Ankarada kadjar alacak olanlar buraya

tan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkes zam bekliyor.. Hangi bayii ile konuşsam %2 .5 zam gelecek diyor..

Bence zam gelmemeli.. Gelmeyeceğini de düşünoyrum açıkçası.. (renonun diğer modelleri değil sadece kadjar için)

1.6 EDC full tüm pakatler 115 zaten herkes pahalı diyordu.. %2.5 zamla 121.5 dan mı satacak..

Zaten zam gelecek diye alan aldı :) Burada çoğunlukfiyatı QQ den en az 7-8bin aşağı bekliyorduk

QQ zam yapar kadjar sabit kalırsa o zaman akıllıca davranıp kadjarı daha cazip kılarlar..

Lias

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu fiyatlara orta kesimin alabilmesi zor görüyorum. bu rakamlar üst tabakaya hitap ediyor gibi. elit kısımda zaten bu markayı seçeceği meçhul. kadjar bu durumda fiyat bunalımına girecek zannımca, satışlar sınırlı sayıda kalır. herkes fiyatları makul olacak diye hücum etti, ancak hayal kırıklığına uğradı. manuel ile edc arasında 10bin tl uçurum var. diğer modellerinde takribi 5bin tl var. komik bir durum.

Zorkun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katlıyorum size Lias,,Ben opel mokkaya döndüm dizel otomatik 136 ps njoy 79.100 e aldım.

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Ankara'da icon 1.5 otomatik + panorama paketi olup da keşif ve kutup'un olmadığı versiyon bulamıyorum. Bilen olursa paylaşırsa sevinirim. İstanbul'da bu şekilde satın alan kullanıcılar var.

tan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm bayiler anlaşmış gibi %2.5 diyorlardı ama %1 geldi bence o da gelmemeliydi...

Bindirim yaptılar bayii ye gidince de size lansman fiyatından yarımcı olalım diye indirim yapacaklar!!!!

Lias

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
internetteki fiyat listesi, bayiye gidince yukarı yönde değişiklik gösteriyor. bana verdikleri fiyat liste fiyatının üzerindeydi. buna dikkat edin.

tan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkes zam bekliyor.. Hangi bayii ile konuşsam %2 .5 zam gelecek diyor..

Bence zam gelmemeli.. Gelmeyeceğini de düşünoyrum açıkçası.. (renonun diğer modelleri değil sadece kadjar için)

1.6 EDC full tüm pakatler 115 zaten herkes pahalı diyordu.. %2.5 zamla 121.5 dan mı satacak..

Zaten zam gelecek diye alan aldı :) Burada çoğunlukfiyatı QQ den en az 7-8bin aşağı bekliyorduk

QQ zam yapar kadjar sabit kalırsa o zaman akıllıca davranıp kadjarı daha cazip kılarlar..

Güncellenen fiyatlara göze zam yok..
Yeni Kadjar fiyatlarına göre TOUCH modellerinde zam yok.. Pure Vision led farlar opsiyon olmaktan kaldırılmış 1.5dci ve 1.5dci edc de 850 fark olarak eklenmiş (50tl zamlı) 1.6dci de ise 800 tl led far farkı eklenmiş :)

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güncellenen fiyatlara göze zam yok..
yeni kadjar fiyatlarına göre touch modellerinde zam yok.. Pure vision led farlar opsiyon olmaktan kaldırılmış 1.5dci ve 1.5dci edc de 850 fark olarak eklenmiş (50tl zamlı) 1.6dci de ise 800 tl led far farkı eklenmiş
smile ifade simgesi

aaa nerden ogrendiniz sadik bey, gerci renault sitesinde araci yapilandirda led far farki yoktu ekleme yapamiyordunuz :) ondanda olabilir,

tan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aaa nerden ogrendiniz sadik bey, gerci renault sitesinde araci yapilandirda led far farki yoktu ekleme yapamiyordunuz :) ondanda olabilir,

Selim Bey arkadaşın paylaştığı linkte artış var ama o linkte püre vusion seçeneğini göremeyince aldım eline hesap makinesini tek tek hesapladım :) LED far seçeneği kalkıp birde 850 artınca anladım..
https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/TR/price-list/RenaultBinek_fiyat_listesi_072015.pdf

Şu zam konusunda umarım haklı çıkarım yeni bir güncelleme olmaz

Son düzenleme:

e.g.uysal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar. Bugün hanımla beraber kadjarı inceledik ve test sürüşü yaptık. Kişisel görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

Test için İstanbul yolundaki Renault bayisine gittik. Ilk Karşılama pek ahım şahım değildi. Bomboş bayide biz sormadan gelen, Hoşgeldiniz diyen yoktu. Sonra bizimle ilgilenen arkadaş ise gayet ilgili ve pozitif davrandı.

