Cam filminden trafikten men

AHMETAYTEN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu yüzden ceza ödemek kötü bir durum.. bir de trafikten men olmak saçmalığın daniskası.. Yasak ama bir dünya yer cam filmi kaplıyor, onlara ceza yok, yaptırana var, araçlardaki km leri ayarlama için dükkan bile açan varken km de oynama yaptırana ceza var, değişik bir düzende yaşıyoruz :) arkadaki 3 cam hariç film yasak, illa da yaptırmak isteyen bence 1 numara yapsın, çok belli olmuyor ve dikkat çekmediği için sorun olmuyor...Diğer türlü Polisin insiyatifine kalıyorsunuz,dava açsanızda bişey çıkmaz, ümitlenmeyin..

Teşekkür ederim.
Bizim ülkemizde dava filan açamazsınız açsanızda zaten memur herzaman haklıdır.

Bir arkadaşıma 3,5 yıl öncesinden bir trafik cezası geldi, yanılmıyorsam 200 liraya yakın bir ceza kesmişler ve 3,5 yılda 800 liraya çıkmış bu 3,5 yılda 3 araç değişti ve aynı adreste ikamet etti.
Gitti dava açtı bana hiç bir tebligat vs gelmedi adresim ruhsattakiyle aynı vs. itiraz etti.
Sonuc ceza plakaya kesilmiş ve arac kendisine ait olduğundan dolayıda ödemek zorundaymış, şimde bana film var diye ceza kesse dava açarmıyım. 3 kere düşünürüm paşa paşa öderim.

Ayden dediğiniz gibi ümitlenmiyeceğim.

AHMETAYTEN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun, en iyisini yaptın. önceliğini (sağlık) belirleyip uygulatmışsın. ne ceza korkusu ne de başka düşünce:eyv

öncelik görsellik ise şimdiki yönetmelik ve uygulamalara göre ceza yeme ihtimali geçerli. yaptıracaklar düşükte olsa ceza ihtimalini göze almalı

film cezasına karşı olanlar şayet trafik polisi olsalar, meslek hayatları boyunca (şimdiki yönetmelik gereği) aynı cezayı başkalarına yazmak durumunda olacaklarını bir düşünseler:D:D

Aradığım görsellikten ziyade şehir dışı yolda yaz sıcaklarında klimeyı yüksek kademede açsanız dahi güneş içeride olduğundan biri ısıtırken diğerı sürekli soğutmaya çalışıyor ve sürücü dahil özellikle çocuklar (bende olduğundan biliyorum) çok etkileniyor.

Ama gördük'ki bunu yapamıyoruz, Bizim ülkemizde standart yok malesef fabrika versiyonunda 2 numara koyulaştırma olabiliyor ama 2 numara film olamıyor.... Ozaman Ambulans a yol verdi diye kırmızıda geçen aracada ihlal cezası kesilsin.

Bana çok ters geliyor bu uygulama, teşvik etmeleri gerekirdi verimli enerji kullanımıyla yakıttan tasarruf sağlayacağız... Full karartmaya güvenlik vs. ok diyecek sözüm yok. o ayrı.

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cam filmi serbest diyorlar bir de bu ne böle men etmişler.. :/
Geçmiş olsun..

Artık serbest diye duymuştum. Çok geçmiş olsun.

Örnek bi karar varmış. Onu bulup emsal gösterip umarım cezadan kurtulursun

ohaa :S cam filmi yasak değilki artık. internetten araştır bir avukat bu konuyu deşmişti yasak olmadığıda öyle ortaya çıkmıştı.o avukatı bulmaya çalış.cam filminden trafikten men edilen ilk insan olma :D hehe

Bununla İlgili Her Hangi Bir Kural - Yasa vs. Çıktı İse ve Hala Ceza Kesmeye Devam Ediyorlarsa Mahkemelerde Süründürürüm Ben Adamları :eyv

Teşekkür ederim.cam filmi serbest değil arkadaşlar.Trafik polisinin söylemine göre yılbaşından sonra serbest olucakmış.Mahkeme olayı ise hem çok uzun sürüyormuş ve her mahkeme aynı kararı vermeme olayı varmış.Meni kaldırmak için 2 yöntem var.
1-Genel muayeneye girip filmleri söktükten sonra meni kaldırmak.
2-Filmleri söküp herhengi bir trafik şubeye gitmek.
Bazı formalite yöntemler varda güvenemdim tüvtürkte

