Bazı aydınlatma çalışmalarım (Ayna altı, ayak aydınlatma,bagaj aydınlatma)

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erkek evladım olan Megane II sedan boş+boş aracımı kendi gözüme hitap etmesi için biraz ışıklandırmak istiyordum. Elektrik elektronikten hiç anlamama rağmen bazı şeyleri sırf kendi el emeğim olmasını istediğim için araştırdım öğrendim uyguladım. Şu ana kadar yaptığım hiçbir uygulamadan kötü sonuç almadım hepsi sıkıntısız bir şekilde görevlerini yerine getiriyorlar. Arkadaş çevremden eşten dosttan düşmandan hiç bir olumsuz yorum gelmedi her türlü yoruma açık olarak burada amatör olarak yaptığım uygulamalarımı paylaşıyorum. Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum

İlk olarak bagaja 1 adet bile ampul koymayan reno u saygıyla anıyorum. Bagajı aktif olarak kullanılan arabanın ek kötü yanı bagajda aydınlatma olamamasıydı o yüzden hemen bagaja el attım. Şöyle bişey çıktı ortaya :D Ben pavyon spec olarak adlandırıyorum. Sol taraftan sarkan led in ucu gözüküyor oradaki yapışkan bantı açmamıştım aceleden yaptığım için şu an gayet stabil hiç bir şekilde gözükmüyor

Ayak altı aydınlatmaya bayılan birisi olarak yaptığım ilk uygulamam da şu şekilde. En yakın zamanda arka taraf içinde yapıcağım bir uygulama

Aracı aldığımda arka plaka lambalarımdan bir tanesi yerinden zorla kopartılarak sökülüp alınmıştı kablo teşkilatı falan herşeyi kopuktu. Muayenedeki tek kusuruda plaka lambalarının yanmamasıydı (hafif kusur olarak geçmiş). Bende hiç bir kusurumuz olmasın diye hemen 2 adet plaka lambası ve led ampullerimi montajlayıp şu görüntüyü elde ettim. Arka taraf ışıl ışıl oldu resimde pek belli olmasada hoş duruyor bana göre

Ve son olarak en çok yapmak istediğim uygulamam olan ayna altı led uygulamasını paylaşıyorum. Ayna kapaklarım siyah olduğu için led lerin görüntüsü pek göz tırmalamıyor. AVM otoparklarında yol kenarlarında yakınca millet eğilip aynanın altına bakıyor :D çok hoşuma gidiyor baya inceleyen oldu komşularım bile ilk başta uğraşma boşuna diyolardı şimdi benim arabayada yapalım diyolar olmaz diyorum :D

Şu anda aklımda iç ambians aydınlatması var iç kapı kollarını aydınlatmayı düşünüyorum araştırma kısmındayım ilerleyen zamanlarda dış kapı kollarınıda aydınlatıp tüm bu aydınlatma işlerine son noktamı koymayı düşünüyorum. İnşallah kazasız belasız başarırım. Şirket bilgisayarından resimlerin boyutlarını ayarlayamadım o yüzden herkesten özür diliyorum uygun zamanda uygun boyutlarını eklerim konuya. Şimdilik bu kadar görüşmek üzere

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel olmuşlar ışıl ışıl, ellerine sağlık. en güzeli kendin yapmışsın bu her şeye değer.

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eline saglik kardesim benim hepsi mukemmel sonuc vermis basarili.calismalar :eyv :eyv

burkcelebi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayna altı ledleri kendınız mı uyguladınız :) bende yapmayı planlıyorumda elektirikciye götürmeden ben kendım denemek istiyorum :) bu arada mükemmel duruyor :eyv

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayna altı ledleri kendınız mı uyguladınız :) bende yapmayı planlıyorumda elektirikciye götürmeden ben kendım denemek istiyorum :) bu arada mükemmel duruyor :eyv

Çok teşekkür ederim .Her uygulamayı kendim hiç yardım almadan yaptım. Led leri ebay dan aldım. Hepsi çok basit şeylerdi aynayı açmak biraz uğraştırdı gerisi çok basit. Elektrikçiye gittiğimde kapı döşemesini komple sökmemiz lazım dedi elektrik kablosunun geçtiği körüğü kesip içinden kablo geçirmemiz lazım vs. vs. birsürü uydurma laf söyledi çok uğraştırır ben bununla ilgilenemem falan dedi ben 40 dk da aynaları açtım sadece hoparlörleri sökerek kablo körüğünü kesmeden bitirdim.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ellerine sağlık kardeşim, güle güle kullan.

ercan_j

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eline sağlık kardeşim :D

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Basarili olmus :)