Captur 1.2 TCe EDC Yakıt Ortalaması İstanbul-Enez

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
icon 1.2 TCE kullanıyorum. şehiriçi 550 km oldu. sakin kullanıyorum. sürekli eco^da ortalama 9,4 lt gösteriyor. . böyle devam ederse yandık yani?????

Aracın KM si toplamda 550 Km ise daha erken sayılır.Aracı kullandıkça yakıt tüketimi illaki düşecektir.

Aynı aracı kullanan abilerimiz var ve uzun yolda 3.6LT yi gördüklerini söyleyebilirim.

hikmeta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler kardeşim,,,inşallah umutla beklieyeceğiz artık.

Aracın KM si toplamda 550 Km ise daha erken sayılır.Aracı kullandıkça yakıt tüketimi illaki düşecektir.

Aynı aracı kullanan abilerimiz var ve uzun yolda 3.6LT yi gördüklerini söyleyebilirim.

hikmeta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rodaj ile ilgili olarak kullanım kitabında bir bölümü yeni gördüm...çok benzer şeyleri mr.clio nickli bir arkadaşımız paylaşmış, captur clup'te "rodaj dönemi -sıfır araçlar için" başlığı altında bulabilirsiniz.

Yazdığınız maddelerde 3-4 birbiriyle celismis. 4 rodajdir zaten 3 de rodajin reddidir. Kaldı ki kullanma klavuzunda rodaj bölümü mevcut en azından clio da var. Focusun kitapciginda da var opel astranin da bunların hepsi karburatorsuz. Bence servislerde kraldan fazla kralci var. Motor açma diye teknik terim de yok bu sadece halk arasindaki bir efsane. Varsa kaynak bilgi buradan link olursa kendimizi duzeltmis oluruz. Motorsikletin motorunda piston sekman varda otomobilde yok mu çok garip bir yaklaşım olmuş. Kolay gelsin.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rodaj ile ilgili olarak kullanım kitabında bir bölümü yeni gördüm...çok benzer şeyleri mr.clio nickli bir arkadaşımız paylaşmış, captur clup'te "rodaj dönemi -sıfır araçlar için" başlığı altında bulabilirsiniz.
Ben öyle bir bölüm aramiyorum ki yanlış alıntı yapmisiniz arayipta bulamayana yazdım ben onu

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk