Araç çalışırken anahtarla kapıları kilitleme

HÜSEYİNYILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam
1,5 senedir kullandığım 2015 model clio 4 üm var yaklaşık 1senedir arabamı çalışırken anahtarı kart yuvasından çıkarıp çalışır vaziyette araçtan inip kapıları kilitleyebiliyordum fakat 5-6 aydır bu olmuyor bir kaç servise de uğradım bunun mümkün olmayacağını kartı yuvadan çıkarıp çalışır vaziyetteki arabanın kapısını kilitleyemezsin dediler.yardımcı olurmusunuz lütfen

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 senedir biniyorum benimki hic kitlenmedi :)

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Benim aracım Captur. Her zamanki gibi bol gürültülü şekilde müzik ile birlikte aracı park ettim.Eller serbest kullanıyorum aktif olarak ve araçtan indim . Ayna katlama modülüde olduğundan araçtan inip uzaklaşınca araç kitleniyor ve aynalarda katlanıyor.Biraz uzaklaştım arkamı döndüm aynalar katlanmamış .Allahtan fazla uzaklaşmadım gittim baktım aracı çalışır vaziyette bırakmışım :) .

Şöyle bir durumda var siz aracı o şekilde bırakıp gittiniz ve araç kitlenmedi birisi geldi aracı aldı gitti Allah göstermesin. Stop edene kadar aracı kullanabilir.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım Captur. Her zamanki gibi bol gürültülü şekilde müzik ile birlikte aracı park ettim.Eller serbest kullanıyorum aktif olarak ve araçtan indim . Ayna katlama modülüde olduğundan araçtan inip uzaklaşınca araç kitleniyor ve aynalarda katlanıyor.Biraz uzaklaştım arkamı döndüm aynalar katlanmamış .Allahtan fazla uzaklaşmadım gittim baktım aracı çalışır vaziyette bırakmışım :) .

Şöyle bir durumda var siz aracı o şekilde bırakıp gittiniz ve araç kitlenmedi birisi geldi aracı aldı gitti Allah göstermesin. Stop edene kadar aracı kullanabilir.
bende birkez denedim araç çalışırken kilitlemiyor kapıları. sonra birdaha denemedim.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Araç çalışırken bırakıp kilitlemek bence riskli. Ne olur ne olmaz kul yapısı ,araç hareket etse sıkıntı.

HÜSEYİNYILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben şehirlerarası giderken petrol da durup bişiler alacaksam yada araçta çocuklar varsa araç soğumasın gibi düşüncelerle çalışır vaziyette kartı çekip kapıları kilitliyordum ama anlattığım gibi olmuyor şimdi eşimde ayni şekilde yapıyordu.pili zayıflayınca mı diye düşünmedik değil servise sordum pille alakalı değilde zaten öyle birşeyin olması mümkün değil dedi Yok mu yani denk geleniniz kafayı yicem.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben tekrar denedim araç çalışırken kilitlenmiyor. doğru hatırlıyormuşum. yani arkadaşın dediği gibi gerçekten önceden bozukmuş sizinki şimdi düzelmiş

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğim kadarı ile hiç bir araçta kilitlemiyor. Özellikle içeride merkezi kilit düğmesi olan araçlar o tuş ile kilitliyor. Arac çalışırken Kuman'da dan kilitlemiyor benim fluence de..

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

amarulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saçma olucak ama benim aracımda eller serbest var araç çalıştırma ve kapı kilitleme ben güvenmediğimden hep kapıları kapı kolu üzerindeki siyah tuşa basarak kapatarım açarken kullandığımız tuş kapatmayada yarıyor kapı kolunu bir kere çekme adetim vardırda oyuzden öyle kullanıyorum araç motoru çalışırken o tuşa bastığımda kapıları kitliyor ve motor çalışmaya devam ediyor benim araçta ağustos 2016 da aldık