Arabamdan değil ama sensörlerinden bıktım :)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biraz uzun olucak kusura bakmayın :) bu gün peder bey tigeme gitmiş sigorta işleri için..30 40 dakika sonra araca dönmüş marş var hareket yok :S immoda normal beni aradı dedim krank devir sensörünün fişini sök tak çalışır heralde dedim yine tepki olmamış :S sigortacı bocsh servisinde çalışan bi abimiz var ciğerini bilir bunun demiş onu çağralım yakın zaten o kaldırır arabayı diyince babamda okeylemiş 1 saat sonra eleman gelmiş direksiyona geçmiş marş edince araba zınk kapmış :S inmiş ısı müşürü arızalı demiş... götürmüşler bochs servisine adam kafaya bağlamış hata mata yok beyinde kesin ondan yapar diye ısrar etmiş ama peder beyde beyinde ağrıza olmayınca pek güvenememiş. ısı müşürü ağrızası niye böyle bi şey yapsın ki? sizlere bi danışma gereği gördüm :) başka bi şey neden olabilir mi? motor sıcak hani soğukken çalışmama yok sıcakken yapması ilginç :S yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum :)

Son düzenleme:

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu ile bilgisi olan arkadaşlar yorum ve düşüncelerini paylaşacaklardır...

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim bendede hararet müşürü arızası vardı ancak çalışmama gibi bir olayı yoktu. sadece ısı göstergesi hiç yükselmiyor dolayısıyla fanı açmıyordu. süperzeka birkaç ustaya gittik motor inecek yani rektefe olacak dediler (1000-1500tl) . daha sonra bir USTA'ya daha gittik müşürü değiştirdik (50 TL) olay çözüldü. peki araç kapıları açıp kapatıyormu kumanda ile?? birde araç ne idi?

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
biraz uzun olucak kusura bakmayın :) bu gün peder bey tigeme gitmiş sigorta işleri için..30 40 dakika sonra araca dönmüş marş var hareket yok :S immoda normal beni aradı dedim krank devir sensörünün fişini sök tak çalışır heralde dedim yine tepki olmamış :S sigortacı bocsh servisinde çalışan bi abimiz var ciğerini bilir bunun demiş onu çağralım yakın zaten o kaldırır arabayı diyince babamda okeylemiş 1 saat sonra eleman gelmiş direksiyona geçmiş marş edince araba zınk kapmış :S inmiş ısı müşürü arızalı demiş... götürmüşler bochs servisine adam kafaya bağlamış hata mata yok beyinde kesin ondan yapar diye ısrar etmiş ama peder beyde beyinde ağrıza olmayınca pek güvenememiş. ısı müşürü ağrızası niye böyle bi şey yapsın ki? sizlere bi danışma gereği gördüm :) başka bi şey neden olabilir mi? motor sıcak hani soğukken çalışmama yok sıcakken yapması ilginç :S yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum :)
Bu aralar bende araç sensörlerine taktım iyice.Maalesef internette sadece sensör açıklamaları mevcut oda kabataslak anlatım.Araç elektroniği ilede döküman yok gibi birşey.Ama sizin arızanızın ect ile alakası olacağını hiç sanmıyorum

