Boya çatlamasi?

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun hocam, gerçekten can sıkıcı bir durum.

tosunpasha26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim onceki aracimda basima geldi. Kaportaci arkadasin dedigine katiliyorum. Cok kalin macundan oluyor bu durum.

Notbeş ile gönderildi.

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var aracım 2014 Beyaz renk clio 4 Joy. Ön tamponda ve kaputun üst kısmında var sileceklere yakın kısımda çatlaklar var. Aracıma peugeot bayisinde boya ölçümü yaptırdım. Önceden boyanmış işlem görmüş falan değil resmen aracın boyası çatlıyor. Boyanın kalitesinden olsa gerek

muhendus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acaba bu boya çatlaması durumu özellikle beyaz renk clio larda olan birşey mi ?

Bende 10 gün içinde beyaz renk icon clio alacağım, o yüzden aklıma takıldı.

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var aracım 2014 Beyaz renk clio 4 Joy. Ön tamponda ve kaputun üst kısmında var sileceklere yakın kısımda çatlaklar var. Aracıma peugeot bayisinde boya ölçümü yaptırdım. Önceden boyanmış işlem görmüş falan değil resmen aracın boyası çatlıyor. Boyanın kalitesinden olsa gerek

Ölçüm yapan firmalar nokta nokta heryerin boya ölçümünü yaptıklarını sanmıyorum.Aracınızda büyük ihtimalle mini boya onarımı vardır !

cozep

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benım aracımdada var aynı durum boya nasıl bır boyadır bılmıyorum kaporta az bısı esnedıgı zaman catlamaya baslıyor macunla onarımla alakası yok.ozellıklede parcaların kenar kısımlarında boyle bır sorun var .ısın kotusu yaptırmaya kalksanız kıme sorsam parca komple boyanacak dıyor .benım kaputuma bırı oturmus ondan ablemın oldugu yer komple catlamıstı bende ustune folyo cektım hep kalkmasın dıye

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yine cevaplarimiz soruna yonelik degil reno ya toz koydurmamaya yönelik ;)

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yine cevaplarimiz soruna yonelik degil reno ya toz koydurmamaya yönelik ;)
aynen katılıyorum kardeşim.bu foruma yeni üye oldum.konuları cevaplayan arkadaşların soruna yönelik olmayan,sürekli olarak renault u korumaya yönelik yorumları benimde çok dikkatimi çekti. sorunları yokmuş gibi farzedip kullanıcıları suçlayan yorumlar bu forumda inanılmaz derecede çok.33 yıllık kaporta ustasıyım.sac üzerindeki boya o şekilde o uzunlukta çatlama yapmaz kesinlikle.sadece ve sadece macun o uzunlukta çatlama yapar.orası bölgesel olarak onarım görmüş.boyanın heryerde olmaması normal.plastik aksam olan tamponlarda boya çatlayabilir fakat o boya dökülür.sacda ise fabrikasyon hata olsa dahi boya boylu boyunca çatlama yapmaz

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
reno yu koruma gıbı bı durum yok zaten ben sahsen orhanköse kardesın bı oncekı sayfada yazdıgı yoruma aynen bende katılıyorum dıye yazdım dıkkat edersenız