amortisör tavsiye

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön iki amortisörü Monroe oespecturum ile değiştirdim direksiyon darbesi yüzde 90 azaldı, arabadaki sallantı sarsıntı bitti yol tutuş müthiş arttı abartmıyorum 2006 jettamdan farkı kalmadı neredeyse.

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön iki amortisörü Monroe oespecturum ile değiştirdim direksiyon darbesi yüzde 90 azaldı, arabadaki sallantı sarsıntı bitti yol tutuş müthiş arttı abartmıyorum 2006 jettamdan farkı kalmadı neredeyse.

Ne kadar tuttu hocam benim de direksiyon başka fluencelere göre sert sanki yarı hidrolik gibi ve dediğiniz gibi tümsekler de filan direksiyon benden çıkıyor gibi oluyor ama aslında arka teker tümsekten geçerken daha çok yapıyor

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne kadar tuttu hocam benim de direksiyon başka fluencelere göre sert sanki yarı hidrolik gibi ve dediğiniz gibi tümsekler de filan direksiyon benden çıkıyor gibi oluyor ama aslında arka teker tümsekten geçerken daha çok yapıyor

Bu mevzuyu konuşmuştuk bende de Fluence vardı Kadjara geçmeden önce oda dediğiniz gibi engelli yolda falan çok direksiyon sağ sol yapıyordu salıncak ve Z rotlarını değiştikten sonra toparlamıştı, direksiyon sertliği olayı da amortisör takozları ve bilyaları değiştikten sonra iyileşmişti. Onlar bozulunca da direksiyon sertleşiyor sonuçta sağa sola dönen noktalardaki ana parçalar onlar. Amortisörleride Monroe yapmıştım onlarında tanesi 400-440 tl arasıydı.

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu mevzuyu konuşmuştuk bende de Fluence vardı Kadjara geçmeden önce oda dediğiniz gibi engelli yolda falan çok direksiyon sağ sol yapıyordu salıncak ve Z rotlarını değiştikten sonra toparlamıştı, direksiyon sertliği olayı da amortisör takozları ve bilyaları değiştikten sonra iyileşmişti. Onlar bozulunca da direksiyon sertleşiyor sonuçta sağa sola dönen noktalardaki ana parçalar onlar. Amortisörleride Monroe yapmıştım onlarında tanesi 400-440 tl arasıydı.

Atsız hocam desteğin ve tecrübe paylaşımdan dolayı çok teşekkür ederim. Gerçekten çok yardımın oldu. Direksiyon tepmesi sorunu için önce tek salıncağı değiştirdim ama sorun devam etti. Kaç ustaya gittiysem amortisör sağlam dediler ben risk alıp değiştirdim amortisörü sökünce usta isabet olmuş bunlar bitmiş dedi. Bakarsan yağ kaçağı vs yok ses yapmıyordu ancak görevini yapmıyordu. Zaten yenileri takınca anladım ki ben sadece yayda gidiyormuşum. Şu an direksiyon olayı yüzde 90 gitti araba taş gibi gidiyor virajı çok sağlam alıyor biraz sert ama ben de öyle istiyordum araç içinde sallanma falan yok
Sadece ön iki amortisörü değiştirdim araba nerdeyse eski jettamı aratmıyor seneye de arkaları değiştiricem

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam sorunumuz aynı mı bilmiyorum ama iki ön monroe oespecturum amortisör ü netten 700 liraya aldım 200 liraya da taktırdım 900 e mal oldu ama bence değdi araba yeniden doğdu tam istediğim gibi oldu

Meganell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar.Konu eski ama benzer sorunlari bende yaşadim ve burda yazilanlari baz aldım.Aracim Megane 3 1.5dci euro 4 105 bg dinamik.Amortisörlerimi degisrim Monreo Oespektrum aldim .yeni taktırdim ve aşırı sert oldu.şuan ki aklim olsa orjinalini alirdım.Amortisör degiscekler daha dikkatli olmali benim tavsiyem.

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar.Konu eski ama benzer sorunlari bende yaşadim ve burda yazilanlari baz aldım.Aracim Megane 3 1.5dci euro 4 105 bg dinamik.Amortisörlerimi degisrim Monreo Oespektrum aldim .yeni taktırdim ve aşırı sert oldu.şuan ki aklim olsa orjinalini alirdım.Amortisör degiscekler daha dikkatli olmali benim tavsiyem.

başta hoşuma gitmişti ama arkadaşa katılıyorum oes baya sert