Test sürüşüne çıkmadan önce aracı inceledik. Iç mekan kesinlikle alışılmış Renault'dan bir tık önde. Bence bu sefer olmuş. Torpido hizasında kullanılan malzeme sert ve çok kaliteli değil. Alman muadillerinde kullanılan sert plastikler daha kaliteli. İç mekanda 2 sıkıntı var. Birincisi ekran çevresinin Tasarımı bitmemiş de aceleyle piyasaya sürülmüş gibi. Gözümüze çok yavan geldi. Ikincisi ise arka kapı içleri. Golf dahil bir çok arabada ayni durum var ama dediğim gibi Renault sert plastik konusunda çok başarısız.

Göstergeler çok güzel. Çözünürlük ve tepki güzel. Kişiselleştirme hoş bir özellik. Hız sabitleme düğmeleri (Şehir içi çevre yollarında bile kullanırım) direksiyon üzerinde çok pratik. Direksiyonun kalitesi ise biraz vasat. En azından burdaki malzemenin biraz daha yumuşak bir deri olması gerekirdi.

Arka yaşam alanı çok geniş ve yüksek. Panoramik tavana ramen böyle. Koltuk deri kumaştı. Resimlerde görünenden daha güzeldi. Ama yine çok ahım şahım bir kalite değil. Yeterli. Bagaj bizi vurdu resmen. Çok kullanışlı. Kapakları yükleme eşiğini sıfırlamak için koymuşlar. Çıkarıp eve koyarsanız çok geniş bir bagaj oluyor. Ya da kapakların Altını ıvırla zıvırla doldurup derli toplu 470 litre bagaja sahip olabilirsiniz.

Tek tek bakınca bu izlenimlere kapıldım ama iç mekanı bir bütün olarak ele Alınca fiyatına göre yeteri bir araç bence. Özellikle captur ve magandan sonra ciddi şekilde kaliteli duruyor.

Gelelim diş tasarıma. Yuvarlak hatlardan nefret etmeme ramen bu Ataç beni etkiledi. Yuvarlak hatlar yumuşak bir izlenim vermiyor. Özellikle farlar mükemmel. Araç çok heybetli sınıfına göre. Sonuçta Compact crossover bu.

Sürüş dinamikleri beni tatmin etti. Hızlanması güzel. Sakin kullanan biri olduğumu belirteyim bu arada. Manevrası kolay. Araç çok güven verdi bana. Eşim de kullanacağı için önemli bu konu. Trafikte rahat hareket edebiliyorsunuz. Aynalar çok iyi. Görüş güzel.

19" jantlarla test ettik. Konfor yeterliydi ama 17"in yerini tutmaz. Benim tercihim 17" Alıp sonra yazlık lastiklerde kullanmak için 18" eklemek. Kışlıklar 17 daha rahat olur. Yol sesi azdı. Motor sesi çok iyi yalıtılmış. 110 km ile rüzgar sesi almaması beni şaşırttı. Hele o aynalardan ciddi rüzgar sesi bekliyordum.

Sonuç: 1 Yıldır kesintisiz araba arayışındayım. Bir türlü hem benim hem Hanım'ın içine sinen bir araç bulamadık. Dsg problemi Yüzünden vag grubundan uzak durdum. Diğer markalarda da aradığım f/P oranını bulamadım. Ilk defa bir arabaya Hanim da ben de hasta olduk. Fiyatına göre oldukça iyi OLDUĞUNU düşünüyorum. Özellikle motor şanzıman tam aradığım gibi. Sorunsuz az yakan konforlu. İç mekan hatalara ramen yeterli. Ferah yaşam alanı ve geniş bagaj. Servisi en azından Ankara için duyduğum servisler Arasında en iyisi. Bakım masrafı az.

Sanırım haftaya siparişi vereceğim. Ama Batı'nın fiyatı yüksek geldi bana. Icon Metalik boya. Stepte, tescil ve vergi dahil 94500 dedi temsilci. Ben daha uygun bekliyordum. Liste fiyatlarında tescil ve vergi yokmuş

Sent from my iPad using Tapatalk