Alev kirmizi kilcal çizik giderme nasil yapilabilir ?

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işte bende bunu anlamıyorum daha 0 araca neden M105 kullanırlar tek amaçları kısa sürede işi bitirmek bu atılan M105 12 üzerinden 12 aşındırmaya sahip.boyayı 1000 gridlik bir zımpara ile zımparalıyorlar gibi düşünebilirsiniz ben zorunlu kalmadıkça M105 kullanılmasını tasvip etmiyorum
Araç benim araç değil forumdaki noname1803 isimli kardeşimin 2 sefer serviste nasıl bir fırçayla yıkadılarsa her yeri çizikti. Ben arabayı yıkanmadan istedim. Benim araca 205 cila yetti. Burda vurgulamak istediğim boya 105 gibi bir pastada bile sorun çıkarmıyor. Tabi işi bilen ellere teslim etmek şart.

genesa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağ kapı tarafı boyunca ağa dalı sürtmesinden dolayı sadece boyanın parlaklığı gitmiş gibi çizikler var. bunları hangi cila ile yokedebilirim. yada nasıl..

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok zor hepsi rutuş olmaz pasta cila atacaksınız o zaman gitme oranı yüksek..

Bana Bornova Mais yetkili servisinde alev kırmızısı aracıma sadece cila + boya koruma uygulanacağını, sadece alev kırmızısı araçlara pasta uygulanamadığını söylemişlerdi. Yanlış bilgilendirme olmasın?

sedatty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben sonax ta boya koruma yaptırdım. Hiç bir sorun olmadı.
Sadece plastik aksamları iyice kapasınlar. Beyaz leke kaldı ve gitmiyor!

nativist

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben sonax ta boya koruma yaptırdım. Hiç bir sorun olmadı.
Sadece plastik aksamları iyice kapasınlar. Beyaz leke kaldı ve gitmiyor!

Plastik aksamlardaki beyaz lekeleri okulda kullandığımız silgi ile çıkarabilirsiniz. Yapan usta kendine güvenip plastik aksamları bantla kapatmamış belli ki.

Kısa bi not: Kılcal çizik sorunu yaşayanlar yani harelenme meguairs 105 ve 205 ürünlerini kullanmasını tavsiye ederim üstüne de bir cila sıfır araba gibi olur. Ama pasta yani 105-205 ürünlerini devirli bir makine ile giderebilirler ancak. Ne harelenme ne de çizik kalır. Ama bunlardan önce araca Kil uygulaması yapmak gerekiyor. Toplam maliyette baya tutuyor makineniz varsa pek tutmaz tabi.

genesa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün yetkili servis pasta cila için 150,00 tl boya koruma için 150,00 tl fiyat verdi yanında motor koruma hediyemiş. Sedatty siz sonaxta boya korumayı ne kadara yaptırdınız ?

nativist

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün yetkili servis pasta cila için 150,00 tl boya koruma için 150,00 tl fiyat verdi yanında motor koruma hediyemiş. Sedatty siz sonaxta boya korumayı ne kadara yaptırdınız ?
Fiyatlar pahalı gelmedi bana ama uygulanacak işlemler ve hangi marka ile yapılacağını öğrendiniz mi?