Aracim gaz yemiyor....

hüseyinuğur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O dizel enjektörleridir.Arkadaşın araba lpgli.4 tane benzin enjektörünü servisten sıfır alsan 500ün üstünde fiyat çıkmaz.

@hüseyinuğur
150liraya temizlerler max enjektörleri ama lpgde de yapıtpğına göre o iş enjektörden değil belliki.Bana ısı müşürü arızası gibi geldi.Motorun şanzuman tarafında yanda olur.Söküp bi üzerini zımprayla temizleyip takın deneyin bakalım.

İzmirde havalar yaklaşık 2 haftadır 26-27 derece ve araç tekleme yapmamaya başladı.Sorun ne olabilir?

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manyetik kaptörden dolayı da yapabilr o arızayı.Manyetik kaptör de ateşle sistemi elemanı.Ona da bi göz gezdirin derim ama bozuk olduğu anlaşılamıyor direk değiştrmek lazım.Bu tür arızalar deneye deneye çözülür..

hüseyinuğur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manyetik kaptörden dolayı da yapabilr o arızayı.Manyetik kaptör de ateşle sistemi elemanı.Ona da bi göz gezdirin derim ama bozuk olduğu anlaşılamıyor direk değiştrmek lazım.Bu tür arızalar deneye deneye çözülür..
aracın bugün bobinlerini değiştirdim.Şu an için bir sıkıntı görünmüyor.Umarımda olmaz.45 tl 2 adet bobine verdim.10 tl.işçilik.Umarım hayırlısı olur...iyi geceler

hüseyinuğur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arıza tespit cihazına soktuk aracı.oksijen sensör arızası verdi.beyinci hatayı silemiyoruz yeni beyin takmamız gerek dedi.yeni beyin için 500 tl. istedi.sensör değiştirirsek beyin arızalı olduğu için uyum sağlamaz dedi.İzmirde teknik oto var.aracı orada gösterdim.