amortisör tavsiye

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sonucu merakla bekliyorum

Çok uçurumsal bir fark yok orjinalleri Renault Orjinali Sachs markaydı. Monroe de benzer performans sergiliyor ama illaki yeni olmanın verdiği bir istikrar var diğerleri yorgun biraz esnemiş virajlarda fazla yatıyordu.

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok uçurumsal bir fark yok orjinalleri Renault Orjinali Sachs markaydı. Monroe de benzer performans sergiliyor ama illaki yeni olmanın verdiği bir istikrar var diğerleri yorgun biraz esnemiş virajlarda fazla yatıyordu.

Paylaşım için teşekkürler hocam Kyb daha sert deniliyor ben de onu deneyim bakalim çukur ve tumseklerden geçerken ki direksiyon kendi başına hareket etmesi düzeldi mi peki?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paylaşım için teşekkürler hocam Kyb daha sert deniliyor ben de onu deneyim bakalim çukur ve tumseklerden geçerken ki direksiyon kendi başına hareket etmesi düzeldi mi peki?

O direksiyonun çukur tümsek ve bozuk yollarda kendi başına dönme olayı bende tablaları değiştirdikten sonra bitti. Tablaların burçları deforme olup yada artık iş görmeyecek kadar yumuşadığında o bahsettiğin davranışları sergiliyor.

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O direksiyonun çukur tümsek ve bozuk yollarda kendi başına dönme olayı bende tablaları değiştirdikten sonra bitti. Tablaların burçları deforme olup yada artık iş görmeyecek kadar yumuşadığında o bahsettiğin davranışları sergiliyor.

Bunlarda tek başına burç değişmiyor tablayla degismesi lazim dedi usta siz de mi öyle yaptiniz hocam

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde hangi markayı aldınız tablada?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekürler sağolun

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam bu dediginizi ben de yapmak istiyrum ancak kaç ustaya gittiysem tablalarda sorun yok diyolar değiştirsem yine düzelmezse diye korkuyorum açıkçası siz değiştirirken herhangi bir ses ya da boşluk şikayetiyle mi değiştirdiniz yani tabladan kaynaklandığını gösteren bir belirti var mıydı?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu dediginizi ben de yapmak istiyrum ancak kaç ustaya gittiysem tablalarda sorun yok diyolar değiştirsem yine düzelmezse diye korkuyorum açıkçası siz değiştirirken herhangi bir ses ya da boşluk şikayetiyle mi değiştirdiniz yani tabladan kaynaklandığını gösteren bir belirti var mıydı?

İşin ustasına gidince anlıyor diğerleri bakıyor burçlar sağlam diye birşey yok diyor ama boşluk oluşuyor yada o burçlar artık eski rijitliğini yitiriyor ozaman sıkıntı oluyor. Benim tablalarda sıkıntıyı farketmem direksiyonun çok başı boş hareketleriydi sonra aracın yük dağılımına yada sert fren veya ara hızlanmalarda direksiyonun merkez noktası değişiyordu buda salıncak burçlarından tekerler yüke binince bi taraf diğerinden çok esniyorsa merkez noktası değişiyor.

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladim benimki de çukur ve tumseklerde sağa sola sallanıyor ani frenlerde abs devreye girdiğinde acaip şekilde sag sola titriyo ve çekiyo hatta düşük hızlarda dönerken arabanın sallamasina gore direksiyon kendini sanki bi durup bi topluyo sanirim dediğin gibi o tekere yük binip binmedigine gore