Aracimla 2012 yazin kaza gecirdim airbaglar acilmadi

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zamanında benim tek derdim hava yastıkları açıılmadı die pert etmediler ama benim kazada şiddetliydi neyse artık olan oluyor

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zamanında benim tek derdim hava yastıkları açıılmadı die pert etmediler ama benim kazada şiddetliydi neyse artık olan oluyor

zamanında megane 2 almama 1 kaza sebep olmuştu benim.

avcılar denizköşkleri geçince düzlük var askeriyenin orda. eskiden yanyol gidiş gelişti. bu accent eralar yeni fırladıyı sanırım piyasaya sene 2006. megane 2 ile accent kafa kafaya çarpıştılar. allahım bir daha göstermesin o tür bir kaza ama anlatmak istiyorum. accentin airbagler tavan dahil açıktı. meganın sadece ön tampon ve kaputta yamuk vardı airbagler açılmamıştı.

kazada accentin motor parçaları bagajına kadar ulaşmış durumdaydı ve öndeki iki kişinin belden aşağısı yoktu yani ölmüşlerdi. yani o airbagler o insanları kurtarmadı. ancak meganedan inen sadece ölenler yüzünden şoka girmişti burnu bile kanamamıştı. hatta dikkatimi çekti şasede eğiklik bile yoktu. kafa kafaya çarpışan 2 araç. birinin sadece tampon farlar kırık kaputta ezik var. diğerinin motoru bagaja kadar yolculuğa çıkmış. ben ilk megane 2 mi o sene o kazayı görünce aldım.

mal mülk hepsi yerine gelir. canımıza bişey olmasın. allah hiç birimize kaza bela vermesin.

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zamanında megane 2 almama 1 kaza sebep olmuştu benim.

avcılar denizköşkleri geçince düzlük var askeriyenin orda. eskiden yanyol gidiş gelişti. bu accent eralar yeni fırladıyı sanırım piyasaya sene 2006. megane 2 ile accent kafa kafaya çarpıştılar. allahım bir daha göstermesin o tür bir kaza ama anlatmak istiyorum. accentin airbagler tavan dahil açıktı. meganın sadece ön tampon ve kaputta yamuk vardı airbagler açılmamıştı.

kazada accentin motor parçaları bagajına kadar ulaşmış durumdaydı ve öndeki iki kişinin belden aşağısı yoktu yani ölmüşlerdi. yani o airbagler o insanları kurtarmadı. ancak meganedan inen sadece ölenler yüzünden şoka girmişti burnu bile kanamamıştı. hatta dikkatimi çekti şasede eğiklik bile yoktu. kafa kafaya çarpışan 2 araç. birinin sadece tampon farlar kırık kaputta ezik var. diğerinin motoru bagaja kadar yolculuğa çıkmış. ben ilk megane 2 mi o sene o kazayı görünce aldım.

mal mülk hepsi yerine gelir. canımıza bişey olmasın. allah hiç birimize kaza bela vermesin.

açıkçası ben bu kazayı yaptıgım akşam burnumda en ufak kan bile yoktu ve arabayı ilk gördüklerinde sen nasıl çıktın deddiler bunun içinden sag harbidende haklısın bu konuda ama Türk milletiyiz sonuçta bir yerden bir mim bulmamız lazım ne kadarda iyi olsada :D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Airbagin açılmasıda bazen iyi değil ki . Yalandan yere sapa sağlam araba pert ediliyor . yada 10 20 artık kaç binse hasar kaydı oluyor..

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçta motor kaputunda bile bir şey yokken nası patlamasını bekliyoruz şaşırıyorum daha doğrusu
Araçta sadece tampon düşmüş gözüküyor belkide daha ufak bir kaç şey düşmüş.
Hava yastığının her zaman açılması pekte işe yaramaya biliyor aslında

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
insanoğlu ne garip ben niye o viraja süratli girdim ki ? keşke girmeseydim demezde.. airbag açılmadı der..:) airbag ın üzerinde seni azrailden koruyacağım diye bi kontrat yok benim bildiğim? :S kazanın şiddetine göre açılsada ölürsün açılmasada ölürsün en mantıklısı kazandan kaçınmak ve sebebiyetleri sıfıra indirmeye çalışmak.. bu kazadada airbag açılmaz normal tamponu almış götürmüş sadece sıyırmış.. illede açıcam ben airbagları diyosanız tıra mıra ihtiyacınız yok belediyenin sıralı logar kapaklarını kaldırın çook bi sürate gerek yok 60 la geçersiniz (tabi geçebilirseniz) bakarsınız açılmadı renault u makemeye verirsiniz ;)

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şasi sağlam şasiyi geçmesi lazım sanırım

serhat.er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bu emniyet kemeri takılı değilken açılmama olayını anlamıyorum ya :) ben kaza yaptım kangoomla yaklaşık 3-4 ay evvel kemerim takılı değildi ama ön iki hava yastığı da açıldı..

19bao07

Bilgi Girilmemiş
megane 2yle zamanında ankara da bızde kaza yaptık..araba perte cıkmıstı hatta.. butun aırbagleri acmıstı arac , ama cok saglam kaza yapmıstık ,110la gıderken az bı frenle önce duran grand cherokee jıpe ardından da bı pejo 206 ya vurup durmustuk..
renoya guvenlık konusunda guvenırım , açmadıysa vardır bı sebebı :)

Son düzenleme: