gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marş otomatiği değişti günden güne parcalar yenileniyor

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aracıma amerikan park sinyal zenon led gündüz farları turuncu park lambaları taktırdım fotoğrafları niyese kabul etmiyor .

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Artık tekleme yapmaya başlamıştı. Bujiler 35bin km'dir aynıydı, değiştirmemiştim.
Bugün, Distiribütör, Buji kabloları, Bujiler değişti ve arabanın çalışması saat gibi oldu.
Bir de yılların verdiği yorgunluğun etkisi ile Ön takozlar eskimiş, onlarda değişti. Motordaki sarsıntıdan eser kalmadı.
Bosch LPG bujilerini seviyorum yaaa... araba 111bin km de! her halde 145bin km ye gelince tekrar buji değiştiririm. O da artık en az 4-6 sene demek!

Ne mi kaldı? aciliyeti olan bişi kalmadı, LPG sistemi komple değişecek, huzursuzum..
periyodik bakım olan yağ+yağ filtresi vs değişimi de haziran'da vize öncesi yapıldı mı! tamamdır :)
Seviyorum 19'umu yaaa :)

kafkaskartalı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sol kapı swicth i ile sağı değiştirdim. Solda ki arızalandı. ( far uyarı sistemi çalışmıyordu.Şimdi tamam) :bravo

rftnlsy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bujileri degistirdim motorda tekleme vardı kesildi ustayla ugrasmamak guzel

41europam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün önce lastikçiye gidip, kış lastiklerini değiştirdim. 4 adet semperit taktırdım. Performansı tatminkar. Yağ 5w-40 koyacaktım, kışa erteledim. Elf 10-40. Bosch LPG bujisi alımını erteledim, deneme amaçlı orijinal bujileri 0.8 mm ayarladım, kabloları yeniledim, filtreler yenilendi. Pazartesi LPG bakımına girecek. Çıkan bujilerden hiç memnun değildim, yakıtı ilerleyen zamanda göreceğiz ama tekleme ortadan kalktı. Alt devirlerde canlandı. Üst devirleri pek gormuyorum o yüzden birşey diyemem. Babama da yağlı üstübülerle dolu poşet ve eski yağı bıraktım. Uygun bi yere verir artık.

hınıslı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a benim arabanın tamponlarını boyamak isdeim bazı kişiler boyama dediler plastikten boya kalkıyormuş ne dersiniz.

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a benim arabanın tamponlarını boyamak isdeim bazı kişiler boyama dediler plastikten boya kalkıyormuş ne dersiniz.
Direkt olarak boya vurulursa kalkar tabiki

İyi işçilikle plastik astarı + boya + vernik kombinasyonu uygulanırsa atma olmaz. Yalnız sacı macunlayıp boyamaya benzemez tamponlar her usta yapamaz yani, garanti veren varsa ona yaptırın :eyv