Bir kaç sorum var :(

34flash94

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle merhaba herkese...

şimdi ilk sorunuma gelcek olursak; arabam 94 model flash s. benzindeyken araba boğulma yapıyor 1.viteste bazen 4 bin bazen 3bin vitesten yukarı çıkmıyor diğer viteslerde sarsma yapıyor karbüratörcüye götürdüm karbüratörü temizlettim karbüratördeki bi kaç parçayı yeni taktırdım çiftli püskürtme gibi ama hala aynı sorun var hava filtresini çıkarınca sorun kesiliyor araba uçuyor resmen ama hava filtresini takınca bu sorun oluyor. bir kaç karbüratörcüye götürdüm hava filtresinin içindeki gaz mikseri yüzünden yapıyor dedi. gaz mikseri hava giriş çıkışını falan kesiyormuş alttan giriş yapıcakmış gaz için karbüratöre tornacı ve kaynakçıya vericekmiş sizce bu mantıklı mı ? yaptırıp yaptırmamak hakkında kararsız kaldım?

ikincisi sorun değil soru aslında; aracıma düz boru sistemi yaptırmak istiyorum istanbulda nerede yaptırabilirim ve ne kadar ücret tutar ?

şimdiden teşekkürler :)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Flash konusunda deneyimli arkadaşlarımız yorum yapacaktır.
Karbüratörcüler Reno dan iyi biliyor bu işi demek ki,sonradan yapılan tadilatlar sıkıntı yaratabilir,iyi bir usta bulman lazım.
Yenibosna da iyi bir egzoztcu var lakin kaça yapar bilmiyorum.

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi bir karburatörcü var ama en az 150ytl gider o karburatör deldirme için .çok iyi usta.

34flash94

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
150 tl iyiymiş benim sorduklarım 200 lira tutar demişti :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Filtre borusunun önün de falan bant var mı ?

Filtre sökülünce çok hava çekiyor diğer türlü çekemiyorsa bir tıkanıklık vardır :)

LPG mikseri çift girişli yaptın yada kanallarında oynayın falan ama düzelmez .
Karbüratör deldirmek niye anlamadım .

Son düzenleme:

34flash94

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
filtre borusunun önünde ve altında bant var zaten alt taraftakinin az kısmı açık o bantların hepsini çıkardım hava filtresi takılıyken sonuç yine aynı

hava filtresinin içindeki gaz mikseri engelliyomuş hava giriş çıkışını öyle dedi karbüratöcüler. hava filtresindeki gaz mikserini söküp, karbüratöre gaz için alttan giriş yapıcakmış o zaman araç benzinde rahat çalışıcakmış gazda da benzinli gibi gidicekmiş dedi gösterdiğim karbüratörcüler. benim tamircimde karbüratörünü deldirme orjinal kalsın dedi benzin zaten pahalı benzindede kullanmıyosun gazda ayarını yaptır olurda gaz biterse benzinde seni benzinciye kadar götürür zaten bu şekilde bırak böyle kalsın dedi ama flash s bu benzindeki çekişi gaz da alamıyorum en azından haftada 1 2 defa benzinde kullanıp arabanın keyfini almak istiyorum bende :)

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında ozaman her flash kullanıcısında problem olurdu .daha geniş bir mikser bulsanız belki sorunuz çözükür.

34flash94

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
haklı olabilirsin aslında bunu hiç düşünmemiştim araştırıyım bunu da sağolasın :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
öncelikle merhaba herkese...

şimdi ilk sorunuma gelcek olursak; arabam 94 model flash s. benzindeyken araba boğulma yapıyor 1.viteste bazen 4 bin bazen 3bin vitesten yukarı çıkmıyor diğer viteslerde sarsma yapıyor karbüratörcüye götürdüm karbüratörü temizlettim karbüratördeki bi kaç parçayı yeni taktırdım çiftli püskürtme gibi ama hala aynı sorun var hava filtresini çıkarınca sorun kesiliyor araba uçuyor resmen ama hava filtresini takınca bu sorun oluyor. bir kaç karbüratörcüye götürdüm hava filtresinin içindeki gaz mikseri yüzünden yapıyor dedi. gaz mikseri hava giriş çıkışını falan kesiyormuş alttan giriş yapıcakmış gaz için karbüratöre tornacı ve kaynakçıya vericekmiş sizce bu mantıklı mı ? yaptırıp yaptırmamak hakkında kararsız kaldım?

ikincisi sorun değil soru aslında; aracıma düz boru sistemi yaptırmak istiyorum istanbulda nerede yaptırabilirim ve ne kadar ücret tutar ?

şimdiden teşekkürler :)

Tecrübelerimle sabittir ilk tüp takdırdığımda banada aynısını yaptı değişik bir flanşla takıldı ve Flash resmen roket olduydu o parçayla:eyvAma tornacıyla filan uğraşmamıştım ben hımm

34flash94

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tecrübelerimle sabittir ilk tüp takdırdığımda banada aynısını yaptı değişik bir flanşla takıldı ve Flash resmen roket olduydu o parçayla:eyvAma tornacıyla filan uğraşmamıştım ben hımm

flanş derken nasıl ve nerde yaptırdığını söyleyebilir misin kardeşim :)