Captur 1.5 s.s icon yakıt tüketimi

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Bende de 1,5 Dci Captur var henüz 3750 km'de araç fakat bir depo yakıt ile ve ECO açık olmasına rağmen 650 km'den fazla yol yapamadım?
nedendir ?
Aracınız daha yeni zamanla yakıt harcama oranı düşecektir,

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yukarimahalle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar bir kac sorum.olacak 45 litre yakitla 650 km yol yapmak dizel motor icin iyi bir performans değil . 100 km 6.9 lt ortalama tuturmuşsunuz Öncelikle hangi sehirde yaşiyorsunuz , trafikte kalma süreniz nedir. Lastik basınclarınız da cok önemli.almış olduğunuz euro dizel yakit da önem taşıyor . Arac kullandiginiz bolge cok tozlu ise hava filtresini haftada bir basincli hava ile temizlemeniz gerekir . Birde yagıni kontrol edin. 6000 km buldugunuzda aracinizi tam performanslı kullanabilirsiniz.ben istanbul'da şehirici 950 km yol yapiyorum ortalama 100 km de 4.7 lt tüketim degerini yakaladim suan arac 13.500 km de

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yukarimahalle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde klima kullanimin8z ne kadar oluyor bu husus da çok önemli bir durum iyi sürüşler dilerim

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar bir kac sorum.olacak 45 litre yakitla 650 km yol yapmak dizel motor icin iyi bir performans değil . 100 km 6.9 lt ortalama tuturmuşsunuz Öncelikle hangi sehirde yaşiyorsunuz , trafikte kalma süreniz nedir. Lastik basınclarınız da cok önemli.almış olduğunuz euro dizel yakit da önem taşıyor . Arac kullandiginiz bolge cok tozlu ise hava filtresini haftada bir basincli hava ile temizlemeniz gerekir . Birde yagıni kontrol edin. 6000 km buldugunuzda aracinizi tam performanslı kullanabilirsiniz.ben istanbul'da şehirici 950 km yol yapiyorum ortalama 100 km de 4.7 lt tüketim degerini yakaladim suan arac 13.500 km de

Merhaba,

İstanbul'da yaşıyorum ve her sabah ve her akşam cevizlibağ-maslak trafiğine giriyorum. Aracım 3400 km'de daha.
Ve bu mevsimde genelde klima açık oluyor. Yağına baktım herhangi bir eksilme yok. Lastik basınçlarıda standartta

yukarimahalle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

İstanbul'da yaşıyorum ve her sabah ve her akşam cevizlibağ-maslak trafiğine giriyorum. Aracım 3400 km'de daha.
Ve bu mevsimde genelde klima açık oluyor. Yağına baktım herhangi bir eksilme yok. Lastik basınçlarıda standartta
çok yoğun bir trafik de dur kalk tabi ki yakıt tüketimini artıracaktır... bir hafta sonu dolu depo ile bir istanbul dışına çıkın derim hem aracınız biraz uzun yolda ferahlamış olur. çıkmadan driving eco seyir raporunu sıfırlayın ve yola koyulun uzun yolda kaç km de ne kadar yaktı bir analiz yapma şansımız olur. tekrardan güle güle kullanın aracınızı :)

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende şuan dönüş yolundayım.İstanbul -Ordu 4.6 LT/100 Km geldim.41 LT ile 876km yol yaptım .Dönüş nasıl olacak bakalım. Gidiş 3 yetişkin 3 çocuk .Bagajda çantalar vardı ama ben dahil yolcu ve eşyalarla en fazla 300 kg. Klimada açıktı.Ortalama hız 61 KM .

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Dönüşüde az önce tamamladım.
Yoldaki hız limitlerini zorladım.Ordu -İstanbul 5.1 LT/100 Km 45.6 LT ile tamamladım.Yolcu ve ağırlık aynı.Ortalama hız 91.2 Km ile tamamladım.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok yoğun bir trafik de dur kalk tabi ki yakıt tüketimini artıracaktır... bir hafta sonu dolu depo ile bir istanbul dışına çıkın derim hem aracınız biraz uzun yolda ferahlamış olur. çıkmadan driving eco seyir raporunu sıfırlayın ve yola koyulun uzun yolda kaç km de ne kadar yaktı bir analiz yapma şansımız olur. tekrardan güle güle kullanın aracınızı :)

Çok teşekkürler. Bu arada aracım dizel otomatik ve klima her daim açık oluyor.

yukarimahalle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otomatik klima kullanmanizi tavsiye ederim. Iceri istenilen sicakliga ulastiginda klima yakiti daha az tüketmeye basliyor ve arac daha randimanli çekişi kuvetli bir hal aliyor

Shadow39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ortalama hız 105 ile, 650 km yol yaptım. Yakıt tüketimi 5.2 :( (Klima daima açık)
120-140 arası hız yaptım genelde. Ara ara düştü işte. Basabilinecek yerde bastım hep.
Şehir içi bile 5.1 yakıyordu.