Broadway Görünümlü Spring

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar çok sevdiğim bir abimin 1994 model spring ini yeni kasa broadwaya çeviriyoruz yapım aşamalarından kareleri paylaşmak istedim sizlerle. Aracın boyaya ihtiyacı vardı bende kanına girdim abi gel bunu yeni kasaya çevirelim zaten işçilik bizden hergün mesaiden sonra arkadaşımızın kaporta dükkanında çalşıyoruz baya bi aşama kaydettik tamponlar hariç bütün aksamı sıfır aldık. Arka elektrik tesisatını yeni stoba göre ayarladık ön tesisatıda ayrladık ve ayrıca ön panelden orjinal bir şekilde ön sisler için tesisat çektik daha neler neler heryeri elden geçti kalorifer peteğine kadar değiştik taban halısı kapı döşemeleri heryeri dört dörtlük oldu. Arabanın tek eksiği RNİ jantları onuda kaportacı arkadaşımın flash S inden alacak büyük bi ihtimalle o aracını verip sıfır araba alacak birkaç ay sonra bunun üstündekileri ona takıp onları buna takacaz işte o zaman dıştan gören hata eksik bulamayacak. kısmet olursa bu cumartesi boyanacak sonrada arabanın bütün aksamlarını toplayacaz ve yeni halinin karelerinide paylaşacağım sizlerle.

alper93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kolay gelsin araç elektronik ateşlememi platinli mi?

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kolay gelsin araç elektronik ateşlememi platinli mi?

Platinli. Maşallah alt takım ve motorla uğraşmadık onlar on numara. Sadece işler bittiğinde aracın içi ve motoru güzel bir temizlik istiyor.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Emeğinize sağlık kardeşim,helal olsun ... :eyv

bthn00

Batuhan Arallı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah kolay gelsin güzel bir projeye benziyor sizin rninizde çok güzeldi 01 en 310 :)

ardadrmz

Arda Durmaz, T.C Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğinize sağlık..devamını merakla bekliyorum .:eyv

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah kolay gelsin güzel bir projeye benziyor sizin rninizde çok güzeldi 01 en 310 :)

Eyvallah baba sağolasın. Evet benim rni güzeldi hatasızdı en küçük vidasına kadar orjinaldi. Bu arabadaki fotolardada görüldüğü gibi benim rni den kalma ön tamponu taktık. Tampondada bişey yoktu aslında köşede ufak bi çatlak vardı ben serviste orjinaliyle değiştirmiştim.

bthn00

Batuhan Arallı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet renault9-11 kulübünde falan bazen fotoğraflarına bakıyordum çok güzeldi acayip orjinale benziyordu daha önce bu kadar orj rni görmemiştim :) 10 sene rniye bindim buz beyazı 2009da 47 binde sattık ilk sahibiydik ama lacivert gerçekten riniyi bi farklı gösteriyor :) burasıda benim renault 9 11 facebook sayfam resim atarsanız paylaşırım :)

https://www.facebook.com/pages/Renault-9-11-Fan-Paqe/208547829253522

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kusursuz EN orjinal haline getirmenizi bekliyorum . Zaten arka paneli kaynatmışsınız geriye sadece far gurubu kalmış . Güzel bir boyadan sonra yeni kasalara bile taş çıkartır :)

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün farları ve ön panjuru yerleştirmeyle uğraştım. Arkadaşlar eğer içinizde bizim gibi renault 9 unu yeni kasaya çevirecek varsa aklında bulunsun valla arka paneli değiştirmek daha kolaymış. Farları ayarlı bi şekilde oturtana kadar öldüm valla. Ön paneldede baya fark var biraz kemeniz gerekiyo yoksa far girmiyor ayrıca farların vida yerleride tutmuyor yeni delikleri iyi ayarlayıp delmeniz gerekiyor hatları düzgün olsun orjinala yakın olsun diye baya uğraştım sonunda oldu bakalım az kaldı astardan sonra baya bi hata çıktı kaportada onlara macun çektik ve zımpara yaptık bu hafta içinde boyanacak aracımız inşallah birkaç foto daha eklemek istedim.