Arkadaşlar istanbuldaki bir kişi aracına film çektirmiş. polis ceza yazıyor. mahkemeye itirazda bulunuyor. itiraz gerekçeside şu herkes güneş gözlüğü kullanıyor ve mantıken güneş gözlüğü filme göre daha koyu oluyor. gelelim kanunun dediğine kanun derki aracın içten dışa görüşü %70 in altına düşürecek her türlü uygulama yasak der. o kişide güneş gözlüğünü göstererek itirazda bulundu. mahkeme bilir kişi raporu istedi. bu şekilde cezayı mahkeme iptal etti.
uzun lafın kısası yasak arkadaşlar. o cezayı iptal ettiren kişiye tekrar ceza yazabilirler. aynen bu şekilde cezanın iptali mümkün.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mahkeme kolay iş değil. çok uğraşırsınız. renkli film yapmamanız çok daha iyi.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aradığım görsellikten ziyade şehir dışı yolda yaz sıcaklarında klimeyı yüksek kademede açsanız dahi güneş içeride olduğundan biri ısıtırken diğerı sürekli soğutmaya çalışıyor ve sürücü dahil özellikle çocuklar (bende olduğundan biliyorum) çok etkileniyor.

Ama gördük'ki bunu yapamıyoruz, Bizim ülkemizde standart yok malesef fabrika versiyonunda 2 numara koyulaştırma olabiliyor ama 2 numara film olamıyor.... Ozaman Ambulans a yol verdi diye kırmızıda geçen aracada ihlal cezası kesilsin.

Bana çok ters geliyor bu uygulama, teşvik etmeleri gerekirdi verimli enerji kullanımıyla yakıttan tasarruf sağlayacağız... Full karartmaya güvenlik vs. ok diyecek sözüm yok. o ayrı.

sonradan uygulamaya ceza riski var. yaptıranlar ya riski göze alıyor ya bilmeden yada bana bişey olmaz deyip yaptırıyor

fabrika çıkışı koyu camlarda, sahada görev yapan trafik polis neye dayanarak ceza kesecek sorusu var. bir araç piyasaya çıkmadan önce "sanayi ve teknoloji bakanlığından, ulaştırma bakanlığından" uygunluk lisansı alıp sonra üretiliyor yani araç resmi izinli olarak koyu cam ekipmanına sahip oluyor, sonra kimse git camını değiştir diyemiyor. polisin dayandığı şu durum varki, sonradan araç üzerine ekipman eklenmesi yasak (sonradan lpg takmak için yine devletin resmi onayı alınıyor). sonradan koyu cam filmi için onay veren bir kurum yada yasa var mı??? hal böyle olunca sahada görev yapan trafik polisi ceza yazma yetkisine sahip oluyor....

ambulansın geçiş üstünlüğü var ve diğer araçlar bu üstünlüğü ambulansa sağlamakla görevli. ambulansa yol açılmadığı anlarda suç işlenir

hepsini duymuyoruz ama tüm yurtta her gün film için cezalar yeniyor. yaptıracaklar ceza ihtimalini düşünerek karar versinler:)

Son düzenleme:

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok koyu yaptırılırsa ceza yeme oranı yüksek, 1 no yapılırsa hiç sıkıntı olmaz polis çok karışmıyor 1 noya zaten 1 no film içerisini çok rahat gösteriyor. Kalitesiz ne olduğu belli olmayan filmlerde istersen 3 no yaptır sadece koyu naylondur o uv filtresi falan olmaz uv filtresi sadece kaliteli markalarda var. Bu pazardan 5 tlye güneş gözlüğü almakla, mağazadan 200 tl ye polarize camlı güneş gözlüğü almak gibi diyebiliriz.

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonradan uygulamaya ceza riski var. yaptıranlar ya riski göze alıyor ya bilmeden yada bana bişey olmaz deyip yaptırıyor

fabrika çıkışı koyu camlarda, sahada görev yapan trafik polis neye dayanarak ceza kesecek sorusu var. bir araç piyasaya çıkmadan önce "sanayi ve teknoloji bakanlığından, ulaştırma bakanlığından" uygunluk lisansı alıp sonra üretiliyor yani araç resmi izinli olarak koyu cam ekipmanına sahip oluyor, sonra kimse git camını değiştir diyemiyor. polisin dayandığı şu durum varki, sonradan araç üzerine ekipman eklenmesi yasak (sonradan lpg takmak için yine devletin resmi onayı alınıyor). sonradan koyu cam filmi için onay veren bir kurum yada yasa var mı??? hal böyle olunca sahada görev yapan trafik polisi ceza yazma yetkisine sahip oluyor....

ambulansın geçiş üstünlüğü var ve diğer araçlar bu üstünlüğü ambulansa sağlamakla görevli. ambulansa yol açılmadığı anlarda suç işlenir

hepsini duymuyoruz ama tüm yurtta her gün film için cezalar yeniyor. yaptıracaklar ceza ihtimalini düşünerek karar versinler:)

katılıyorum

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Valla yazmazlarsa hatrım kalır deyip bu yaza filmle gireceğimdir Antalya güneşinin zulmunü çekemem artık isyannnıslık