Arkadaşlar Servislerle İlgili Merak ettiklerinizi Bizimle Paylaşabilirsiniz...

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biz aracı servise bıraktığımızda her yerine didik didik baktılar kağıt verdiler kapı çizik ön arka tamponda çizikler mevcut bagaj kapağı ezik gibi bir şey olursa sorumluluk bize ait dediler çok şükür memnun kaldık bundan sonra garantisi bitene kadar aracı oraya vereceğiz sonrası Allah kerim :) eğer İstanbul da iseniz reno RENAULT ACAR servisini öneririm

Baki Cali ile aynı servise araçlarımızı bakıma götürdüğümüzü burada öğrendim, gerçekten seninle aynı fikirleri paylaşıyorum Baki... Araç satış,servis ve müşteri memnuniyeti konusunda Renault ACAR gerçekten profesyonel olarak çalışmakta...
Baki Cali'ye katılmadığım bir tek nokta var, o da garanti bitse de servisten vazgeçmemek lazım :)

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baki Cali ile aynı servise araçlarımızı bakıma götürdüğümüzü burada öğrendim, gerçekten seninle aynı fikirleri paylaşıyorum Baki... Araç satış,servis ve müşteri memnuniyeti konusunda Renault ACAR gerçekten profesyonel olarak çalışmakta...
Baki Cali'ye katılmadığım bir tek nokta var, o da garanti bitse de servisten vazgeçmemek lazım :)

belki doğru diyorsun abi ama dışarıda 100-150 liralık işe servis 500 lira alıyor yani maddi açıdan sıkıntı ben olsam servisten vazgeçmem ama babam için aynısını diyemem garantisi bitince %80 ihtimal özel servise götürücek tanıdığı biliyorum :)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

aslında garanti sonrası da servise gitmek teknik olarak doğru olan, karşımızda muhatap olacağımız kurumsal bir işletme var

gel gelelim aradaki fiyat farkı insanın aklını çeliyor. birde sanayide tanıdığı varsa, az buçuk tamirat, piyasayı işleyişi biliyorsa o kişiyi ayakları yetkili servise götürmüyor:)

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında garanti sonrası da servise gitmek teknik olarak doğru olan, karşımızda muhatap olacağımız kurumsal bir işletme var

gel gelelim aradaki fiyat farkı insanın aklını çeliyor. birde sanayide tanıdığı varsa, az buçuk tamirat, piyasayı işleyişi biliyorsa o kişiyi ayakları yetkili servise götürmüyor:)

Ben yinede yetkili servise götürme taraftarıyım... Yılda bakım için max 150-200 TL fazla para farkeder, ama kafan rahat olur...
Ki orjinal malzeme kullanan özel servisler ile yetkili servisler arasında daha az miktarda fiyat farkı oluyor...
Araba bir kez sanayiye düştü mü toparlaması neredeyse imkansız hale geliyor, takılan parça ile ilgili gelişen sorunlarda çıkan ücret farkını yine sen sineye çekiyorsun...
Servis ise yaptığı işin arkasında duruyor... Bu güne kadar gittiğim sevisten aksi yönde tavır hiç bir zaman sezmedim ve karşılaşmadım...
Kafam rahat olsun diyen herkes Yetkili servisten şaşmamalı...

ömeristanbul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
99 model tek kapi clio aldim basima bela oldu be abicim

nurettinbjk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi aksamlar arkadaslar ben 2001 model renault clio 1.4 rte bi arac aldim bi ustaya gostermedim baktim ve aldim yag hava filitreleri vs bi arkadasim yaptirdi sagolsun ama bazi sıkıntılar var aracta sabahlari araci caliştirdıgımda gazdan ayagimi cekersem stop ediyor aracta lpg yok enjektorlu arac zannedersem bunun sorunu ne olabilir nereye yazacagimi bilemedim buraya yazdim yanlis biryerse kusura bakmayin 2 3 dk ayagimi gazda beklettigimde stop etmiyor yardimci olabilirmisiniz tşekkürler simdiden adim nurettin ist kagithane

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar size bir sorum olacak. Renault 'un servis prosedürü hakkında bilgi almak istiyorum. 2014 model clio sport tourer 1.5 dci edc (90hp) aracım var. Renault serviste hangi bakım aralığında hangi uygulamaları yapıyor.
Örneğin yağ değişimi, diğer sıvıların (fren hidroliği, şanzıman yağ değişimi, soğutma suyu değişimi), filtrelerin değişimi v.s . frenler balatalar kayışlar v.s. yani otomobil bakımı ile aklınıza gelebilecek herşey. Bu uygulamalar ile ilgili Renaultun uyguladığı bir bakım prosedürü var mı paylaşabilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler...

Elmaser-35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anadolu yakasında lpgli aracı kabul eden yetkili servisler hangileri?