Captur 1.5 s.s icon yakıt tüketimi

yukarimahalle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar ; yeni karadeniz turunu tamamladım . Istanbuldan Gümüshane sirasiyla 2800 mt yaylalara tirmandim. Daha sonra sirasi ile trabzon maçka .rize ve sahil yolu samsun e 80 kara yolu takip edilerekten istanbul 2800 km yol yaptim ve ortalamayi paylasiyorum 100 km/ 3.8 lt . ( bu arada çorum'un Osmancık ilçesi Radarcık olarak degiştirilsin 😎📷

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

yukarimahalle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ba0d8c5c5b64cc0f6e4ce5c4bed88c22.jpg

dumancaptur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıt tüketimi ortalama 5,6-5,7 genelde değişmiyor. 1.5 dci start&stop manuel vites kullanıcısıyım. yakıt tüketimi normal midir.?

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
yakıt tüketimi ortalama 5,6-5,7 genelde değişmiyor. 1.5 dci start&stop manuel vites kullanıcısıyım. yakıt tüketimi normal midir.?

Merhaba

Bulunduğunuz mevki ve trafik yoğunluğuna göre değişebiliyor tüketim oranı.

Ben dur kalk gidiş - geliş 34 km haftaiçi hergün kullanıyorum aracımı ve 5LT /100Km olarak.Yazılım sonrası tüketim arttı oda normal, tam gaz olmasada köklemeye yakın kullanıyorum .

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
1.5 Dci EDC

selimbicer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracım 2014 model haliyle medianav var servise gidip eco bölümünü açtırma gibi bi ihtimalimiz var mı bu konuda bilgisi olan var mı? bu arada gayet güzel bir ortalama ben ne yazik ki uzun yolda o kadar sabırlı değilim basınca normal olarak yakıyor :D

yukarimahalle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncelleme ile bir değişim söz konusu mu ? bende tam olarak bilmiyorum bir servise danışın isterseniz.. Ekonomik kullanım hakkında en önemli husus lastik basınçları , ayrıca yüksek devirde hızlanmadan vites değişiminden kaçınmak. ilk defa renault kullanıyorum.ve araç vites de iken yağınızı gazdan kestiğininz de araç sıfır yakıt tüketimine geçiyor. uzun yolda sabırlı değilim diyen arkadaşlar uzun yola çıktığınızda hız ortalamanızı merak ediyorum. istanbuldan gümüşhaneye 1000 km mesafeyi ortalama 100 km yapan varsa helal olsun bir ton radar var ceza almadan 100 km ortalamnın üzerine çıkmak imkansız. sabırsız arkadaşlar uçak daha ucuza geliyor :D radar cezası 400 tl den aşağı değil sanırım.. bir arkadaş ortlama değerlerini 5.6 , 5.7 lt demiş arada sıfırlayın ortalamalrınızı devamlı toplam yaptığınız km nin üzerinden ortalama vermesin . herkese iyi sürüşler kazasız belasız yolculuklar dilerim.. ( Bu arada Direkt Gümüşhane ye Ucakla gidemiyoruz ya Erzincan ya da Trabzon :)

yukarimahalle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar ; mağlum kış mevsimini yaşıyoruz. Havalar mevsim normallerinin altında seyrediyor. Soğuk hava ile aracın yakıt tüketimi de arttı istanbul şehir içi 100 km de 5.3 ortalamayı buldu. 45 lt yakıt ile 841 km yol katetmiş oldu. Yaz mevsiminde bu degerler , istanbul içi 100 km / 4.6 lt degerlerini yakalamıştı 970 km yol yapmıştım . 0.7 - 1 lt kayıp var yaz mevsimine göre not : yaz lastiği takılı
9efd1b06d3c77fb63602c3d5ea683d90.jpg