Arka cam sileceği çalişmiyor ! Deli olacağim ...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hatta sigortayla da uğraşmayacan...sileceğin soketini çıkaracan..12 v kesintisiz geliyo mu bakacan..
sonra tetik kablosunu bulacan işte..pratik ol ahmet...;)

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hatta sigortayla da uğraşmayacan...sileceğin soketini çıkaracan..12 v kesintisiz geliyo mu bakacan..
sonra tetik kablosunu bulacan işte..pratik ol ahmet...;)
Yahu adam elektrikciye gidecem diyo sen kontrol kalemi al 12 volt kontrol kalemi yap diyon :) o zaman kontrol kaleminide bosver. Söksun stop ampulunu denesin :) beenim bagajda 2 3 metre kablo bulunur. Ondan kolayima geldi kolla molla ugrasagima en basta motorun saglam olup olmadigina bakarim. Arac clio 4 olduguna gore daha genc gibi. Kablo sıkıntısı olacagini sanmiyorum pek :)

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yahu adam elektrikciye gidecem diyo sen kontrol kalemi al 12 volt kontrol kalemi yap diyon :) o zaman kontrol kaleminide bosver. Söksun stop ampulunu denesin :) beenim bagajda 2 3 metre kablo bulunur. Ondan kolayima geldi kolla molla ugrasagima en basta motorun saglam olup olmadigina bakarim. Arac clio 4 olduguna gore daha genc gibi. Kablo sıkıntısı olacagini sanmiyorum pek :)

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmett....sen çok iftiracısın ha...
ilk sen demişin elektrcikciye gitme diye..

Elektrikciye ne gerek var. Alin elinize bi lamba motora giren kablolari az sıyırıp lambayi takin. Iceriden arka silecegi calistirin.

o aküden çektirdiğin kablosu birbirne değdirtde uç ahmet...tamam mı
:tokat

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ahmett...kabloyla uğraşacağına bari 9 volt pil al...onla dene..
patlatacan aküyü, gözünü kaşını kafanı yaracan..

al sana ahmet...al al al..
:loll

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
aklıma şey geldi...bi arkadaş muaneye gittiydi adamla tartıştım diyo..
farı yanmıyomuş..
"lan farın yanmıyo muaneye geliyon be" demiş...
"yolda oldu ya" falan demiş...ağız kavgası yapmışlar :D

ben her zaman tek seferde geçiyom :D

bu sene de gidecem direk...lpgden geri göndercekler mi bakalım :D

LPG standartları değişti. Bence önce bir kontrol ettirin. Tankin altina yalıtım malzemesi konuluyor vs...

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ahmett....sen çok iftiracısın ha...
ilk sen demişin elektrcikciye gitme diye..

o aküden çektirdiğin kablosu birbirne değdirtde uç ahmet...tamam mı
:tokat
o kadarı da arkadaşın el becerisine kalmış. ister aküyü patlatsın ister silecek motorunu :)

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dün bir elektrikçiye gittim adam heryeri söktü.sorunun sigorta tablasının üst tarafında bir role var onda olduğunu söyledi ama saat geç olduğu için onu sökemedi.hafta sonu görücez bakalım

commandos07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba. Bugün bir elektrikçiye gittim. Usta açtı bütün alektrik aksamını kontrol etti. Bir sorun bulamadı. Arka cam sileceğinde bir sorun var dedi. Söktü yerinden . Açtı içini alatin içinde bulunan bütün yağ kurumuş takır takır olmuş. İçini bir güzel temizledi tekrardan yağladı. Tertemiz oldu. Sonra dükkanda elektrik verdi 3-5 dakaika çalıştırdı. Yağlamanın tam olması lazım dedi. Sonra montajını yaptı. Mis gibi oldu anlayacağınız. Bu arad cam sileceği motorunu sökerken yarım saat kadar uğraştı. Mantığını anlayamadık bir türlü. Adam 45 yıldır bu işi yapıyorum ilk defa boyle cam sileceği motoru gördüm dedi. Zor bela Türk usulu kanırta kanırta çıkardık... Yavaş yavaş yaptı bir problem olmadı...
Yani sorun arka cam sileceğinin az kullanılmasından kaynaklanan, içindeki yağların kuruması sebebiyle kasılıp kalmasıymış...
Usta bu iş için 1,5 saat uğraştı....
Ve bu kadar iş için 20 TL aldı... Dedeim abi 20 TL az değil mi ? Biz hakkımız neyse onu alırız kardeşim sağol dedi... Dedim ustam adam gibi adammışsın... Bu arada otururken bir de sade soda ısmarladı... Edirne de elektirikçi Kadir Usta... Edirne de Turizm Otobüsleri park yerinin hemen yanında ana yol üzerinde...
Hem bir dost kazanmış oldum, hem de adam gibi adam bir abim oldu....
Buradan kendisine teşekkür ederim...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba. Bugün bir elektrikçiye gittim. Usta açtı bütün alektrik aksamını kontrol etti. Bir sorun bulamadı. Arka cam sileceğinde bir sorun var dedi. Söktü yerinden . Açtı içini alatin içinde bulunan bütün yağ kurumuş takır takır olmuş. İçini bir güzel temizledi tekrardan yağladı. Tertemiz oldu. Sonra dükkanda elektrik verdi 3-5 dakaika çalıştırdı. Yağlamanın tam olması lazım dedi. Sonra montajını yaptı. Mis gibi oldu anlayacağınız. Bu arad cam sileceği motorunu sökerken yarım saat kadar uğraştı. Mantığını anlayamadık bir türlü. Adam 45 yıldır bu işi yapıyorum ilk defa boyle cam sileceği motoru gördüm dedi. Zor bela Türk usulu kanırta kanırta çıkardık... Yavaş yavaş yaptı bir problem olmadı...
Yani sorun arka cam sileceğinin az kullanılmasından kaynaklanan, içindeki yağların kuruması sebebiyle kasılıp kalmasıymış...
Usta bu iş için 1,5 saat uğraştı....
Ve bu kadar iş için 20 TL aldı... Dedeim abi 20 TL az değil mi ? Biz hakkımız neyse onu alırız kardeşim sağol dedi... Dedim ustam adam gibi adammışsın... Bu arada otururken bir de sade soda ısmarladı... Edirne de elektirikçi Kadir Usta... Edirne de Turizm Otobüsleri park yerinin hemen yanında ana yol üzerinde...
Hem bir dost kazanmış oldum, hem de adam gibi adam bir abim oldu....
Buradan kendisine teşekkür ederim...
Allah hayırlı bol kazançlar versin işini hakkıyla yapan ustalara [emoji122][emoji122][emoji122][emoji122]