Astra J 1.4 T 140 hp ilk izlenimlerim.

Emin072

Emin TURAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben opel marka hiç bir araç almam. Tabi bu benim şahsi görüşüm.Bukanıya nerden vardıgımı sorarsanız eger anlatayım:
1- 2011 model insignia turboyu cok yakın arkadasım gectigimiz aylarda 80 küsur liraya almıştı. aracın 3 gun sonra turbosu patladı ve opel 3 gunluk arabanın değişim talebini reddetti.Yasa gereği 7 gün varken opel almadı ve suan mahkemelikler.Arkadasım 3. günden bu zamana kadar tedirgin kullanıyor arabayı artık.heran bişey oalcakmış korkusuyla araba kullanmak kadar iğrenç bişey olamaz.

2- Babamda 2002 model astra vardı istanbul-ankara arası ankaraya gelirken yeniçağa da şanzumanı dağıldı.Hiç bişey yokken ölece dağılıverdi araba.Ben gecenin 02:00 da ankara dan kalkıp onu cekmeye gittim.Yeniçağadan çamlıdereye kadar çektim astrayı halat kopunca yol kenarına bırakıp döndük artık sabah oluyordu çünkü.

3- Şirket aracımla Eşref bitlis caddesinde 90km hızla seyir halinde iken sol yol ağzında ışıklarda bekleyen araçlardan birisi twinporttu ve sarı yanar yanmaz fırladı önüme.Ben linea ile sol şeritten 80km hızla sağ çamurluk ve lastiğinin oldugu bölümden girdim astraya ve astra nın sağ ön - kaput - ön tampon - radyatör - motordan birkaç parça - akisler- rotlar vs ve sol ön çamurlugu kısacası önde ne varsa aldım geçtim. Bende oluşan hasar ise sadece ön tampon ve sol ön far ve sol ön lastikti.Astra yamı noldu? üzgünüm ama tavan çıtalarından attığı ve hasar kaydı cok oldugu için perte çıkarıldı araç :(

Bu bağlam da ne astra ne corca ne başka bir opel arabasını Rabbime büyük konusmayım ama mümkün oldugunca kullanmamaya ve binmemeye özen gösteriyorum.Mesela ben trafikte bir şahincilerden iki opelcilerden kacıyorum , benim hayatımda kötü anıları var.Bunları kötü haber tellalı gibi anlatmak istemezdim ama bir kullanıcının bunları bilmesi gerekir diye düşündüm.

Tekrardan hayırlı ve ugurlu olsun allah kaza bela göstermesin kardeşim.

Teşekkürler abi yorumun için. bende bi kaç bişey eklemek istiyorum. insignia meselesnden bahsetmişşiniz doğrudur bence araba işi tamamen şanş işi. eniştemin kardeşi geçenlerde 0 caddy aldı oda 800 km baskı yedi ve kullanıcı hatası olarak geçti. ki her markada duyuyoruz böyle şeyleri 10.000 km deki bi fluencenin direksiyon simidinin soyulması gibi bence 0 da olsa şanş işi.

ikinci olarak benimde meganeım hiç bişey yokken turbo yaktı sürekli takırtı tukurtu sesleri direksiyon vites topzuzu soyulması disklerin bitmesi kapı kolları vs vs. saymadığım birsürü masraf(yaklaşık 5000 lira civarı) amacım renaultu kötülemek değil hala renaultu çok seviyorum ki babamada yine renanult bakıyoruz. ayrıyetten ailemizin bir diğer aracı olan opel corsa aynı yaş ve aynı km de olmasına ragmen en ufak bi deforme (korna düğmeleri hariç) takırtu tukurtu sesleri ve bikerede tık demedi bakımdan bakıma o kadar. ondan öncede renault 9 rni 11 senede bi kere tık demedi..

Kaza konusunda bişey diyemiceğim o tamamen vuruş şekliyle ilgili bişey bence ki biz eski işyerimde dobloyla 30 km hızla şahine wurduk doblonun kaput tampon far gitmişken şahinin tampon bile kırılmamıştı.

