Araba Giderken Stop Ediyor Sonra Çalışmıyor

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi bi önceki aracım fiat unoydu aynı sorun ondada vardı hiç bir usta yapamadı sonra gaz taktırdım araba hiç benzinde çalışmamaya başladı kafasının estiği yerde stop ediyordu hatta enjeksiyon sistemi bile değişti kırklarelini geçtim istanbulda ki ustalar bile yapamadı ama istanbudaki bi usta bunun gazdan kaynaklandığını söyledi zaten arabada bir daha benzinde çalışmadı ondan en önemlisi hangi araç olursa olsun gaz taktırdığınızda benzinde çalıştırma modülü taktırın abi şimdiki aracımda var Allaha Şükür Çok memnunum.

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu problem normal, aslında problem bile değil, çünkü araç otomatik rölanti değil, manuel-mekanik ;) motor sıcakken, farlar kapalı ilen 950 ye ayarlayın, çok sıkıntı olur diyorsanız, fan önemli değil, motor sıcakken farları açın öyle 900-950 arasına ayarlayın.

Aynen farı açıp rolantiyi öyle ayarlamak lazım.

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi bi önceki aracım fiat unoydu aynı sorun ondada vardı hiç bir usta yapamadı sonra gaz taktırdım araba hiç benzinde çalışmamaya başladı kafasının estiği yerde stop ediyordu hatta enjeksiyon sistemi bile değişti kırklarelini geçtim istanbulda ki ustalar bile yapamadı ama istanbudaki bi usta bunun gazdan kaynaklandığını söyledi zaten arabada bir daha benzinde çalışmadı ondan en önemlisi hangi araç olursa olsun gaz taktırdığınızda benzinde çalıştırma modülü taktırın abi şimdiki aracımda var Allaha Şükür Çok memnunum.

Kardeşim stop ettiğinde tekrar marş basınca çalışıyor muydu?

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Bu arızayı genelde egzantrik konum sensörü ya da kam mili kaptöründen yapar.Soğukken sıkıntısız çalışır , ısınınca hiç alakasız bir zamanda stop eder.15-20 dk geçmedende çalışmaz.Tabi bu sensörler o araçta var mı bilmiyorum.

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aracımda hararet sorunu hiç yok kaptorden yine de yapar mı ?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Hararet sorunuyla alakası yok.Motorun ideal sıcaklığında yapar bu sensörler.

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet abi mesela 100 km ile gidiyorum otoyolda boşa aldığım gib stop ediyordu seyir halindeyken kontağı kapatıyorum bir daha çalıştırıyorum ama bunu mesela her 15 km bir yapıyordu abi bıkkınlık vermişti mesela aracı yanaştırıyodum abi 1 gün sonra çalıştırcam çalışmıyodu benzinde hiç çalışmıyodu zaten

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet abi mesela 100 km ile gidiyorum otoyolda boşa aldığım gib stop ediyordu seyir halindeyken kontağı kapatıyorum bir daha çalıştırıyorum ama bunu mesela her 15 km bir yapıyordu abi bıkkınlık vermişti mesela aracı yanaştırıyodum abi 1 gün sonra çalıştırcam çalışmıyodu benzinde hiç çalışmıyodu zaten

Lpg sistemine mi baktırdınız?

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buji ve kabloları lpg benzin kesici değişti subap ayari yapıldı lpg ayari yapıldı hava filtresi değişti bakalim arıza devam edecek mi?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

uqursaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar elektirik beyninizi kontrol ettirmenizi öneririm. 1.6 rne karbüratörlü aracım var geçen yaz aldık aldıktan sonra düz yolda giderken stop etmeler sıcak iken çalışmamalar her yerde rezil olmalar yolda kalmalar hepsini yaşadım. arabayı yakma durumuna kadar bile geldim :D elektirik ustası bi komşum vardı ona baktırdım evirdi çevirdi birşey bulamadı.En sonunda elektirik beyninine baktı içerisindeki bobinlerde kopukluk veya eskime birşeyler var dedi bobinleri tekrar kendisi eli ile beraber sardı birşeyler yaptı ama idarelik. sonunda kaalı bi 19 bulup onun beynini taktıktan sonra sorunlar ortadan kalktı. Yazdığınız sorunların aynısı bi denemenizi tavsiye ederim.