SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
​Nooluyor bakiim burada:polisAmanın ortam tamamen bitkisel bir örtüye bürünmüş aktar sayfası gibin:aytuğYaw şimdi yapacağım bir balık tarifi o olacak rahat bırakın otlar alemini botanikçimisiniz abilerim,ablalarım kurban olayım hehe

Rakı Balıkmı Yapıyoruz :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Yahu hocam etçil olabilirim ama bir ayda diyet yaparak dört kilo verdim ;) gerçi eskisi gibi tango yapsam 10 kilodan fazla vermiştim şimdiye ama neyse :) sıkma sen tatlı canını, ıstediğin zaman diyet ve antreman programını hazırlar gönderirim sana :thumbup:

Sent from my çokacaipbiAndroidcihaz

etçil derken kötü bir şey demedim ki hocam:D hani sen etçil, kubilay anti etçil ben ne bulursam yiyorum garip hissettim bir an:) tartı değil sonuçlar önemli olan ben sporu bırakıp kilo veriyorum mesela, çünkü kas kaybım var tabii ki sırt ağrısı ve şeker dengesizliği de tavan yaptı. pazar açık bir yer buldum deneyeceğim kaça kadar açık bakayım da bir. ev geniş olacak o istasyonlardan eve alacak insan, harika olurdu ama nerde o kadar yer:(

Gömeç ço...ok hocam, nenem sağ olsun her hafta hatta her gün verir, bazen bıkıyorum yalan yok zorla komşulara dağıttırıyorum otların içinde bir severek yediğim o var ama ot sonuçta yiyorsun yiyorsun bir şey anlamıyorsun..:D

Deve dikenine gelirsek daha köye gidemedim ilk fırsatta bir bakacağım, çocukken çiğ yiyorduk kökünü meğersem ta o zamandan keşfetmişiz ama tadını hatırlamıyorum..
Ot isteyen olursa kışın göndereyim, ısırgan otu olursa çuvalla yollayabilirim...hehe

Yalnız gülüp geçiyoruz ama bizim burada çiğneyip geçtiklerimizi aktarlarda vs. yerlerde arayanlar da epey fazla oluyor..:) Köy gibi yer yok...
2 sene önce patlıcana köyün inekleri doymuştu, 10 kuruşa alan yoktu tarladan İstanbul haline 40-50 kuruştan yolluyorlardı sanırım.. Böylede garip durumlar oluyor..
Bizim elimizden 1 numara 1.25 krş çıkan kornişon salatalıklar turşu olunca 5-6 lira oluyor.. Ucu her zaman üretici ile tüketiciye dokunuyor...
Yaprak bağ yaprağı kilosunu geçen sene 1.25 ten alıyorlardı sanırım 3-4 sene önce 30 kuruştan seçerek alıyorlardı şimdi benden duymuş olmayın kart yaprakları toplayan sardım da yedim demez o derece yaprakları bile alıyorlar..Biz anca kendimize eşe dosta yiyecek dağıtacak kadar topluyoruz..
Köyde mandası olan kalmadı olan 1-2 kişi var sütün kilosu 5 lira millet sıraya yazılıyor alabilmek için 1 ay önceden söylüyor, bazı şeylerin değeri kıymeti biliniyor..Gelelim ete çok güzelde sucuğu oluyor Cumhuriyet sucukları yapıyor mesela ama bize yedirmiyorlar Arabistan tarafına Araplara gidiyor aklımda kaldığı kadarı ile kilosu 70 lira civarımıymış ne...
Dahası çokta... Kahvaltı yapalım bari...:D

o kadar doğru ki hepsi, eskiden yazlığımızın olduğu yerde dalında çürür giderdi meyveler, millet bahçesine gitmeye üşenirdi bolluktan istanbul'da kaç tl kilosu derdik, amaan derlerdi:)
hangi kanalda bilmiyorum ama ekonomi programı gibi bir şey var, adam gidiyor üreticiden başlayıp adım adım tüketiciye ulaşana kadar fiyatların nasıl değiştiğini gösteriyor. domatesi izlemiştim, bir de etiler pazarında 8 tl normal semt pazarında 3-4 tl ye satıyorlardı aynı ürünü, gelen burada 2-3 kg alıyor orada 0,5 kg demişlerdi ve tabii müşteri az.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
İglo Çıtır Piliç Schnitzel -5 dk.da hazır!

