EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
IMG_20150922_173937.jpg

ceyarrr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun marş dinamosu kaçırıyordu sokturdum icindeki mukanizmayı iten mandal kırılmiş nasıl becerdiysek hazır sokulmusken komurleri de degiştik parca 35 işçilik 50 total 85 tl bayıldık evlada

fatoyoko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün motoru yıkattım kaloriferin oraya su kaçırmışlar. Yıkamadan çıktıktan 20 dk sora çalışırken kalorifer durdu bi anda. BUgün götürdüm elektrikçi ustamıza tesisat ve sigorta tablası sizlere ömür. Resistansıda zaten ital etmişler rolelerle bi düzenek yapmışlar öyle çalıştırmışlar. Orjinaline çevirirsek 400ü buluyordu. Napalım bizde derli toplu rolelerle yalıtımlı şekilde yapalım sıkıntı çıkmaz memnun kalırsın dedi ustam. El mahkum sökmüş etmiş adam 120 tl sigorta tablası ve tesisat çekilecek kalorifere tekrar 50 tl de ustaya işçilik vereceğiz toplam 170 tl masrafımız oldu.

Arka sacı kestirmeden oval hoparlör takmak istiyorum . internette oval hoparlör yükselticiler var işimi görür mü acaba?
Anladığım kolonları o yükselticiye yükselticiyide kolon yuvasına montajlayacağız. Yaptıran ettiren bi fikri olan var mı?

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün motoru yıkattım kaloriferin oraya su kaçırmışlar. Yıkamadan çıktıktan 20 dk sora çalışırken kalorifer durdu bi anda. BUgün götürdüm elektrikçi ustamıza tesisat ve sigorta tablası sizlere ömür. Resistansıda zaten ital etmişler rolelerle bi düzenek yapmışlar öyle çalıştırmışlar. Orjinaline çevirirsek 400ü buluyordu. Napalım bizde derli toplu rolelerle yalıtımlı şekilde yapalım sıkıntı çıkmaz memnun kalırsın dedi ustam. El mahkum sökmüş etmiş adam 120 tl sigorta tablası ve tesisat çekilecek kalorifere tekrar 50 tl de ustaya işçilik vereceğiz toplam 170 tl masrafımız oldu.

Arka sacı kestirmeden oval hoparlör takmak istiyorum . internette oval hoparlör yükselticiler var işimi görür mü acaba?
Anladığım kolonları o yükselticiye yükselticiyide kolon yuvasına montajlayacağız. Yaptıran ettiren bi fikri olan var mı?
Kalorfere nasıl su kaçrmışlar çok merak ettim üstü kapalı plastik parça var uğraşmış olmaları lazım:soru
Oval hoparlörleri komple kabin veya 2 yükseltme kabiniyle takabilirsiniz, ama benim fikrim sub veya 4 oval takılmayacaksa kabinle uğraşmaya gerek yok abartılı da görünüyor zaten. Ben alır almaz kestim sacı size de tavsiye ederim gayet orjinal duruyor
20150614_201906.jpg

fatoyoko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benden öncekki sahibi kalorifere tadilat yaptırmış. Fakat hiç professyonel bir tamir işi yapılmamış kablolar filan hep açıkta bırakılmış. Sigorta bile takmamışlar. Bende yıkamadan çıktıktan sonra açtım 15 20 dk çalıştı yanık kokusuyla beraber sustu. 120 TL tesisat kabloları, sigorta, roleler siigorta tablası onarımı için verdim. 50 TL de elektrikçi ustama işçilik verdim. Ustanın dediği arabayı istersen suya sok çıkar hiç bir şey olmaz artık. :) Olan bizim arttırdığımız paraya oldu.

Bu saç kesmeyi pek istemiyorum. Sanki bana aracın mukavemetini düşürecekmiş gibi geliyor. Aklımda 4 Oval kolon koyup bas koymamayı düşünüyorum. Malum lpg var ben birde mangal balık ollta araç temizlik malzemelerii derken az bi alanım kaluyor bagajda.
Dün gittim bir yere kaça buraya Pandizot yaparız diye 200 TL fiyat çekince hayırlı işler dedim çıktım.

Böyle görünce şimdi arkaya oval saçı kestiriip çok güzel durmuş. Sırıtmamış beğendim açıkçası. İyi günlerde kullanın.

fatoyoko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün eski aracımdan soküp evde duran Pioneer Free Air TS25X (X olan kısmı hatırlamıyorum) Kabine koyduğum bası bağladım. Evde yatan 4x100 Anfiyi de yeni aldığım 8Awg ile bağladım. Çok bi beklentim yoktu eski aracım R5 ve Twingoda bagaj küçük olduğu için verim alamamıştım. Ancak Sedan ve byük bagaj olunca koparttı resmen yetti fazlasıyla. Şimdi EnesbeyteR'in aracına yaptığı gibi sacı kestirmeyi düşünüyorum. Evdeki Pioneer 6x9 ovalleri takıcam bakalım. Nası kestireceğim orası muallakta temiz iş olsun var mı tanıdık İst.Küçükçekmece'de yakınlarda Helalinden 20 TL'si var :D

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün eski aracımdan soküp evde duran Pioneer Free Air TS25X (X olan kısmı hatırlamıyorum) Kabine koyduğum bası bağladım. Evde yatan 4x100 Anfiyi de yeni aldığım 8Awg ile bağladım. Çok bi beklentim yoktu eski aracım R5 ve Twingoda bagaj küçük olduğu için verim alamamıştım. Ancak Sedan ve byük bagaj olunca koparttı resmen yetti fazlasıyla. Şimdi EnesbeyteR'in aracına yaptığı gibi sacı kestirmeyi düşünüyorum. Evdeki Pioneer 6x9 ovalleri takıcam bakalım. Nası kestireceğim orası muallakta temiz iş olsun var mı tanıdık İst.Küçükçekmece'de yakınlarda Helalinden 20 TL'si var :D
Temiz iş olacak pek bi durum yok ölçü alınıp kesilecek, yakın olsaydı dekupaj la dalardım ben 5dk'lık işi var:))

ATILGAN1985

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

:sinirliBugün R19 1.4i RT tek nota enjeksiyonlu canavarıma küstüm... kalorifer motoru beni iki aydır üzüyor... çalışmıyor... araba buzhane gibi oluyor... kalorifer motorunun vidalarını söktüm direksiyon arkasında bulunan iki adet vidasını söktüm. klima kompressör vidalarını söktüm. kalorifer motorunun önündeki sac parçalarının 5 adet vidasını söktümmmm. ve sonunda kızdım:sinirli. ne yaptıysam kalorifer motorunu çıkartamadım yerinden... şimdi konuşmuyorum r19'umla küstüm ona ben... kış günü beni rezi etti... bir sökebilsem sorununun ne olduğunu anlayacam ama sökemedim işte... sizin ya da bir baskasının tecrübesi varsa bu durumla alakalı lütfen bilgi versin... Sabah ilk işim endüksiyon bobinini gaz kesiciyi söküp arabanın klimasını yerinden oynattıktan sonra kalorifer motorunu çıkarmaya çalışmak olacaktır...

PsiKoMaNYaKoLoG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klimalılarda nasıl bilmiyorum ama klimasızlarda biraz evirip çevirip çıkıyodu.