Alınası Megane RS faz2... ?

abraxxaas0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg turbo benzinli araçlarda herzaman bir soru işareti olmuştur malum motor kimyası benzin için , daha kuru olan bi yakıtla çalışması neler getirir bilinemez.

Doğru haklı yerinde bir yaklaşım ancak :) günlük 100km yol yapıyorum.. benim için aracın km si lpg si filan önemli değil Pert kaydı bulunmasın şaselerde oynama olmasın ön 4 parçası değişmesin motoru düzgn olsun yeter :) bundanfazlası allahtan bela istemek bence :)
LPG mevzusu olmasaydı ben taktırmak zorunda kalıcaktım zaten :) düzgün bir montaj marka gözekmeksizin sıfır sıkıntıyla yürüyor.. ayrıca sürekli benzinlede kullanıyorum :D sabredemyip basacakken lpg de sıkıştırılmaz RS e kıyamam okadarda değil :D

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yüksek performanslı araçlarda hele ki turbo araçlarda LPG sistemi aklımda bir sürü soru işareti bırakır.Ben olsam hiç bulaşmam.Recarolar içinde görüntüleri çok güzel ama rahatsız geldi bana.Standart koltukları çok daha konforlu.

abraxxaas0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yüksek performanslı araçlarda hele ki turbo araçlarda LPG sistemi aklımda bir sürü soru işareti bırakır.Ben olsam hiç bulaşmam.Recarolar içinde görüntüleri çok güzel ama rahatsız geldi bana.Standart koltukları çok daha konforlu.

daha önce recaro ile bi deneyimim olmadı açıkcası standart renault sport koltuklar segmentinin en rahat koltukları kesinlikle...
LPG ye bakışınıza saygılıyım çoğu noktadada haklısınız :) ama ben haaala düzgün montajın sıfır sıkıntı ile çalışacağına inanıyorum ki LPG de aracı zorlamak için kullanılcak bir sistem değil şehir içi malum devirlerde max 3.500 e kadar yoksa gazı biraz yoklucakken bile tereddütsüz Benzin :)

abraxxaas0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla MRS yazmıssın bende o MRS'yi mercedes diye anladım kusura bakma megane rs oldugunu anlayamadım. arabaya gelince alınabilir cok güzel cok gosterisli bir makina.. :eyv

Bu işin Kusurumu olur Kardeşim :) estafrllah :) teşekkür ederim

HI_TECH

Bilgi Girilmemiş
Sorun montajla ilgili değil sorun aracın lpg yi yakması ile ilgili

Son düzenleme:

abraxxaas0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun montajla ilgili değil sorun aracın lpg yi takması ile ilgili

bilmiyorum sizde haklısınız aslında... ama 300hp lik volvoma twinturbolu motoruna bile taktırdım ben sıkıntı yaşadım mı evet :) ama motorda değil yani lpg ile sıkıntım olmadı hiç sadece bobin çatlatıyor başka bi eksisini görmedim 30.000km gibide bir yol aldım onunla

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu lpg ve MeganeRs ikileminin getirisini-götürüsünü en doğru olarak GökhanRs açıklar.

Ben atmosferik araçta söktüm bi sorun yaşamadım.Hiçbir kalıcı durumu da olmadı.Ama turbo da ne olur ne olmaz yaşayan bilir :)

Ayrıca lpg ekstra ağırlık demek.Manifoldda delikler çıkıntılar veya pipo ile yapıldıysa geriden işeyen benzin enjektörleri demek.Vuruntu demek vs.Afr'ye bakarak ayar yapıp benzinden bile iyi gidiyor diyen subarucular gördük 1-2 tane ama haricinde lpgli aracım deli gibi gidiyor diyeni de duymadım ben :)

abraxxaas0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu lpg ve MeganeRs ikileminin getirisini-götürüsünü en doğru olarak GökhanRs açıklar.

Ben atmosferik araçta söktüm bi sorun yaşamadım.Hiçbir kalıcı durumu da olmadı.Ama turbo da ne olur ne olmaz yaşayan bilir :)

Ayrıca lpg ekstra ağırlık demek.Manifoldda delikler çıkıntılar veya pipo ile yapıldıysa geriden işeyen benzin enjektörleri demek.Vuruntu demek vs.Afr'ye bakarak ayar yapıp benzinden bile iyi gidiyor diyen subarucular gördük 1-2 tane ama haricinde lpgli aracım deli gibi gidiyor diyeni de duymadım ben :)

LPG de aracın daha Gitmesi kadar doğal birşey yok çnkü lpg nin oktanı benznden daha yüksek...
bende çok gördüm ankarada 550lilik STi larda lpg dönüşümü :)

H_Yasar ALTUNTAS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S2000 ı tercıh ederım
ama Megane RS i de yabana atmamak gerekıyor
kararsız kaldım sımdı ıyı mı :D