Araba mı Motorsiklet mi ?

xxxbgrxxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar abimle yaza araba ya da motor almayı planlıyoruz. Öncelikle bütçe fazla değil şuanlık birikmiş 6.500-7.000 lira var yaza kadar 10 bin yaparız herhalde. Neyse motosiklet olarak Honda CBR 250R düşünüyoruz 2.el 6-8bin arası ama ben kararsızım motosiklet alırsak tek kişi binilebilecek ve ek olarak sadece iyi günlerde kullanılabilecek gönlüm arabadan yana ama bu fiyatlara eli yüzü düzgün bi araç var mı ? Varsa ;

Not: Tofaş , Lada , Skoda Favorit gibi araçlar olmayacak.

-Hangi model ?
-Aracın nerelerine dikkat etmeliyiz?
-Hidrolik direksiyon ve ön 2 cam otomatik olması şart hehe
-Öncelikle saf benzinle çalışan tercihimiz qw
-Genç işi olmalı
-Fazla yakmamalı
-Parçası ucuz olmalı ( orta yolluda olabilir ama bozulduğu zaman zora sokmayacak derecede olsun 12 3 )

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.. Biraz araştırdığım zaman bu fiyata Bravo, Flash, Tofaş, Rover, Skoda, Kia gibi araçlar çıkıyor ancak hangisini tercih etmeliyiz bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum iyi akşamlar :eyv

Sizce hangisi daha mantıklı ?

memo_16

Bilgi Girilmemiş
Flash S :eyv olmadı bi doğan slx e bakar iş :D

cobrasnake

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
12 13e temiz astra f bulunabilir 8 9 temiz bir brodway:)

xxxbgrxxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Flash S :eyv olmadı bi doğan slx e bakar iş :D

Flash S son tercihlere bırakılabilir ancak tofaş grubu hiç düşünmüyoruz teşekkürler :)

12 13e temiz astra f bulunabilir 8 9 temiz bir brodway:)

12-13 bine çıkabilirsek zaten hiç düşünmeden ya megane 1 coupe ya da 1.6 16v clio düşünüyoruz 8-9'a brodway yerine Bravo'lar var onlar daha iyi olmaz mı ?

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7-8 e tertemiz bir ford sierra bulabilirsen çok keyif alırsın. lpg ile az yakar. 140 beygir araba. arka iter olmasıylada çok keyif verir. her köşe yan köşesi olur :)

1993 bulursan hem enjeksiyonlu ve sıralı süper gider. bence incele. temizi zor bulunuyor ama arar bulursun mutlaka.

yada bulabilirsen temiz opel mantalar var onlarda 150 beygire yakındı sanırım. ve çok iyi yanlıyor ve çok hızlı gidebiliyor. ayrıca dehşet bir spor görünümü var.

mantaa1.jpg

linktekide dehşet duruyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0-sahibinden-satiilik-klasik-104906864/detay/

Son düzenleme:

xxxbgrxxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah abi bende böyle araçlar bekliyordum farklı ve güçlü :eyv

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende tek kapı 2.0 rekord var karbüratörlü. lpgde şehir içi 25 kuruş şehir dışı 20 kuruş yakıyorum şuanki lpg fiyatıyla. herşeyini kendim yapıyorum çok keyifli. birde sahibindende filan bulamazsın benimki sağlam olan tek kapı olarak tek rekord e :)

birde kırmızı renk. bakmayan yok. özellikle temizken çok ilgi çekiyor. rekord bile böyleyse. manta filan alırsan ilgi odağı olursun. ford sierrayla yakın motorlar kullanıyoruz. ama sierrada enjeksiyonlu ve sıralı sistem olduğu için güzel. hepsi arka iter bu araçların.

xxxbgrxxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
araçlar güzel ve güçlü ancak bunların parçaları zor bulunmaz mı ?

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor parçaları çok kolay. ford sierra parçaları her yerde var. opellerde zaten benzer parçalar kullanıyor. sahibinden coma manta yada rekord yaz tonlarca parça bulursun.

kaporta dersende o konuda biraz dikkatli olucan. kaza yapmamaya çalışacan çünkü sıfır parça bulmak biraz uzun sürüyor kaporta olarak. ancak çıkma parçası çok. çıkma sorun olmaz dersen korkacağın bişey yok. he birde alman arabaları bu seçenekler. ve alman olmasındanmıdır nedir çok sağlamlar. 20 30 yaşlarında bu markalar dışında böyle sağlam arabalar bulamazsın.

xxxbgrxxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş