Basit bir kaza ve sonrası yaşananlar (bir markadan soğuma içerir)

serdar75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten şaka gibi hocam.Allah sabır versin.İnşallah içinize sinen bir şekilde sorun çözülür..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
[emoji33] Çok üzücü böyle bir servise muhtaç kalmak ve bunca olanlara rağmen aracınızı tekrar onlara teslim etmek yaşanan süreç çok üzücü .

gülhan gül

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servislerden ne olursa olsun uzak durun derim ben.Dci logosu 109 lira nedir allah aşkına. Bir de Garantisi olan araçları ne de olsa mahkum deyip fahiş fiyatla bakıma alıyorlar garantisi bitmiş araçlara indirim yapıyorlar. Küfür gibi. İşçiliklerinin diğer servislerden hiçbir farkı yok. Çok sinir bozucu gerçekten çok geçmiş olsun.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu akşam 19:00 gibi aracımı getirip teslim ettiler ve ikame aracı teslim aldılar. Aracı daha detaylı inceleme fırsatım olmadı ama artık 3. kez servisten gelen araçta da sorun yoktur umarım.

Bu arada tüm olaylardan dolayı 2 kişiyi işten çıkartmışlar. Kimsenin işinden ekmeğinden olmasından keyif alacak halim yok ama böyle boya yapan birinin araba değil duvar bile boyamaması lazım.

Şimdi sırada tüm bunlara neden olan karşı tarafın sigortasından alınacak değer kaybı var. Eksper ayaküstü 2300 civarı bir şey çıkartmıştı. Detaylı hesaplama önümüzdeki hafta yapılacak bakalım. Gelişmeleri yazarım.

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu akşam 19:00 gibi aracımı getirip teslim ettiler ve ikame aracı teslim aldılar. Aracı daha detaylı inceleme fırsatım olmadı ama artık 3. kez servisten gelen araçta da sorun yoktur umarım.

Bu arada tüm olaylardan dolayı 2 kişiyi işten çıkartmışlar. Kimsenin işinden ekmeğinden olmasından keyif alacak halim yok ama böyle boya yapan birinin araba değil duvar bile boyamaması lazım.

Şimdi sırada tüm bunlara neden olan karşı tarafın sigortasından alınacak değer kaybı var. Eksper ayaküstü 2300 civarı bir şey çıkartmıştı. Detaylı hesaplama önümüzdeki hafta yapılacak bakalım. Gelişmeleri yazarım.

Bununla gecmis olsun diyelim. Umarim hakkiniz olan tutari zorlanmadan alirsiniz.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunlar bitti mi tabi ki hayır!

Bugün renault port uygulamasiyla servis tarihçesine bakayım dedim. Baktım ne göreyim aracın km'sini 15.300 yerine 153.000 olarak yazmışlar. Sonra faturaya baktım orada da aynı yazıyor. 15.081km'de servise teslim ettim bu arada. Bundan sonraki km'ler hep yapılan işlemlerin hatalı olmasından dolayı katedilen mesafe.

Bir işi de doğru yapsalar dedim artık. Aradım telefonu açık bırakmışlar çalmıyor bile. Sonra orada çalışan bir ustayı aradım. Dedim böyle böyle km yanlış yazılmış faturaya. Düzeltilmesi için servise bildirdi.

Sonrasında renault Türkiye'yi arayıp bir de onlara bildirdim. Bir işi de doğru yapsın servisleriniz dedim. Onlar da ilgileneceklerini söylediler ama hiç tatmin edici değiller.

Değer kaybı işini halledeyim satacağım arabayı. Bir daha renault mu hiç sanmıyorum!

9cefc3e8ea235e524bc4ac9fc950e376.jpg

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Evren Bey gerçekten diyecek bir şey bulamıyorum.İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamazsınız.

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun her servis aynı değil tabi. Ben mesela devamlı yetkili servise giderim çalışanları da tanıdım basım sıkışınca ararım memnunum kısaca.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın km'si Renault Mais'e 153.000km olarak işlendiği için aracın km'si cihaza bağlanıp ölçülüp sonuç rapor olarak Mais'e gönderilecek ve km bilgisi düzeltilecek. Bunun için servisten Düzce'de ikamet eden bir usta cihazla gelip ölçümü yaptı. Yarın düzeltilecekmiş bakalım.

a070de91-6979-4a25-8b24-ec8b7b4b55c4.jpg

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın km'si Renault Mais'e 153.000km olarak işlendiği için aracın km'si cihaza bağlanıp ölçülüp sonuç rapor olarak Mais'e gönderilecek ve km bilgisi düzeltilecek. Bunun için servisten Düzce'de ikamet eden bir usta cihazla gelip ölçümü yaptı. Yarın düzeltilecekmiş bakalım.

a070de91-6979-4a25-8b24-ec8b7b4b55c4.jpg

Buna benzer bir olay da benim uygulama da gorunuyor.

e496fb6785c36ddaa8143f48804a1a4d.jpg

62.XXX de servis gormusken sonraki islemi 56.XXX de gormus gorunuyor. Yanlislik olmustur diye yaklasarak onemsemedim ama sizin km epey ucuk bir rakam olmus ama muhtemel sizinkini de yanlislikla girmislerdir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi