Anlık Yakıt Ortalaması Yararlı birşey midir_?

izmugur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yol bilgisayarında görünen anlık yakıt ortalaması sürüşü ciddi açıda etkiliyor.

---Önceki aracım Renault 1.6 Europa dı onunda her yolda sollamaya geçerdim, devir saatini 6000'e kadar çıkarıp vites atardım HATTA 2010 üstü araçlara sendeki bende olsa şimdi vardığım yerde lagırt oynuyo olurdum derdim ama...

---Şimdi 2010 Renault 1.6 fluens var, yol bilgisayarında sürekli anlık yakıt ortalaması açık vaziyette. Ne zaman sollamaya çıksam göstergede 15-18 litreyi görünce, Tamam gerek yok, Boşkoy, zaten acelem yok v.b. gibi bahaneler üretiyorum. Ki bunun yokuşları da var, 25 litre gösteriyo. Elimden gelse yokuşun ağzında bırakacam aracı.

Benim gibi düşünenler varmı acaba_???

19bao07

Bilgi Girilmemiş
15-18 hatta 25 lt nedir ya , ferrari gibi :) bana aşırı fazla gibi geldi o değerler ..
konuya gelınce gördüğünüz gibi bence faydalı bişey , hem maddi olarak hem de hızlı surmedıgınız ıcın güvenlik açısından da yararlı bişey..

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaza basmayı bilen ayağının ayarı olan sürücü için gereksiz yere paranoya yaratan bi özellik bence.

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
15-18 hatta 25 lt nedir ya , ferrari gibi :) bana aşırı fazla gibi geldi o değerler ..
konuya gelınce gördüğünüz gibi bence faydalı bişey , hem maddi olarak hem de hızlı surmedıgınız ıcın güvenlik açısından da yararlı bişey..
Adı üstünde hocam ANLIK yani sürekli 17-18-25 yakması zaten mümkün değil. Hızlı sürmeklede ilgisi olan bi durum değil tamamen gaza ne kadar bastığınızla alakalı 1-2-3 viteste bile dip gaz gitseniz 30km/h geçtiğiniz anda 31.km/h ile gitseniz bile 25 litreleri görebilme ihtimaliniz var.

19bao07

Bilgi Girilmemiş
Adı üstünde hocam ANLIK yani sürekli 17-18-25 yakması zaten mümkün değil. Hızlı sürmeklede ilgisi olan bi durum değil tamamen gaza ne kadar bastığınızla alakalı 1-2-3 viteste bile dip gaz gitseniz 30km/h geçtiğiniz anda 31.km/h ile gitseniz bile 25 litreleri görebilme ihtimaliniz var.
aynen aynen haklısınız ya , yanlıs anlamısım olayı.. bu saatte uyku sersemı bu kadar :)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yol bilgisayarında devamlı anlık tüketim açık,sağ ayağı dizginlemek için birebir...:eyv

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben şehir içinde kapatıyorum moralim bozuluyor

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yol bilgisayarında görünen anlık yakıt ortalaması sürüşü ciddi açıda etkiliyor. Size katılıyorum.

Anlık göstergeyi sadece şehir dışında açarım. Şehir içinde harcanan toplam yakıt ekranı ayarlı. Şehir içi dikkatimi dağıtıyor, göz sürekli ister istemez ekrana kayıyor. Daha çok devir ve hız kadranı beni ilgilendiriyor. Anlıkta olmadığımdan ne yazarsa yazsın kafa kuş :eyv

tozgenc61

Tunahan ÖZGENÇ-Trabzon,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağ ayağım korkak alışmasın diye anlık tüketim ekranını neredeyse hiç açmıyorum :) genelde sarf edilen yakıt ekranını kullanıyorum.