Arabamdan değil ama sensörlerinden bıktım :)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaa ben çook kafa patlattım arabanın işleyişiyle ilgili ilk aldığım zamanını bi görseydin bu arabanın beyin bitmiş derdin göstergeler sapıtıyor hararet bi iniyor bi çıkıyor benzin deposuyla aynı anda km sensörü düşüyor km ışığı yanmıyor neler neler vardı :D türklerin mantık biraz kara düzen vurdum düzeldi işi ideden anlıyan usta bulmak zor genel mantığı birazcık karışık ama sorun ve nedeni aynı genelde kurcalanmamış bir araçsa bence ısı sensörü mantıklı olur çünkü araç motor sıcakken iki şeyi baz alıyor biri kelebek pozisyonu diğeride ısıs sensörü + veya - değeri yanlış değer karışımı bozuyor. araç çalışmıyor boğuluyor benzin fazla hava az. ben benimkini söktüm zaten söküp takmışlardı her yerini würtlemişler sensörün şok oldum söktüm iyice temizledim temizliye bildiğim kadar tabi şimdi daha iyi + titreşimde çok hafif kaldı yani dikkat edersen hissettiriyor.. kendini bide fan açıp kapattıktan sonra biraz değişiyor 1 2 km gittikten sonra yine toparlıyor yani çalışmama yanlış veri geliminden kaynaklana bilir işin kötü yanıda o ısı sensörünün bozuk olduğunu göstericek bi devre düzeneği yok çünkü görevi dirence göre veri göndermek :) hiç veri alamazsa proeblem verir ama değişik değerler çıksa bile beyin bunu arıza algılamıyor. bence sıcakken zor çalışma varsa ısı sensörüdür. manyetik kaptörün yapısı mıknatıs o mıknatısın ömrü 400 yıl acıp bakabilirsin :D onun arıza sebebide yaa veri elektirik geçmiyorsa sistemde temazsızlık varsa krankın pozisyonunu okuyamıyor alet çalışmaz yine ama soket mokette çook kirlenme veya oksitleşme varsa temizle o bi 400 sene götürür seni :D benim bildiklerim bunlar :)

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İdeyse bizdede war bi problem dicektm herkez farklı şekilde çözmüş nası bi arabadr anlamadım gitti aynı sorun herkezde araba gaz kesiyo birini arıyoz krank sensörünü değiştrmiş geçmiş birini arıyoz ısı müşürünü değiştrdim geçti dio birini arıyoz bütün sensörleri temizlettim geçti dio çözemiyoruz :)
Bitmedi bu problemler :) Araç eletroniğini iyice araştırmaya başladım,kendi çapımca yapıcam bişeyler.Ama türkiyede nedense bu bilgiler devlet sırrı gibi saklanıyor,saklıyorlar

FzCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bitmedi bu problemler :) Araç eletroniğini iyice araştırmaya başladım,kendi çapımca yapıcam bişeyler.Ama türkiyede nedense bu bilgiler devlet sırrı gibi saklanıyor,saklıyorlar

abi araştr valla ya koskoca bursada gezmediğimz tamirci kalmadı çözen yok sorunu ne karotosu ne eski renoda çalışan ustalar neleri gördü yok çözemiyolar sönmüyo lamba valla ide motoru zaten en sorunlu motor bana göre megane 1 de ondan başlasan iyi edersin abi :eyv

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

bilseler saklayacakları bişey yok :D ustlarda bilmiyorlar ki :D