Cam Filmi Yasak mı?

beofone

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Clio için cam filmi taktırmayı düşünüyorum ancak 1. ve 2. derece varmış sanırım.

1.'de birşey yapmaya gerek yok ama 2.'si için Reno bir form doldurtuyormuş.

Bildiğim kadarıyla hangisini taktırırsak taktıralım, eğer polis ceza yazmak isterse yazar.

Bunlar ruhsata da işlenmediği için bu riski almaya gerek yok diye düşünüyorum.

Kesin bilgisi olanlar var mı bu konuda?

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet polis ceza yazmak isterse yazar

Siz abartı olmuyacak şekilde 1 numarayı Tercih edebilirsiniz ben araç cam Filmi sevmediğim için uygulatmadım birde bahanem var olurda kıl birine denk gelirsem uğraşmak istemediğim için Tercih etmedim qw
Arkadaşlar Clio için cam filmi taktırmayı düşünüyorum ancak 1. ve 2. derece varmış sanırım.

1.'de birşey yapmaya gerek yok ama 2.'si için Reno bir form doldurtuyormuş.

Bildiğim kadarıyla hangisini taktırırsak taktıralım, eğer polis ceza yazmak isterse yazar.

Bunlar ruhsata da işlenmediği için bu riski almaya gerek yok diye düşünüyorum.

Kesin bilgisi olanlar var mı bu konuda?

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanlış Hatırlamıyor İsem Son Düzenlenen Yasa İle Ön ve Arka Camlarda Film Olmaz İse Gıcık Bir Polise Denk Gelmez İseniz Problem Çıkmaz.
Şuan Bizim Arabada En Koyusundan Film Var Ön Camda 1 Numara Açık Film Var Şükür Daha Bir Problem Yaşamadım qw

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 senedir arabamda 3 num. film var komple ön camada 1 num. yaptırcam hiç bir şekilde film yüzünden cevirmeye girmedim

Serdar Gurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci satin alirken filmli istesek showroom film cekip o sekilde teslim ediyor mu? Maliyeti ne kadardir acaba bilgisi olan yada bu sekilde teslim alan varmi?

omurerdic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende ön ve ar camlar 2, bagaj camı 3 yaptırdım. geçen muayeneye gitmiştim tüp taktırdığım için. orda hiç bakmadılar bile. ama gıcık bir polis ne der bilemem. maliyeti servislerde çok pahalı diye biliyorum. dışarda kaliteli ve uygun fiyata yaptırılabilir.

beofone

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci satin alirken filmli istesek showroom film cekip o sekilde teslim ediyor mu? Maliyeti ne kadardir acaba bilgisi olan yada bu sekilde teslim alan varmi?

Bana verilen fiyat 400 TL'ydi diye hatırlıyorum.O bir telefonla tekrar teyit ettirilir ama diğer soruna gelince, evet eğer istersen o şekilde teslim ediyorlar. Araç geldiğinde zaten 3 gün falan bekliyor burda. O ara bütün aksesuarlar yaptırılabilir.

BHT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karayolları Kanunu madde 30/1-b maddesi uyarınca ''....görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları.....'' diyor. Şayet görüşü engellemiyor ise ve tehlike arz etmiyor ise cezanın iptali için trafik veya sulh ceza mahkemesine müracaat edebilirsiniz. Karayolları Trafik Yönetmeliği Md 63/6 : Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır diyor polis burdan tutturabilir. Polis cezayı yazar siz mahkemeye itiraz edersiniz amaç sadece güneşe karşı önlem ise araca göre üretilmiş perdeler var onları tavsiye ederim başınız ağrımaz. Başkalarının başına gelmemiş olması sizin başınıza gelmeyeceği anlamına gelmez benim yakınımdaki tanıdığım bir sürü insanın başına geldi filmden ceza yediler.

CanTRGT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben arabamı alırken bana sordular cam filmi yaptıralım diye bende yapın dedim 2 defa polis durdurdu hiç sorun olmadı koyuluk derecesini fazla abartmazsanız bişey olmaz. :)

cupido

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni yasaya göre ön ve ön yan camlar hariç filim yasak değil biri mahkeme ye vermiş ve kazanmişti öle hatirliyorum
3 koyu içerisi görünmüyor polisler killik yapa bilir
2 iyi ben 2 yaptim
1 acik aracin içi acik renkse varligi yoklugu belli olmuyor

ben araca serviste taktirdim ve hiç birşey imzalatmadilar