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vallaha immodan problem yok kafaya bu gün gidip baktırdım tık yok çalışıyor :S çook gel gitli bi arabam var nazlı sevgiliden beter :D neyi ne zaman yapıcağını hiç bir zaman tam kestiremiyorum :D tam aklımdan çıkıyor araba başka şeylere yoğunlaşıyorum bi türlü kendini hatırlatıyor benimle ilgilen diye :D :D neyse araştırdım biraz bu sensör arabanın çalışmamasına neden olabiliyormuş.. yanlış ısı ölçümü fazla yakıt gönderimi yada fakir yakıt gönderimine sebeb olabilir veya hiç veri gitmezse enjeksiyon iptal deniliyor :S bendeki problemde hemen hemen aynı sıcakken çalışmama veya sıcakken nazlı çalışma var.. bir beyaz bir kahve rengi var ikiside ısı müşürü ama hangisi ne bilmiyorum. hatta biraz yakından baktım sabah beyaz olan birazcık kurcalanmış gibi sökülüp takılmış würt benzeri sıvı conta taşması var kenarlarından sanırım önceki bi ağrızada ondan kıllanıp söküp taktılar onu ama değişmemiş belli 98 üretim ibaresi çakılı üzerinde. söküp takarkende bi zarar vermiş olabilirler belki..neyse orjinallerini bulup takalım bi kafa rahat olsun en azından üstümüze düşüne yaptık deriz:D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabanın çalışmamasıyla ısı müşürü ile alaka kuran ustanın ben gözlerinden öperim.
ben de de megane var, sensör mensor bilmem. zart zurt arıza da vermez bu parçalar.
bence arabayı yaptırın çıkarın elden arabayı.

erol06 sende iyi kurtarmışsın. yahu bende çok kazık yedim. haram zıkkım olsun. ama akıllandım artık.
(bende 5bin liralık spring vardı, bin tl masraf ettim 5 sene önce:D sattığım fiyat 4.3bin :D şaka gibi yaw. araba kaza yapsa bin lira masraf çıkmaz :D )
söylemek istediğim şey şu : bu forumlar olmasa çalışan amarsitolerimi değiştireceklerdi, mis gibi şanzumanımı indireceklerdi, motorumun altını sökeceklerdi :D ...ama yinede öğrendikçe durduk yere su fiskiye motorumu, salıncaklarımı, akslarımı değiştidiklerini anladım. yani sonuç: kimse paranı nasıl kazanıyon ,kaç kişiye bakıyon düşünmüyor, ocağımızı yıkmaya çalışıyorlar:D
vatan-millet-namus-din...bu 4 şey iyice öğretilmeli insanlara bence...

Son düzenleme:

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabanın çalışmamasıyla ısı müşürü ile alaka kuran ustanın ben gözlerinden öperim.
ben de de megane var, sensör mensor bilmem. zart zurt arıza da vermez bu parçalar.
bence arabayı yaptırın çıkarın elden arabayı.

erol06 sende iyi kurtarmışsın. yahu bende çok kazık yedim. haram zıkkım olsun. ama akıllandım artık.
(bende 5bin liralık spring vardı, bin tl masraf ettim 5 sene önce:D sattığım fiyat 4.3bin :D şaka gibi yaw. araba kaza yapsa bin lira masraf çıkmaz :D )
söylemek istediğim şey şu : bu forumlar olmasa çalışan amarsitolerimi değiştireceklerdi, mis gibi şanzumanımı indireceklerdi, motorumun altını sökeceklerdi :D ...ama yinede öğrendikçe durduk yere su fiskiye motorumu, salıncaklarımı, akslarımı değiştidiklerini anladım. yani sonuç: kimse paranı nasıl kazanıyon ,kaç kişiye bakıyon düşünmüyor, ocağımızı yıkmaya çalışıyorlar:D
vatan-millet-namus-din...bu 4 şey iyice öğretilmeli insanlara bence...

vallaha satmaya pek niyetim yok bu kadar yaptırdıktan sonra ben keyfini süremedim kardeş al sen sür yapmam ben.bu sorunda bulunur millet ne arabalara biniyor.. benim aracım kadar toplu düzgün coupe şu ana kadar ankarada göremedim 1.6e ler için konuşuyorum..bu sorunda bulunur yeterki doğru mantıklı şekilde işlem uygulansın :) buda düzelir ;)

FzCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum araban idemi 1.6 mı

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 8v :)

FzCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İdeyse bizdede war bi problem dicektm herkez farklı şekilde çözmüş nası bi arabadr anlamadım gitti aynı sorun herkezde araba gaz kesiyo birini arıyoz krank sensörünü değiştrmiş geçmiş birini arıyoz ısı müşürünü değiştrdim geçti dio birini arıyoz bütün sensörleri temizlettim geçti dio çözemiyoruz :)