Benim R5'im

Burak.A

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğim gibi kontağı aç kalorifer butonuna bas bak bakalım gösterge ışıklarında bi azalma var varsa akım çekiyor demektir. kaputu açıp fanın olduğu kısma tıkla belki gene kitlediyse açılabilir ;) olmadı sökümü basit söküp bir ayar çekebilirsin :) dediğin gibi arabadan anlamayana zor gelir sökmesi kırabilir.

Işıklarda bi azalma yok Can, problem aynı değil sanki. Bugün Ankara'da iş çıkışı trafikte 2.5 saat civarı dur kalktan sonra kalorifer yeniden hırlayarak çalışmaya başladı:halayHırlamalarını duymadım bile 2 dakikada içerisi sıcacık oldu valla. Sanıyorum soğuktan donuyor motor. Hımm, fana kaput tarafından ulaşabilirim demek.. Bana nedense arabanın içinden, göğüsten ulaşabilirim gibi geldi. Ben sabah bir detaylı bakayım :)

Bir de bagaj kapağındaki camı (arka cam) değiştirmek istesem bana ne kadara mal olur fikri olan arkadaş var mı acaba?

Mert Koç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aileye hoşgeldiniz öncelikle,maşallah aracınıza iyi bakmışsınız kazasız belasız güle güle kullanmanız dileğiyle :eyv

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Işıklarda bi azalma yok Can, problem aynı değil sanki. Bugün Ankara'da iş çıkışı trafikte 2.5 saat civarı dur kalktan sonra kalorifer yeniden hırlayarak çalışmaya başladı:halayHırlamalarını duymadım bile 2 dakikada içerisi sıcacık oldu valla. Sanıyorum soğuktan donuyor motor. Hımm, fana kaput tarafından ulaşabilirim demek.. Bana nedense arabanın içinden, göğüsten ulaşabilirim gibi geldi. Ben sabah bir detaylı bakayım :)

Bir de bagaj kapağındaki camı (arka cam) değiştirmek istesem bana ne kadara mal olur fikri olan arkadaş var mı acaba?

arka cam konusunda faruk abinin attığı linke bakabilirsin :) ankarada olduğun için ordaki parçacıları gezmeni tavsiye edebilirim.
kalorifernin çalışmasına sevindim :) evet kaputu aç akünün bulunduğu olukta . ön camın hemen altında ;) bazı araçlarda orda özel plastik oluyor fitillere bağlı olan eğer o yoksa sende zaten direk pervanesini görürsün varsa o fitilleri sökerek plastiği al karşına çıkacaktır
motor ;)

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aramıza hosgeldin aynalar dışında çok güzel gözüküor maşallah ;)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aramıza Hoşgeldiniz, Aktif Forumlar Dileriz, Maşşallah Aracınız Güzel ...

Burak.A

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arka cam konusunda faruk abinin attığı linke bakabilirsin :) ankarada olduğun için ordaki parçacıları gezmeni tavsiye edebilirim.
kalorifernin çalışmasına sevindim :) evet kaputu aç akünün bulunduğu olukta . ön camın hemen altında ;) bazı araçlarda orda özel plastik oluyor fitillere bağlı olan eğer o yoksa sende zaten direk pervanesini görürsün varsa o fitilleri sökerek plastiği al karşına çıkacaktır
motor ;)

Bugün bakma fırsatım oldu, çok kolay bir yerdeymiş gerçekten, dediğin plastik benim araçta da varmış, fitillerden çıkartınca fan ortaya çıktı :halay Çekince çıkıyor diye okudum sanırım ama biraz denedim ele pek gelmiyor gibi, sökebilirsem bir yağlayacağım ama... Orta konsoldaki havalandırma ızgaram soğuk hava üflüyordu uzun zamandır, onu söktüm bugün ve etrafındaki süngerin parçalanmış olduğunu gördüm, onun yerine kapı fitillerinden yapıştırdım ve sorunumu hallettim :silah

Bu arada kimse aynaları beğenmemiş ama bana o kadar da kötü gelmiyor:cool: Kör noktası çoktu onu da küçük kör nokta aynalarıyla çözdüm şimdilik.

Son düzenleme:

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok fana çekince çıkıyor demedim ben :) fitilllerden bahsettim.
o havalandırmayı kapamassan kış aylarında donarsın :) ftil güzel çözüm bende süngerlerini yenilemiştim güzel oldu yazın çok işe yarıyor klima niyetine :)

canerland

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kazasız belasız, şirin araç.. Hoşgeldin