Cam tavandaki tıkırtı ve rüzgar alma sorunu

mericok

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, Aracımda yaz başında cam tavanda kasis ve çukurlarda tıkırtı sesi geliyordu ayrıca yüksek süratlerde içeri rüzgar sesi alma gibi kronik sorunları vardı. Yaz sonunda sunroof bademlerini değiştirdim 1 ay sorun kesildi ama şimdi eskisinden daha çok ses geliyor. Sunroff ayaklarına baktım biraz boşluk var ve sesi muhtemelen bunlar yapıyor gibi. Forumdan Yusuf bey sanırım bu işi kökten halletmiş bana ne gibi önerileriniz olabilir hem tıkırtı hemde rüzgar sesi alma konusunda. Teşekkürler.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim satılan sunroof ayak bademleri yumuşak siyah plastikten yapılmış yağsız ve özelliklede tozlu ortamlarda bu bademler çok çabuk eriyor. Ben bunların yerine Tornacılarda TEFLON diye tabir edilen beyaz plastik malzeme ile hallettim. yeni orijinal siyah yumuşak bademden ölçüler aldım. önce kızakları temizledim. sonra bu yaptığım teflon plastik ayakları az bir gres tabir edilen yağla yağladım.Çok şükür ses seda yok.

mericok

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu teflonculara yolunuz tekrar düşerse banada bir çift yaptırma şansınız olur mu?

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim ben tornacıdan sadece teflonu aldım.geri kalan işi ben hallettîm. Bu arada bu işlemi yapan tornacılarda duydum. Kardeşim sanayiden yaklaşık 35km uzatayım.

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman üretime geçip bize sat :)

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bizimkisi scenic dostluğu . Para pulla işim olmaz. yapılmasında bir numara yokta asıl nasıl ulaştıracağım. Hani Ankarada olan arkadaşlara yardımcı olurum. Ama Ankara dışı ulaştırma sorun. Hadi ÖLMÜŞÜME SEVABEN göndersem de kızaklar temizlenip eskilerin sökülmesi , tekrar yağlanmasının yapılması gerek. Olmasa ben teflon dan badem ayakların nasıl yapıldığını bir slayt hazırlayıp paylaşayım.

mericok

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf Bey kargo ile ödemeli gönderebilirsiniz ödemesini ben yaparım. Kızaklar ile ilgili videoyuda paylaşırsanız size duacı olurum. Şimdiden teşekkürler.

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkeste olan önemli bi soruna el atmışsınız.takipteyiz..kargo ödemeli mantıklı:)