Aracimla 2012 yazin kaza gecirdim airbaglar acilmadi

alpersnck

Alper SANCAK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault megane kullanan arkadaslarim komsularim var ornek bi arkdsim perte cikardi takla atti gine acilmadi airbag

alpersnck

Alper SANCAK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ozaman illa tirin altina girmek lazim :d

Cagri_06

Çağrı ÇAĞLAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çarpma etkisiyle açılammış olabilir ne demek zaten çarpınca açılması için var :D

Sensörler Ön Kısımda Oluyor Yandan Çarptığı Zaman Araç Sensörleri Algılamıyor Ve Doğal Olarak Açılmıyor Demek Oluyor Çarpmadan Çarpmaya Farklılık Gösteriyo :D

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sensörler Ön Kısımda Oluyor Yandan Çarptığı Zaman Araç Sensörleri Algılamıyor Ve Doğal Olarak Açılmıyor Demek Oluyor Çarpmadan Çarpmaya Farklılık Gösteriyo :D
Yandan çarpmada da perde hava yastıkları var :) Çarpmayla alakası pek yok Renault'ların airbagleri hep sıkıntı

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşımda virajda kontrolü kaybedip önce kaldırıma carptı capmanın etkisi ile sağ iki teker koptu diskler filan kırıldı kaldırımdan sekerek yaklaşık 50- km gibi bi hızla ışıklarda bekleyen kamyona kafadan carptı ve aır bag ler yine acılmamıstı
Meganelarda SRP aır bag sistemi vardır... bildiğim kadarı ile 1.2 G kuvvetindeki basınçlarda acıyor aır bag'i

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş Olsun

Talihsiz Bir Kaza Yaşamışsınız

Arkadaşların'da belirtiği üzere sensörler belirli ivmede tetiklenir ve açılır yeni nesil elektronik beyinli araçların genelde tamamında bu sıkıntı çok yaşanır ama genel olarak örnek vericek olursak Renault araçlarında daha sık airbag hatası görülür örnek ile göstericek olursak Latitude Tıra arkadan çarpmasına rağmen Airbagler açılmamış Yine Herşey Sensörlerin algılanması ile kaynaklı.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
SRS Emsiyet kemeri baglı deilse airbag acmaz. Tamponun yerinden cıkmıs ama saglam gibi gozukuyor sensörlerden darbe almadıgı icin acmamıstır eger kemer takılıysa.. diregin capı kucuk oldugu icin acılmamıstır.. TIR demissin ALLAH korusun Tır tavanı tras eder airbag'in Ruhu duymaz : )

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
airbag arıza ikazı yanıyorsa sende bunu farketmediysen airbag devre dışı kalmıştır ve airbagler açılmamıştır...

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
renolarda airbag ısıgı genelde koltuk altındaki soketlerden yanıyor yada kemer gergilerinden
benim cliodada yanıyordu bir cok kez yaptık gene yandı zamanla umursamaz oldum hatta bazen sonuyordu garipsiyordum gostergede o ısıga alısmıstım. benimkiler kemer gergilerinden yanıyordu bir coteche sordugumda bana arıza tespitte airbag ısıgının hangi sebepten yandıgına bakıp kaza anında sadece o arızalı kısmın calısmayacagını soledi airbaglerin gene acılacagını ama kemer gergisisnin calısmayacanı belirtti
bende o sekil devam ettim
ama fransız araclarında bu olay var siz isz olun 10 tanede hava yastıgı olsa pek guvenmeyin