Bana bir araba alalım yardım edin lütfen :)

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı aldım. Düşük kasa 8Valf almak zorunda kaldım. Araç çok diri ve orjinal olduğu için yok diyemedim aldım valla :) Detayları yazacağım.

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı Olsun, detayları bekliyoruz. Kazasız belasız.

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar çok sancılı bir arayış sürecinden geçtim:) Şuanda Sahibinden.com üzerinde favorilerime eklediğim 32 adet megane coupe oldu. Kimisi yayından kalktı, kimini deşifre etmek için tutuyorum. Çok üç kağıtçı tanımış oldum ve kusura bakmasınlar hepsini de paylaşacağım. Neyse bu sonraki konu. Kısaca Bursa hikayemden bahsedeyim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-full-plus-full-megane-coupe-208835809/detay/

Yukarıdaki ilanda yağlaya ballaya anlattığı araba için arkadaşı aradım. 40 dk görüştük. İstanbuldan geleceğim için herhangi bir süprizle karşılaşmak istemem dedim. Çakmaklık çalışmıyosa onu bile söyle bana dedim. Arkadaş arabasının dört dörtlük olduğunu ve sadece sol arka çamurluk ile bagaj kapağının değiştiğini söyledi. Normalde değişeni olan araca pek sıcak bakmam ama önden ve yanlardan darbe almadığını ve fiyatını düşünürsek cazip geldi gittim. Aracı servise soktuğumuzda: Sol ön çamurlukta düzeltme, marşpiyelde ve sol arka çamurlukta değişme, bagaj kapağında değişme ile birlikte sağ kapı sacında değişme tespit edildi. Bunun üzerine huylanan (iyi niyetli ustalar) daha bir titizlikle incelemeye başladı. Tavanda macun ve düzeltme gördüler. Araç taklalı çıktı. Dahası arabaya göt koyulmuş olabilir dedi usta. Dilerseniz life kaldıralım kesin olarak söyleyeyim dedi. Yuh dedim! Gerek yoktu life kaldırmaya zaten araç pert. Sonra ustalardan biri kulağıma eğilip: "kardeş bu araba sana yaramaz, değil 12.000 TL 8.000'e bıraksa gene alma." dedi.

Aracı satan arkadaş bunları bilmediğini, yeni öğrendiğini ve çok mahçup olduğunu söyledi. (Ne kadar doğru ne kadar yalan bilmem) Kaporamı geri alıp arkadaşı gönderdim. Favorilerimdeki diğer araç da aşağıdaki makyajsız kasa 8V olan modeldi. Bu aracın sahibi hiç öyle yaplandıra ballandıra arabasını anlatmadı bana. Gel göstereyim dedi. Buluştuk sonra servise soktuk. Araç değişensiz, hatasız, full orjinal ve darbesiz. (ufak tefek işlemleri var ama kayda değer bi kazası yok) Hem motor ustasından hem de boya kaportadan iyi not aldı. Zaten duruşu da aracı gösteriyordu. Ufak tefek eksikleri var. Onları da zamanla gidereceğim. Verdiğim para sahibine kuruşu kuruşuna helali hoş olsun. İşte arkadaşlar yeni Coupe'm aşağıdaki gibidir. Hayırlısı olur inş

11146045_10206787437432789_2000048269_n.jpg

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mehmer İnce kardeşim Sana bu konuda yardımcı olacaktır. Aracınızı kazasız belasız güzel günler de kullanın.