Amerikan park şeması

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende araştırdım arkadaşlar 12 v gerilimi 7809 ile 9 volta ardından 7805 ile 5 volta düşürmeyi düşündüm sizce bu şekilde ısınmayı düşürmüş olurmuyuz acaba
Ben yapmaya çalıştım,fakat 7809-7805 ile olmuyor.Düşen enerji ısı olarak ortaya çıkıyor.Ayrıca 3amper dc sürücü devresi denedim onda bile ısınma oldu,en sonunda pwm ile yaptım 10 amper motor sürücü şeması baz alarak başarılı oldum.Siz yapıcaksanız direk pwm sürücülü yapın bir entegre ve bir mosfet verim yüksek ve ısınma hiç yok gibi birşey

BaRoN55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yapmaya çalıştım,fakat 7809-7805 ile olmuyor.Düşen enerji ısı olarak ortaya çıkıyor.Ayrıca 3amper dc sürücü devresi denedim onda bile ısınma oldu,en sonunda pwm ile yaptım 10 amper motor sürücü şeması baz alarak başarılı oldum.Siz yapıcaksanız direk pwm sürücülü yapın bir entegre ve bir mosfet verim yüksek ve ısınma hiç yok gibi birşey
Hocam elinizde şema varmı acaba.Ayrıca aracım Renault 9 yeni nesil bir araç değil yani o yüzden büyük bir sorun olucağını düşünmüyorum.

Chucky

Çağatay KOCAKUŞAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

abi ben denedim senin dediğin olayı fakat benimki de çuff oldu sigorta attırdım ben :) yazın belki 2 duylu yada çift ampullu alırım:eyv

BaRoN55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu resimdeki gibi hazır dimmer iş görürmü acaba
Y636-1.jpg

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimdeki dimmer işini kesinlikle görür.Am burda fiyatta önemli hazır almakmı yoksa bu şekilde almakmı ? Eğer bu dimmeri bağlarsan sadece bağladığın ampülün ayarını yaparsın.8 amper yazılmış.Ön sinyallerin ikisinide burdan ayar yapabilirsin,sorun olmaz,fakat yan sinyaller ne olucak peki?

BaRoN55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyat 5 Dolar hocam dışarıdan getirecem .

Son düzenleme:

atkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba konu ilgimi çekti. Bu iş görebilir ama çıkış voltajta V- sabit , V+'nın değişken olmasına dikkat et bence

efecelebi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu resimdeki gibi hazır dimmer iş görürmü acaba
Y636-1.jpg

Bu ürün işinizi görebilir, yalnız tek başına tamamiyle işinizi görmez

Sebepleri ise
yeni nesil birçok araç ampul patladığında ya da siz bu modülü bağlamak istediğinizde arıza lambası yakacaktır, bunu engellemeniz için birkaç elektronik malzeme ve devreye daha ihtiyaç olacak.
Bu üründe görüldüğü kadarıyla tek çıkış var, siz sağ ve sol ön sinyali sadece bu modülden besleyemezsiniz, beslesenizde sağa sinyal verdiğinizde sola geçmemesi için birkaç malzeme ve röleye ihtiyaç olacak.
Sinyal verdiğiniz zaman ön sinyallerin tam ışık şiddetiyle yanması için yine birkaç elektronik malzeme ve bağlantıya ihtiyaç olacak.
Yan sinyalleri bağlamak isterseniz asenkron yanması için araya birer röle, senkron yanması için ise yine röle ve birkaç elektronik malzeme - devreye ihtiyaç olacak.

muhamed

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üç sene sonra konuyu hortlatıyorum abilerim bana bu devre lazım linkler açılmıyor görüpte yardım ederseniz çok sevinirim :)