Benim R5'im

Burak.A

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim R5'im - <Satıyorum !!!>

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, bu siteyi internette R5'im için bir şeyler ararken buldum ve güncel olduğunu gördüğüm için hemen üye oldum :eyv . Kısaca kendimi ve arabamı tanıtarak başlayayım, ismim Burak, Ankara'da yaşıyorum. Arabam 1990 model 1100 cc Renault 5 TL. Araba 1998 yılından beri bizde, babam kısa bir yaz tatili için aldı ve tatilden dönünce satmayı planlıyordu. Ama araba deyim yerindeyse bizi kendine hayran bıraktı ve satamadık :). Az kahrımızı çekmedi gerçi, 4 kişilik aileyle Türkiye'de gezmediğimiz yer kalmadı ama bana mısın bile demedi. Yaşı gereği ve güneş yanıklarından dolayı 2004 yılında komple boyandı, özel olarak marşpiyel ve stop lambalı spoiler taktırıldı. Ben çok konuştum biraz da o bahsetsin kendinden:naber

4154d1328724694-benim-r5im-dsc04482.jpg

4155d1328724719-benim-r5im-dsc04483.jpg

4156d1328724743-benim-r5im-dsc04485.jpg

4159d1328725257-benim-r5im-dsc04487.jpg

4158d1328725201-benim-r5im-dsc04486.jpg

Son düzenleme:

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbulda olsan daha iyi olurdu...maşallah kazasız belasız kullan bende 2001 de aldım ozamandan beri kullanıyorum bende de hastalık oldu :) ön panjur GT panjuru spoiler de GT spoilerine benziyor ama daha büyük sanki özel yapım mı ?

zafer_rs

Zafer ATEŞCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah araca,

hoşgeldin

4155d1328724719-benim-r5im-dsc04483.jpg

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah Allah kaza bela vermesin...

onur balcı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoşgeldin , iyi formlar ...

Burak.A

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbulda olsan daha iyi olurdu...maşallah kazasız belasız kullan bende 2001 de aldım ozamandan beri kullanıyorum bende de hastalık oldu :) ön panjur GT panjuru spoiler de GT spoilerine benziyor ama daha büyük sanki özel yapım mı ?

Hoş bulduk arkadaşlar teşekkürler herkese. Son yıllarda Ankara'da da fazlasıyla R5 görüyorum, belki forumdan olanlar da vardır. İstanbul buluşmalarınızı kıskanmadım değil gerçi :) Kesinlikle bu arabalar hastalık, kaç kere niyetlendim ama satamıyorum, gönlüm el vermiyor ayrılmaya. Evet ön panjur orjinal değil, spoilerı ve marşpiyelleri de özel yapım, biz tarif ettik nasıl bir şey istediğimizi, usta kalıbını çıkartıp yaptı zamanında. Ufaktan ufaktan "Teknik" bölümüne mi geçsem, benim kalorifer motoru çalışmıyor da 1 haftadır soğuklardan hehe

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aramıza hoşgeldin burak :) senide aramızda görmek çok güzel aracının maşallahı var temiz görünüyor :)
kazasız belasız sürüşler dilerim . kalorifer konusuna gelince bendede vardı o :D ama hallettim motor sıkışmış.
benden sana tavsiye kontağı aç kaleriför butonuna bas eğer gösterge ışıklarında bir oynama yani enerji düşüşü varsa bilki motor kitlemiş.
motorunu söküp yağla canavar :D benimki şahsen öyle oldu ;) keyifli forumlar aktif olman dileklerimle..

Burak.A

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aramıza hoşgeldin burak :) senide aramızda görmek çok güzel aracının maşallahı var temiz görünüyor :)
kazasız belasız sürüşler dilerim . kalorifer konusuna gelince bendede vardı o :D ama hallettim motor sıkışmış.
benden sana tavsiye kontağı aç kaleriför butonuna bas eğer gösterge ışıklarında bir oynama yani enerji düşüşü varsa bilki motor kitlemiş.
motorunu söküp yağla canavar :D benimki şahsen öyle oldu ;) keyifli forumlar aktif olman dileklerimle..

Hoşbulduk Can, teşekkür ederim. Kalorifer motorunu kesin sökeceğim, arabayı tanımayan bir elektrikçiye gidip de dünya para bayılmak istemiyorum. Daha da önemlisi çok bilmedikleri bir araba olduğu için parçaları sökerken mutlaka tırnaklarını kırıyorlar. En azından kalorifer motorunu kendim söküp çalışıp çalışmadığına bakmak istiyorum. Daha önce bu işi yapmış biri olarak ne önerirsin, dikkat etmem gereken bir şey var mı? Tahminimce sıkışma değil, havalar ısınınca sert bir kasise girince çalışmaya başlıyordu, havalar da ısındı sayılır ama hala çalışmadı :(Bir de gürültülü çalışıyordu, sökmüşken iyice bir sağına soluna bakacağım artık

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşalalh hoş araç :)