Araç güneşte çalışmıyor

mericlevent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir ay önce 2013 model fluence aldım. araç benzinli + lpg otomatik .
hiç bir sorun yoktu. 3 gündür sabaj işe geliyorum hiç sorun yok akşam eve gidiyorum sorun yok. ancak öğlen sıcakta araba marş basıyor ancak kesinlikle çalışmıyor.
lpg den dediler. lpg kapattım depodan da kapattım. malesef yine aynı şey test ettim. hava sıcaklığı göstergede 28 c üzerinde ise çalışmıyor. bütün servisleri aradım öyle şey mi olur diyor.

toggykaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı stop etmeden önce benzine alıp kapatmayı denesene. sorunun lpgde mi yoksa benzinde mi onu anlayalım.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
lpg den dediler. lpg kapattım depodan da kapattım. malesef yine aynı şey test ettim.
Depo kapağı havalandırması arızalı olabilir ! Şunu denermisin ? Aracı çalıştırmadan önce depo yakıt dolum kapağını​ açıp geri kaparmısın daha sonra aracı çalıştırıp bir deneme yaparmısın?

mericlevent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce depo kapagini açıp çalıştirdim.Yine de çalışmadı . İlginize teşekkür.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konunuz Renault Servis Teknik Destek bölümüne taşınmıştır. Buradan devam edebilirsiniz.:eyv

Hararet müşürü, kanister ve borularına bakıldı mı?

mericlevent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok bakılmadı. araç çalışınca bir iki saat yola gidebiliyorum. kapatınca tekrar sorunsuz çalışıyor. bu gün 4. gün ve yine sabah işe geldim sorun yok öğle sıcakta çalıştırdım. malesef yine çalışmadı. akşam eve giderken ( gölge oluyor veya hava kararıyor. ) yine sorunsuz çalışıp eve gidiyorum.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
* Manyetik Kaptör yada soketi arızalanmıştır.

* Map Sensörü Arızalanmış olabilir

* Benzin pompası arızalanmış olabilir.

* immobilizer arızalanmış olabilir ( yedek kartla deneyin )

* Lpg regülatörü üzerinde bulunan ısı müşürü arızalanmış olabilir. ( belli sıcaklığa ulaştığı için benzin pompasını durdurup lpg ile çalışmaya çalışıyordur. )

Tavsiye Aracı stop etmeden önce benzine alın. Sonra araba yeniden güneş altında her zamanki gibi park edin bekledikten sonra marşa basın. Yine çalışmazsa Lpg regülatöründeki ısı müşürü sağlamdır. Arızayı ilk 4 seçenekde arayın.

mericlevent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
* Manyetik Kaptör yada soketi arızalanmıştır.

* Map Sensörü Arızalanmış olabilir

* Benzin pompası arızalanmış olabilir.

* immobilizer arızalanmış olabilir ( yedek kartla deneyin )

* Lpg regülatörü üzerinde bulunan ısı müşürü arızalanmış olabilir. ( belli sıcaklığa ulaştığı için benzin pompasını durdurup lpg ile çalışmaya çalışıyordur. )

Tavsiye Aracı stop etmeden önce benzine alın. Sonra araba yeniden güneş altında her zamanki gibi park edin bekledikten sonra marşa basın. Yine çalışmazsa Lpg regülatöründeki ısı müşürü sağlamdır. Arızayı ilk 3 seçenekde arayın.

son seçenek denendi.
sorun devam ediyor.

bir ww başına gelmiş aynen şunu yazmış
"Arkadaşlar sonuç olarak arıza giderildi aracı güneş altında bıarakıp denemeleride yaptım problem olmadı araçta (akk)adı verilen aktif karbon filtresi valfi değişti problem ortadan kalktı araç marşa basar basmaz çalışıyor." fluence de böyle bir parça var mı ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
son seçenek denendi.
sorun devam ediyor.

bir ww başına gelmiş aynen şunu yazmış
"Arkadaşlar sonuç olarak arıza giderildi aracı güneş altında bıarakıp denemeleride yaptım problem olmadı araçta (akk)adı verilen aktif karbon filtresi valfi değişti problem ortadan kalktı araç marşa basar basmaz çalışıyor." fluence de böyle bir parça var mı ?

Selenoid valfi var Şu konuyu inceleyin http://www.renaultfanclub.com/renault-servis-teknik-destek/2623-selenoid-nedir-ne-ise-yarar.html