tanıdığını güvendiğiniz bu işi çözebilecek bir ustanız varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz sargıya baktırın beyin ve irbagci olan vardır mutlaka.Balıkesirde olsa yardımcı olurduk.

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz sargıya baktırın beyin ve irbagci olan vardır mutlaka.Balıkesirde olsa yardımcı olurduk.
Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Bildiği tecrübe ettiği bir yer varasa lütfen bildirsin bana. Girip baktırayım. Çok canımı sıkmaya başladı bu ışık

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Yanıp sönerken bakın , direksiyon hareketiyle mi yanıyor yoksa yolun bozukluğuna göre mi , koltukta sizin hareketlerinize göre mi.Ona göre direksiyon ve ya koltuk altı diyelim.Bilgisayarda istediği kadar söndürsün , temassızlık olunca tekrar yanar.

Yandığı zaman koltuğun altındaki soketle oynayın.Yanıp sönme olacak mı.Megane 2 nin bir çok kronik sorununu bilgisayar ile çözemezsiniz.Gözlemlemeniz gerekir.

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balıkesir beyza airbag var telefonla bilgi alın isterseniz.Hatayı anlatırsınız yardımcı olurlar.