Airbagleri kontrol ettirin hatası

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda da aynı sorun vardı servise götürdüm baktılar önce kaptür arızası veriyor denildi daha sonra beyinde arıza olabilir denildi şimid de tesisat ta hata olabileceğini 9.000 tl masrafı olduğunu söyledir arabanın kazası yok tesisat nasıl kendi kendine arızalanır anlamıyorum

Merhaba, sen oraya bir daha gitme bence. Umarım sorunu hiç ummadığın kadar az bir masrafla atlatırsın.

mhmtali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, sen oraya bir daha gitme bence. Umarım sorunu hiç ummadığın kadar az bir masrafla atlatırsın.

aracımı aldım servisten dışarıda yaptıracağım servisin söylediği torpido tesisatıyla oynanmış dedim nasıl oynanmış ne yapılmış birşey söylemedi oynanmış dediği de araca ses sistemi bağlattım onu diyor

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkıcı bir sorun kolay gelsin, kronik bir sorunsa da çözümleri de bulunmuştur.
Ben sanayi ortamında bir airbagciye de göstermenizi tavsiye ederim. Tabi kablo kestirme, direnç atma, iptal vb. çözüm için değil.
Benim A3'te de bu sorun oldu, Yetkili servisi bir dinlediğimde fenalık geldi. Bir işlem yaptırmadım. İzmir 3. Sanayide bildiğim Airbag Ustasına gittim. Audi'de bazı özellikleri görebiliyorsun, direnç akım gibi hatırlamıyorum. Direksiyon airbagindeki soketi değiştirdi. Düzeldi. Çok komik de bir para verdim.

Başka arkadaşımın da Nissan Micra'sında sorunu 2 yerde incelettiğimde Bostancı Sanayi. Beyin bozuk olduğunu anladık hala Airbag Beyni arıyoruz :)

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam belki yardımı olur diye yazıyorum. Merakımdan aracın km göstergesini değiştirdim. Gelen cihazın beynine eski cihazda bulunan parametreleri yazarken "Air-Baglari Kontrol Ettirin" yazısı almıştım. Nedeni ise henüz parametreleri tamamlamamış olmamdı. Yani airbag de bir arıza yoktu ama gösterge tablosu airbag beyninden gelen veriyi okuyamadığı için arıza var diye uyarı veriyordu. Parametrelerin yazımını tamamlayınca arıza yazısı kendi kendine gitti.
Belki gösterge tablonda bir arıza vardır?????

mhmtali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba konuyu hortlatmış olacağım ama sorunu çözdüm sizede aktarmak istiyorum,
aracımı yeni aldığım zaman kaza yapmıştım sol ön kapı serviste değiştirilmişti, servis kapıyı monte ederken hoparlör perçinini kablo tesisatına geçirmiş yani tesisata temas etmiş oda zamanla temassızlık yapıp kapıları kilitlemeye kalkınca araç hata veriyormuş sorunu çözdük 200 tl gibi bir maliyetle ne beyin ne torpido tesisatı ne de başka birşey tamamen servisin kendi hatası sonucu dışarıda sanayide hallettirdim başınıza gelirse diye yazıyorum.
herkese iyi forumlar