Anlamadim gİttİ Şu megane coupe pİyasasini

yasinb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de coupe arıyorum son 1-2 aydır. Ve bu konuyla ilgili şöyle bir fikir yürüttüm. Tek kapı denince herkesin aklına 106-civic falan geliyor. Coupe'yi doğru düzgün bilen yok. Galericilerin bile bu araçlar hakkında en ufak fikri yok. Ve araç bilinmediğinden satanlar fiyatı düşürmek zorunda kalıyor.

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
boşverin megane coupe'nin bilinmeyen bir araba olması daha iyi bence. önüne gelenin elinde oyuncak olmaması, farklı bir tarzı olması bile daha fazla sevmek için başlı başına bir neden. :)

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de coupe arıyorum son 1-2 aydır. Ve bu konuyla ilgili şöyle bir fikir yürüttüm. Tek kapı denince herkesin aklına 106-civic falan geliyor. Coupe'yi doğru düzgün bilen yok. Galericilerin bile bu araçlar hakkında en ufak fikri yok. Ve araç bilinmediğinden satanlar fiyatı düşürmek zorunda kalıyor.

Düşüncende haklısın bence de ama son zamanlarda kıymetlenmeye başladı gibi geliyor bana ve bundan sonraki zamanda da bu arabanın fiyatı yükselecek gibi.

61tn297

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inşallah kıymetini bilen arkadaşlar kullanır coupeleri bana göre taş çatlasa 16 olmaması lazım coupenin diğer araçlara baktınmı 18 20 arası olması lazım araçtaki donanım hanki arabalarda var

çaylaktilki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün itibariyle ben de coupe'mle vedalaştım. Hakkını verebilecek ve benim gibi iyi bakabilecek genç bir arkadaş aldı. Hayırlı uğurlu kazasız belasız kullanır inşallah.

Bu arada konu başlığına dönersek ve merakınızıda gidermek için 16.000 tl ya satıldığını belirtirim. Takip edenler ilanımı görmüş olabilirler nosu 161864063 merak edenler için.

Bundan sonrası için yorumlar sizden. Mutlu kalın

Maxi Megane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle haklısın. Coupe haketmediği yerde. Ama kendi iç sebepleri var. Peugeot, 1.6 GTI makina yaptı, 106'ya taktı, beygir farkı 10 HP yani Peugeot 120 HP, ama yoldaki fark bir hayli çok. Bizim 110 HP Coupe, 100 km/s. hızlanması 10 saniye üstü. 106'da bu süre 8 saniye civarı. P 106 GTI bizim Coupe'ye göre sinirli araba. Gelelim Honda'ya. VTi serisi ile 9200 d/d çevirip vites atıyorsun ve 160 HP makina. Şöhreti ordan geliyor yani.
Bizim Coupe'leri modifiye ile güçlendirmek çok zor. 2.0 dahi öyle. 150 HP ile kullanıyor çoğu. E durum böyle olunca da millet şöhretli arabaya koşuyor!..
Halbuki bilseler Nejat Avcı Megane-1 ile 1997 Avrupa Ralli Şampiyonu oldu diye. Değerini o zaman anlarlardı. Bu bilgilere detaylı ulaşmak için Türk Yarış Tarihini yazan bir site var. www.marlborored.tr.gg diye orayı inceleyin, anlarsınız. Moraliniz düzelir yani.