Bu Coupe yi Bilen Varmı?

gktg1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün arabamı teslim aldım sonunda, ancak biraz masraf çıkarcak gibi duruyor. İlk muayeneye girmiş geçememiş ağır kusurlu bulunmuş daha sonra galerici yaptırmış bir kaç yerini şimdi geçmiş muayeneden hafif kusurlu olarak. Umarım çok büyük problemlere yol açmaz. Şimdilik gözüme çarpanlar, uzaktan kilit, hız göstergesi, araç içi lambalar çalışmıyor. Ancak motoru iyi gibi, oldukça iyi kaçıyor boş yolda. Gerçi henüz alışamadım arabaya debriyaj-gaz ayarını yapana kadar bir kaç kez stop ettirdim ama :D Bir de geri vitesi bulana kadar akla karayı seçtim birinizde vitesi yukarı çekip geri viteye takıcaksın demediniz yahu :D Haftasonu bir tamirciye götürüp bir profesyonele gösterip ne var ne yok görmek istiyorum en temizi. Sizinde tavsiyeleriniz çok önemli benim için. Şimdiden teşekkürler.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen o arabayı bana sat kurtul :D hehe hehe hehe
Bildiğim kadarıyla yardımcı olayım:
Bu saydıkların sigorta kutusundaki ufacık bir aksaklık veya sigorta atması da olabilir. Ama hız göstergesi çalışmıyorsa bu gaz teli ile alakalıdır. Senin aracının gaz teli elektrikli yani yol bilgisayarıyla bağlantılı ve maalesef en iyi ihtimalle 300 tl ye yenisini alman lazım. (Europanın ki bile o kadardı var sen düşün) Uzaktan kilit olayı senin aracında kızılötesi üzerinden çalışıyor. Yani görmesi lazım. Görmemesinin nedenleri çeşitli olabilir. Ama araç mevcut anahtarlarla sorunsuz çalışıyorsa sorun olmaz. Ama şöylede bişey var. Bu araçlarda immobilizer sisteminin devre dışı kalması ve aracın elektriki aksamlarının çalışması için kumandadan açılması şart diye biliyorum. Eğer yolun bu taraflara düşerse (silivri) sanayide Tolga Elektrik var her türlü yardımcı olurum gündüzleri 2 ye kadar boşum bu hafta hem ona gösteririz hem de benim F7R ı gösterdiğim çakır usta var ona gider arabayı göstertiriz.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün arabamı teslim aldım sonunda, ancak biraz masraf çıkarcak gibi duruyor. İlk muayeneye girmiş geçememiş ağır kusurlu bulunmuş daha sonra galerici yaptırmış bir kaç yerini şimdi geçmiş muayeneden hafif kusurlu olarak. Umarım çok büyük problemlere yol açmaz. Şimdilik gözüme çarpanlar, uzaktan kilit, hız göstergesi, araç içi lambalar çalışmıyor. Ancak motoru iyi gibi, oldukça iyi kaçıyor boş yolda. Gerçi henüz alışamadım arabaya debriyaj-gaz ayarını yapana kadar bir kaç kez stop ettirdim ama :D Bir de geri vitesi bulana kadar akla karayı seçtim birinizde vitesi yukarı çekip geri viteye takıcaksın demediniz yahu :D Haftasonu bir tamirciye götürüp bir profesyonele gösterip ne var ne yok görmek istiyorum en temizi. Sizinde tavsiyeleriniz çok önemli benim için. Şimdiden teşekkürler.

Hayırlı olsun, aracınla ilgili sorunlarını Megane coupe bölümüne yazarsan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır...

gktg1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen o arabayı bana sat kurtul :D hehe hehe hehe

Hala bu teklifin geçerli mi? :D :D

Açıkçası biraz soğudum ben arabadan, motorunda sorun yok uçak gibi gidiyor ancak saydığım nedenler soğuttu aracı benden. Şaka bir yana almak isteyen olursa satacağım arabayı sizlerinde aklınızda bulunursa sevinirim. Veya da peugeot 206 ile başabaş takas olabilir.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence acele ediyorsun, aldığın aracın modeli belli biraz masrafla tadından yenmez bu araç...

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sattım sudan çıkmış balığa döndüm. Bence değerini bil o aracın. Hem bu renk, hem bu temizlikte en önemliside bu fiyata bu araçtan Türkiyede arasan bulamazsın bilgin olsun. Piyasaları açıldı artık yaz aylarının gelmesiyle. Bence hata edersin. Benim alma durumum olursa o fiyata hiç düşünmez alırdım ama bir aracım var istediğim fiyata satmam lazım önce. 22.000 tl ya aracımı satarsam senin aldığın paraya ben alırım senden.