Cam tavandaki tıkırtı ve rüzgar alma sorunu

mericok

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zaman dedigin gene en az 6 7 yıl gidiyor

mericok

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben internetten aldım 2 ay anca dayandı sonrasında ses yine başladı.

acelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf hocam sen en iyisi bize balık tutmayı öğret. Nasıl yaptınsa parçaları video çekip koyarsan çok iyi olur.

hda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçtan çıkan sunroof ayakları aşağıdaki gibiydi. Plastik parçaları AutoCAD de çizip teflon malzmeden CNC de işlettim. Basit bir torna ile de yapılabilir.

82QZO1.jpg
[/URL][/IMG]

1Drv3B.jpg
[/URL][/IMG]

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçtan çıkan sunroof ayakları aşağıdaki gibiydi. Plastik parçaları AutoCAD de çizip teflon malzmeden CNC de işlettim. Basit bir torna ile de yapılabilir.

82QZO1.jpg
[/URL][/IMG]

1Drv3B.jpg
[/URL][/IMG]
Arkadaşa çok teşekkür ederim . Arkadaşlar aynen işlem bu. Elinizde sadece bu teflon denen sert plastik parça olması yeterli. geri kalan çok basit. kesin bilgi değil ama hatırladığım kadarıyla ölçüleri delik çapı 6mm ; genişlik 10mm ; kalınlık 10mm . yanlış hatırlamıyorsam. Arkadaşlar elimde az bir parça yeşil renk teflon plastik parça var. sırf sizin için resimleyip videolayacağım. Biraz sabır rica ediyorum. Çünkü başımda bir tatlı bela var. konsoldaki ön cam havalandırma ızgara ortasındaki kapak içinde sensör veya kablo soket varmı diye kontrol ederken ; kapağı çıkarmaya çalışınca sensör konsol içine düştü. ön cam çok yakın olduğundan binbir türlü yöntem denedik bir türlü sensörü sıkı geçen yuvasından çıkaramadım. Mecburen ön konsolu sökeceğim. haliyle işlem biraz sürüyor. Aksine de Ankarada hava yağmurlu. hazır konsolu sökmüşken konsol ile cam altına yalıtım yapayım dedim. buğün Tekzenden yanmaz ses kesici sünger aldım. 1 m2 si 11 tl. iki tane aldım. İlk fırsatta ön konsolu söküp önce yalıtım sonra sensörü yerine oturtturup konsolu geri takacağım.

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun yusuf abi senin işin uzun şimdiden kolaygelsin

mericok

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen kardeşim eline sağlık işte bize bu parçadan lazım. Bize tam ölçülerini verebilir misin?

hda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

mericok

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok teşekkürler sağol