Airbagleri kontrol ettirin hatası

alpaslankılıç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, aracım 1.5 dci joy paket aracımda durduk yere airbagleri kontrol ettirin hatası çıktı yaklaşık 4,5aydır var bu hata biraz araştırma sonuçu kronik bi hata olduğunu duydum ve kulak ardı ettim. bakımları yaptırırken gösteririm diye fazla önemsemedim. Neyse araçın yağ filtre bakımında serviste bu sorununada baktılar bilgisayara bağladılar ve sürücü kapısı ve sağ arka kapı içindeki airbag sensörlerinde sorun olduğunu aracın döşemeleri çıkıp sensörlere bakılması gerektiğini söylediler işi uzun hemen halledilmez dediler arkadaşlar bu konuda bilgisi olan varmı ne yapmamı tavsiye edersiniz aracım 2013 model kaza ve değişeni kesinlikle yok.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, aracım 1.5 dci joy paket aracımda durduk yere airbagleri kontrol ettirin hatası çıktı yaklaşık 4,5aydır var bu hata biraz araştırma sonuçu kronik bi hata olduğunu duydum ve kulak ardı ettim. bakımları yaptırırken gösteririm diye fazla önemsemedim. Neyse araçın yağ filtre bakımında serviste bu sorununada baktılar bilgisayara bağladılar ve sürücü kapısı ve sağ arka kapı içindeki airbag sensörlerinde sorun olduğunu aracın döşemeleri çıkıp sensörlere bakılması gerektiğini söylediler işi uzun hemen halledilmez dediler arkadaşlar bu konuda bilgisi olan varmı ne yapmamı tavsiye edersiniz aracım 2013 model kaza ve değişeni kesinlikle yok.

Ustanin soyledigi gibi sensor sorunu degilse ve sizin belirttiginiz gibi kronik bir sorunsa belki yazilim ile yetkili serviste duzeltilir. Bu arada bunu goz ardi etmeyiniz allah gostermesin ihtiyac halinde calismayarak daha buyuk hasarlara yol acabilir!

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

alpaslankılıç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servis götürdüm airbag beyni arızalanmış yenisiyle değiştiler işçilik dahil 1000tl yakın tuttu aynı sorunu yaşıyan varsa yada olursa kesinlikle yetkiliye gitmenizi tavsiye ederim özel servislerin aylardır çözemediği sorunu yarım saate halletiler.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servis götürdüm airbag beyni arızalanmış yenisiyle değiştiler işçilik dahil 1000tl yakın tuttu aynı sorunu yaşıyan varsa yada olursa kesinlikle yetkiliye gitmenizi tavsiye ederim özel servislerin aylardır çözemediği sorunu yarım saate halletiler.
Bununla geçmiş olsun

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet clio 4 ün airbag gibi bir kronik sorunu yok onu iyi sallamış size söyleyen. allahtan halletmişsiniz önemli bir konu. çok nadir işe yarayacak belki ama lazım olduğunda çalışmazsa sıkıntı büyük rabbim muhafaza eylesin cümlemizi.

uuraygs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@alpaslankılıç bu uyarı sürekli mi vardı?

Huseyin_aydn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sürücü koltuğunun yanındaki koltuğun altında airbag soketi ver o yerinden oynamıştır soketi çıkar tak uyarı gider

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alpaslankılıç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet clio 4 ün airbag gibi bir kronik sorunu yok onu iyi sallamış size söyleyen. allahtan halletmişsiniz önemli bir konu. çok nadir işe yarayacak belki ama lazım olduğunda çalışmazsa sıkıntı büyük rabbim muhafaza eylesin cümlemizi.

Amin kardeş allah cümlemizi korusun kazadan beladan. Bu zamanda Özel servislere güvenmek zor adam kapı döşemesi nerden acılır bilmiyor iddayla sorunun orda olduğunu söylüyor, biyeri yapım derlen başka yerleri bozuyolar en iyisi yetkili yada gercekten işin ehli olan servisler.

mhmtali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda da aynı sorun vardı servise götürdüm baktılar önce kaptür arızası veriyor denildi daha sonra beyinde arıza olabilir denildi şimid de tesisat ta hata olabileceğini 9.000 tl masrafı olduğunu söyledir arabanın kazası yok tesisat nasıl kendi kendine arızalanır anlamıyorum