Araç içi kamera bağlantısı yardım

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun.Hepiniz güle güle kullanın.Bende de A118C var.4 ay kadar oldu alalı.Ancak henüz monte etmedim.Harici çekimler çok kaliteli.Montaj için ben de çakmaklık soketinden bağlantı alacak şekilde 12vdc den 5 vdc çeviren üründen aldım.

Bildiğim kadarıyla kamerayla birlikte gelen kendi kablosu çevirici işlemini kendisi yapıyor.

Ayrıca çevirici almanıza gerek yoktu.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben çakmaklığa takılan kabloyu kast etmedim.Ben onu kullanmayacağım.Ben Ayrı bir çevirici kablo aldım.Ucu çakmaklık şeklinde değil.

Benim kastettiğim kablo bu :):
https://www.aliexpress.com/item/Car...32368605891.html?spm=2114.13010608.0.0.BtLo3S
Bu aparat için hattı nereden cekeceksiniz? ??

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu olayı aslında üreticiler yapsa çok daha iyi olur. Ön camdaki sensörlerin altına bir kamera ekleyerek multimedya usb/ad kart giriş yerine bir slot daha ekleyerek isi çözebilirler. Bu tesisatı üretim aşamasında yapmak daha iyi olur. Ama gel gelelim hangi üretici yapacak bunu?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz çakmaklığın arkasından paralel hat aldık, döşemenin altından kapının yanından tavana çıkardık ve ordan tekrar aynanın arkasına getirdik. Çok da güzel oldu. Kullandığım ürün ise LCD ekranlı hem geri görüş hem de ön kameralı kayıt özellikli bir cihaz. Micro SD hafızalı. 64 GB destekliyor. HD kalitesinde kayıt yapıyor. Aracı geri vitese takınca LCD ekrana geri görüş görüntüsü geliyor. Normal seyir halinde de geri görüşü aktif edebiliyorsunuz.

ad6k77.jpg

Resimdeki cihaza çok benzeyen bir ürün kullanıyorum.

Tam olarak bu cihaz.

images

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Çakmaklıktan çekeceğim.Çakmaklığın alt kısmından alacağım beslemeyi.Sadece kontak açılınca kayıt yapmasını istiyorum.

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Çakmaklıktan çekeceğim.Çakmaklığın alt kısmından alacağım beslemeyi.Sadece kontak açılınca kayıt yapmasını istiyorum.

Aynen bende öyle yaptım. :eyv

Kapının yanından yürüdük, tavana çıktık. Oradan da aynaya uzattık. :)

Bendeki kabloda arada aparat yoktu yanlız. Tek fark o. Uçlar aynı ama... :)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aynen bende öyle yaptım. :eyv

Kapının yanından yürüdük, tavana çıktık. Oradan da aynaya uzattık. :)

Bendeki kabloda arada aparat yoktu yanlız. Tek fark o. Uçlar aynı ama... :)

Hayırlı olsun.Eski aracımda aynı şekilde çakmaklık altından alıp,sağ taraftan torpido altında sağ A sütunundan yukarı çıkarak benzer bir kablo ile besleme çekmiştim.Satana kadar problemsiz olarak kullandım.

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun.Eski aracımda aynı şekilde çakmaklık altından alıp,sağ taraftan torpido altında sağ A sütunundan yukarı çıkarak benzer bir kablo ile besleme çekmiştim.Satana kadar problemsiz olarak kullandım.

Bende takalı 3 yıl olacak neredeyse... Sadece ilk taktığım cihaz (Mastek AN-6312) 2 yıl sonra arıza yaptı, Firmanın elinde aynısından yoktu, aynı fonksiyonlu bir benzer modeli (Mastek AN-6309) verdiler yerine. 1 yıldır o çalışıyor. Sorunsuz. Hatta daha iyi... :)