Bu böçeklere napmali

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar,

bu mevsimde maalesef böcekler doldu taştı adeta ve eskiden 10günde bir yıkamak zorunda kaldığım aracım artık 1inci günü bitirmeden önünde sanki katliam işlemişimcesine 10larca böcek ve kan doluyor.

bu böceklerin yapmışına engel olacak yöntem varmıdır her hangi bir sprey vs?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ne böceğiymiş bunlar, yolda mı yapışıyor park halindeyken mi? iSTANBUL'da böcek namına bir şey yok çok şükür...

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun yol yapıyorsan bunlar kış aylarında olmaz ama kuşlar bu sefer tehlikeli özellikle kışları yol kenarlarındaki dökülenleri yiyen serçeler gibi....

cozep

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benım aracın dısıda sınek bk gorunmuyor yıkamaylada cıkmıyor lanet tek tek ovuyorum elımle

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayret ettim reçine gibi böcek hayret yani

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne böceğiymiş bunlar, yolda mı yapışıyor park halindeyken mi? iSTANBUL'da böcek namına bir şey yok çok şükür...

yolda giderken oluyor Mustafa abi, hele hele benim gibi otobanda geziyorsanız ve sağınız solunuz tarla ise bu mevsimde benim olduğum Çukurova bölgesinde buna yakalanmamak imkansız gibi bir şey.

diğer arkadaşlarında dediği gibi mucuk,sinekten, kandan vs görünmüyor adeta önü aracın görsen dersinki bu katliam işlemiş.

öbür arkadaşında dediği gibi bu böceklere vurunca reçinemsi bir duruma bürünüyor tazikli su, sabun yalan bildiğin her biri için 1-2dk toplam ön için 20dk ovalaman terlemen gerekiyorki çıksınlar.

GökhanD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Okkalı bir cila çeksen de böceklerin yapışma gücünü azaltsa? En azından temizlerken daha az uğraşırsın.

sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapışmasını önlemek için bir çare bilmiyorum ama çıkartma için iki yol biliyorum. Birincisi bebe yağı sürüyor ve bekliyorsun, sonra silince çok rahat çıkıyor, ikinci yol inatçı kuş pislikleri ve çok lokal sinek böcek ölüleri için; bölgeyi ıslatın, üzerine havlu kağıt koyun ve tekrar ıslatın. Beş dk sonra boya ve cilaya hiç hasar vermeden çıkar hale geliyor. Kolay gelsin :)

yalnızefe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam aynı sıkıntı bende de çok oluyor, malum bende adanadayım arabada beyaz belediye bizler kadar sinekle mücadele etmiyordur.:D ben aracımı benzillikteki para atılan basınçlı yıkamalarda yıkıyorum, önce önleri ıslatıp aracın diğer yerlerini yıkadıktan sonra en son önü tekrar yıkıyorum o zaman önceden ıslandığından daha rahat çıkıyor.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapışmasını önlemek için bir çare bilmiyorum ama çıkartma için iki yol biliyorum. Birincisi bebe yağı sürüyor ve bekliyorsun, sonra silince çok rahat çıkıyor, ikinci yol inatçı kuş pislikleri ve çok lokal sinek böcek ölüleri için; bölgeyi ıslatın, üzerine havlu kağıt koyun ve tekrar ıslatın. Beş dk sonra boya ve cilaya hiç hasar vermeden çıkar hale geliyor. Kolay gelsin :)

çok güzel tavsiyeler, çok teşekkür ederim.