Aracim gaz yemiyor....

hüseyinuğur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARKADAŞLAR MERHABA....
ARACIM 98 MODEL SCENİC1 LPGLİ...ARACIMLA SÜRÜŞE BAŞLADIKDAN 1-2 DK.SONRA GAZ YEMEMEYE VE TİTREMEYE BAŞLIYOR.AYAĞIMI GAZDAN ÇEKTİĞİMDE SANKİ MOTOR STOP EDECEKMİŞ GİBİ DEVİR SAATİ DÜŞÜYOR ÇIKIYOR...BU SORUNU BENZİNDE DE YAPIYOR.BİR SÜRE BÖYLE DEVAM ETTİKDEN SONRA ARAÇ BİRDEN İLERİ ATILIYOR VE NORMAL SEYRİNE DEVAM EDİYOR.
BU SEBEBDEN DOLAYI GAZ FİLTRESİNİ DEĞİŞTİRDİM AMA BİR FAYDASI OLMADI.BUJİLERİ 10000 KM. ÖNCE DEĞİŞTİRDİM.YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.hımm

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bobinlerde sorun olabilir enjektörlerden de yapabilir.geçmiş olsun..

Onur Gönüllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
enjektörler temizlenebiliyormu?yenisinimi almak gerekir?Pahalımıdır?ne önerirsiniz?katkı maddeleri filan diyorlar...

Uzman pompa diye bir yer var orası güzel yapıyor bu işi illa sıfır alman gerekmiyor 600 tl ye temizliyorlar sıfır gibi oluyor normalde teki o fiyat

hüseyinuğur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzman pompa diye bir yer var orası güzel yapıyor bu işi illa sıfır alman gerekmiyor 600 tl ye temizliyorlar sıfır gibi oluyor normalde teki o fiyat
işin garibi:araçla sabah çıkıyorum problem var.Ancak 5 dk.durayım tekrar sürüşe başladığımda sorun yok.Araç 45dk-1 saat çalışmadan beklediğinde yukarıdaki sorunları yaşıyorum.Isınmadamı var problem anlamadım.Uzun süre çalışmadan bekledikden sonra gaz yememeye başlıyor.

Onur Gönüllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işin garibi:araçla sabah çıkıyorum problem var.Ancak 5 dk.durayım tekrar sürüşe başladığımda sorun yok.Araç 45dk-1 saat çalışmadan beklediğinde yukarıdaki sorunları yaşıyorum.Isınmadamı var problem anlamadım.Uzun süre çalışmadan bekledikden sonra gaz yememeye başlıyor.

Çok karışık bi durum sanki mazot çöküyor dibine bekleyince araç çalışmıyor öyle hissettim bi an :) bi yetkili servise götüründe bizde öğrenelim neymiş derdi aracınızın

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

O dizel enjektörleridir.Arkadaşın araba lpgli.4 tane benzin enjektörünü servisten sıfır alsan 500ün üstünde fiyat çıkmaz.

[MENTION=12317]hüseyinuğur[/MENTION]
150liraya temizlerler max enjektörleri ama lpgde de yapıtpğına göre o iş enjektörden değil belliki.Bana ısı müşürü arızası gibi geldi.Motorun şanzuman tarafında yanda olur.Söküp bi üzerini zımprayla temizleyip takın deneyin bakalım.

hüseyinuğur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok karışık bi durum sanki mazot çöküyor dibine bekleyince araç çalışmıyor öyle hissettim bi an :) bi yetkili servise götüründe bizde öğrenelim neymiş derdi aracınızın
5 dk.araç dursun sonra devam etsin problem yok.1 saat durunca filan belkide motor soğuduğunda yapıyor arızayı.

hüseyinuğur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O dizel enjektörleridir.Arkadaşın araba lpgli.4 tane benzin enjektörünü servisten sıfır alsan 500ün üstünde fiyat çıkmaz.

@hüseyinuğur
150liraya temizlerler max enjektörleri ama lpgde de yapıtpğına göre o iş enjektörden değil belliki.Bana ısı müşürü arızası gibi geldi.Motorun şanzuman tarafında yanda olur.Söküp bi üzerini zımprayla temizleyip takın deneyin bakalım.
lgpde de yapıyor benzinde de...motor soğukken yapıyor hep...ama şöyle bişey de var.mesela araç başlıyor gaz yememeye.sağa çekip duruyorum hemen.stop edip tekrar çalıştırıyorum bu sefer bir sıkıntı yok.Ya bana mı denk gelir böyle şeyler anlamıyorum.

hüseyinuğur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

@hüseyinuğur
Isı müşürünü bugün değiştirdim ancak değişen bişey olmadı.Silkeleme devam ediyor