Ama Allaha şükür ne renaultla Nede opelle kaza yapmadım inşallah yapmamda Allah hiç birimize Kaza bela vermesin.Umarım yanlış Anlaşılmam Tekrar söylüyorum Amacım kesinlikle Renaultu kötülemek değil sadece objektif bakmaya çalıştım ki Halada Gönlümde Renault aşkı duruyor. Saygılar.

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kazasız belasız fakat yakıt çok sıkıntı :D

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önemli olan arabandan zevk ve keyf almış olman
Sanıeım bunda yakalamışsın
tekrardan hayırlıOlsun.
Tüketim meselesine gelince 8 lt lere düşmek rodajla ilgili değildir. Çünkü bu arabalarda rodaj denilen birşey yokdenilecek kadar azdır.
8 lt lere ancak senin aracın sürüşüne devir aralıklarına vites değişimlerine alışman ile mümkündür.

Bu arada Senin test verilerini yazdığın Km de benim daha ilk depo bitmemişti :D:D

Dizelin gözünü sevim:eyv

Son düzenleme:

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​aracın hayırlı olsun güzel araç almışsın.allah kaza bela vermesin

laslandes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arabayı her gördüğümde opel mühendislerine küfürler saydırıyorum bu kadar güzel ve kaliteli araba yapılırdı içine 1.25 dizel motor mu konur diye. şuna 1.5 ya da 1.6 motor koyacaklardı ah ahh

Emin072

Emin TURAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önemli olan arabandan zevk ve keyf almış olman
Sanıeım bunda yakalamışsın
tekrardan hayırlıOlsun.
Tüketim meselesine gelince 8 lt lere düşmek rodajla ilgili değildir. Çünkü bu arabalarda rodaj denilen birşey yokdenilecek kadar azdır.
8 lt lere ancak senin aracın sürüşüne devir aralıklarına vites değişimlerine alışman ile mümkündür.

Bu arada Senin test verilerini yazdığın Km de benim daha ilk depo bitmemişti :D:D

Dizelin gözünü sevim:eyv

Eyw uğur abi. dediğin abi önemli olan zevk almak ve sevmek aracı bunda koltuga oturduğumda tamam diyorum işte bu :) seviyorum ve zevkle kullanıyorum her kullandığımda dahada çok aşık oluyorum aracıma :)Buda en önemlisi bence. yakıt konusunda gazlamadan durabilsem düşücek gazladınmı baya baya yakıo ama basmazsam 8 ltri görebilirim :) dizel kulandık zaten abi meganela 1000 km yapıoduk şehir içi. dizelden tadı aldık birazda benzin turboyla gidelim bakalım :)

Emin072

Emin TURAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arabayı her gördüğümde opel mühendislerine küfürler saydırıyorum bu kadar güzel ve kaliteli araba yapılırdı içine 1.25 dizel motor mu konur diye. şuna 1.5 ya da 1.6 motor koyacaklardı ah ahh

Kesinlikle katılıyorum. dizel motor seçeniği konusundaki herkez aynı görüşte ki adam akıllı bi dizel olsa zaten satışları katlıcağınada eminim. kesin olmamakla beraber 2012 de 1.6 dizel koycaklarmış galiba.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Kesinlikle katılıyorum. dizel motor seçeniği konusundaki herkez aynı görüşte ki adam akıllı bi dizel olsa zaten satışları katlıcağınada eminim. kesin olmamakla beraber 2012 de 1.6 dizel koycaklarmış galiba.

kullnılan dizel motor Fiattaki multijetin aynısı
Bunun yanında fiatta 1.6 multijette var ama ople bu motoru kullanmıyor kendisinde 1.7 olduğu için.

1.6 dizel olsa idi ben MST yerine Opel konusunda çok ciddi idi.

Emin072

Emin TURAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kullnılan dizel motor Fiattaki multijetin aynısı
Bunun yanında fiatta 1.6 multijette var ama ople bu motoru kullanmıyor kendisinde 1.7 olduğu için.

1.6 dizel olsa idi ben MST yerine Opel konusunda çok ciddi idi.

Aynen abi çoğu kişide dizel motor seçeneği yüzünden vazgeçiyo bu araçtan.

Mert Koç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah güle güle kullanın çok güzel bir araç :eyv