Tembel gençler ve kendini genç hissedenler :hıh Ayıp, ayıp insan bir iki pratik tarif karalar da, şu gariban clio_34 de gelince sebeplenir der ama neredeeee :hıh

Yeni keşfim, İglo Çıtır Piliç Schnitzel/şnitzel/ şinitzel her ne ise :D

Efenim bir bakette 2 adet oluyor, 2 si 300 gr yani yeterli, fiyat başta emsallerine göre fazla görünse de, bir öğün yemek olarak düşününce gayet mantıklı olabiliyor, ancak en önemli özelliği, piliç fileto etinden yapılması yani ne olduğu bilinmeyen karışım kıymamsı bir hamurdan değil, bildiğiniz tavuk fileto kestiğinizde.

Teflon tavaya 2 schnitzel için 1 schnitzel büyüklüğüne yakın yağ döküyoruz ve tüm tavada gezdiriyoruz, kızdığında schnitzelleri ekliyoruz toplam 5-6 dakikada gerçekten lezzetli yemeğimiz hazır:D afiyet olsun!

GhettoParty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana Göre en iyi yemek tarifi

1 Adet Mümkünse resimleri rahatça görebilmemiz açısında internet bağlantısı mevcut bilgisayar

1 adet mümkünse akıllısı olan telefon

yapılışı.

istediğiniz kadar vaktinizi ayırılıp güzel yemek siparişlerine göz atıp elinize telefonu aldıktan sonra eğerki eşontiyonu bol istiyorsanız telefonla muhabbeti kurup karşıdakini bağlamaya çalışmak yok ben pakete razıyım derseniz netten sepete eklemek :)

hep öyle olurmu demeyin Evet Bazen Teknolojinin azizliğine uğrayabiliyoruz o zamanda yapılacak en iyi iş tabiki ilk tercihim yakındaki esnaf lokantasının yolunu 4-5 dakka ayırıp tutmak :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Bana Göre en iyi yemek tarifi

1 Adet Mümkünse resimleri rahatça görebilmemiz açısında internet bağlantısı mevcut bilgisayar

1 adet mümkünse akıllısı olan telefon

yapılışı.

istediğiniz kadar vaktinizi ayırılıp güzel yemek siparişlerine göz atıp elinize telefonu aldıktan sonra eğerki eşontiyonu bol istiyorsanız telefonla muhabbeti kurup karşıdakini bağlamaya çalışmak yok ben pakete razıyım derseniz netten sepete eklemek :)

hep öyle olurmu demeyin Evet Bazen Teknolojinin azizliğine uğrayabiliyoruz o zamanda yapılacak en iyi iş tabiki ilk tercihim yakındaki esnaf lokantasının yolunu 4-5 dakka ayırıp tutmak :)

vakit sorunu olmadığında siparişin yerini tutmaz hiçbir tarif tabii ki:D ama yemek siparişlerinin ortalama 20-25 dakikada gelebildiğini düşününce hele ki yoğun saate denk gelirse :) 6 pişme 2 yağı dökme, bulaştırma tabak çatal alma toplam 8 dk lık yemek bulmak insanı sevindiriyor, tabii bir de yapacak insanı bulmak gerekiyor onu yazmayı unutmuşum :D

GhettoParty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hak vericeksinizki Yemek Yapanı bulunca Yemek Haricinde sorunları bitmez :) varsın olsun biz sipariş verelimde tek sorunumuz beklemek olsun.. :)

ayrıca Çok Açıktıysak cliomuza atlayıp hemen elden teslim alıyoruz. :)

Son Olarak Siparişi Beklemenin Heyecanı .. PAHABİÇİLEMEZ :) Tabiki Bazen Stres ( Soğuk bayat v.s gelmesi) Ve Stres Boşaltma ( Arayıp bu nasıl .... ) durumlarlada karşılaşabiliyoruz. :)