Boya çatlamasi?

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun fark ettim arka kapı üzerinde 2 yerde boya çatlaması meydana gelmiş. tam bombeli kısımın üzerinde o hat boyunca aşağıya doğru gidiyor. herhangi bir çarpma sürtme yok. zaten çevresinde hasar mevcut değil. kapının kenar kısmındaki 2 parmaklık düz zeminden bombeli zemine geçiş yerleri burası. neden olmuş olabilir bunlar? nasıl çözebiliriz bu sorunu?

resimler yüksek çözünürlüklü olduğundan sayfanın ağzı yüzü dağılmasın diye linkleri ekliyorum.

E87QOZ.jpg

D2LoOv.jpg

8ZGm67.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kafaya takmayin. servise gidin boyarlar problem olmaz. bu devirde boyasız araç yok zaten.

tazyikli sudan olmuştur.

ozellikle tampon ne parlak kisimlarda pek cok sikayet var net ortaminda da bu forumda dile getirmek dogru olmaz. markamiza sahip cikalim.

Son düzenleme:

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kafaya takmayin. servise gidin boyarlar problem olmaz. bu devirde boyasız araç yok zaten.

tazyikli sudan olmuştur.

ozellikle tampon ne parlak kisimlarda pek cok sikayet var net ortaminda da bu forumda dile getirmek dogru olmaz. markamiza sahip cikalim.

Hocam markamız bize sahip çıksın, renault ile bi ortaklığımız yok. Parasını verip araç alıyoruz. Sevgili or_by geçmiş olsun. Bence çok can sıkıcı ve olmaması gereken bir durum. Lokal boyama olmadan da çözülecek gibi durmuyor...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızı sıfır almışsanız her türlü hakkınızı arayınız ve tutanak tutturunuz. Araç belkide satışa sunulmadan boyanmıştır. Bayiye gelirken sıfır araçların kaza yapıp onarılarak sıfır araç gibi satıldıklarını neredeyse her gün okuyoruz. Aman dikkat. Geçmiş olsun.

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garanti kapsamında şöyle birşey yazıyor;

• 3 yıl süresince boya garantisi: malzeme veya üretim hatalarına bağlı oluşan boya hataları (boyadaki, vernikteki bozulmalar) bulunan parçaların ücretsiz onarımı veya değiştirilmesi.

Üretim hatasıysa bence bu kapsamda yapılması için başvurun.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Daha önce işlem görmüş boyanmış gibi boya çok kalın. Bir expertize sokun aracı sıfır aldıysanız hakkınızı arayın.. geçen haberlerde çıkmıştı sahibine sıfır araç vermişler oda aracı teslim almadan önce expertize sokmuştu.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce işlem görmüş boyanmış gibi boya çok kalın. Bir expertize sokun aracı sıfır aldıysanız hakkınızı arayın.. geçen haberlerde çıkmıştı sahibine sıfır araç vermişler oda aracı teslim almadan önce expertize sokmuştu.

benimde aklıma macun vs. geldi bu çatlama sonucu altında varmı acaba diye.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
benimde aklıma macun vs. geldi bu çatlama sonucu altında varmı acaba diye.

Başka türlü boya çatlaması olması imkansız kazada ezilen sacın boyası bile çatlama yapmaz boyası dökülür. Expertize sokun bence aracı fazla pahalı değil ise. Sanki orada bir işlem var ve kapıyı elinizden kaçırıp çok gergin açılmış gibi duruyor.

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kaporta ustasıyım.Resimden gördüğüm kadarı orada bi darbe Macun çatlaması var kesinlikle.orjinal boya sac üzerinde kesinlikle çatlama yapmaz.kaza yapsan dahi boya çatlamaz o şekilde.kapıda kesinlikle işlem var gibi duruyor resimlerde

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kaporta ustasıyım.Resimden gördüğüm kadarı orada bi darbe Macun çatlaması var kesinlikle.orjinal boya sac üzerinde kesinlikle çatlama yapmaz.kaza yapsan dahi boya çatlamaz o şekilde.kapıda kesinlikle işlem var gibi duruyor resimlerde
bende aynı dusuncedeyım o kapıda bı ıslem yapılmıs onceden kesınlıkle yoksa normal sartlarda o boya kesınlıkle oyle catlama yapmaz