Captur Ses Sistemi

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence orjinal ses sistemi gayet başarılı.

tun71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba.sormak istediğim şu,aracın orjinal ön ve arka hoparlör çapları nedir?ayıca ön cam atında tweter yuvalarının içi dolumu,yani tweter varmı içinde.teşekkürler.

bende aynı şeyleri merak ediyorum bir de ses sistemi yaptırmak garantiyi etkiler mi

tansel.er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence orjinal ses sistemi gayet başarılı.

Soylediginiz dogru fakat bir seviyeye kadar. Sakin dinlemek istiyorsaniz beklentiyi karsiliyor. Fakat seviyeyi %70 i gectigi anda ses bozulmaya eski sahin hoparlorlerinden gelen sese benzemeye basliyor. Ornegin bir fiesta veya i20 ye binip bas ve tizi son kademeye getirdiginiz halde sesi sona kadar acin ne demek istedigimi anlayacaksiniz. En cok merak ettigim seylerden biri de sudur; ornegin radyonun cikis gucu 100 kademe ama fabrika radyoya 120 kademe koymus. Dolayisi ile ses 101 den sonra bozulacak. Bunu 100 de sinirlamak varken neden 120 kademe ile surulur ki piyasaya? Yine ayni ornek olacak ama i20 ve fiesta muzik calarinda bulunan kademe ne ise sonuna kadar veriyor sesi de bozmadan veriyor ustelik. Farkli markalar aynisini beklemek tabi ki yanlis ama kullaniciya guzel bir deneyim sunmak adina hos olabilirdi.

Biraz uzun oldu ama umarim anlatmak istedigim konuyu anlatabilmisimdir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
oncelikle iyi günler ben ses sistemimi su sekilde guclendirdim ve gayet memnunum bıraz pahalıya mal oldu ama deydi oncelikle 2 takım alpinne SPG-17C2 240W kapı kolonu gogusun uzerındekı bulunan twıter kapaklarına servıs urunu olan boss tweter (85 tl tanesı) ve de pionner TS-WX210A kendinden anfili subwoofer taktım orjınal teyıbı var ses kalıtesı mukemmel derecede su anda ayrıca kapılardan 35w gucunde cok dandık bır haporlorler cıktı

Kardeş Merhaba

Rica etsem ses sistemini değiştirdikten sonra şöyle bas ve tiz duyabileceğimiz müzik ile videoya çekip bizimle paylaşabilirmisin :)

Saygılarımla,

krkmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş Merhaba

Rica etsem ses sistemini değiştirdikten sonra şöyle bas ve tiz duyabileceğimiz müzik ile videoya çekip bizimle paylaşabilirmisin :)

Saygılarımla,
tabıkı cekıp gonderebılırım ama su anda aracım arızalarından dolayı servıste cıktıktan sonra gondereyım

krkmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba.sormak istediğim şu,aracın orjinal ön ve arka hoparlör çapları nedir?ayıca ön cam atında tweter yuvalarının içi dolumu,yani tweter varmı içinde.teşekkürler.

16,5 cm kapı kolonların olcusu on gogustekı twıterler de ıcı bos renaultun boss marka twıterlerı guzel ses verıyor

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oncelikle iyi günler ben ses sistemimi su sekilde guclendirdim ve gayet memnunum bıraz pahalıya mal oldu ama deydi oncelikle 2 takım alpinne SPG-17C2 240W kapı kolonu gogusun uzerındekı bulunan twıter kapaklarına servıs urunu olan boss tweter (85 tl tanesı) ve de pionner TS-WX210A kendinden anfili subwoofer taktım orjınal teyıbı var ses kalıtesı mukemmel derecede su anda ayrıca kapılardan 35w gucunde cok dandık bır haporlorler cıktı

2 takım Alpine ları direk hoparlördeki kablolar vasıtasıyla ana ünitdenmi beslediniz yoksa Anfi den destek aldınızmı, aldıysanız hangi marka model anfi kullandınız?

birde Boss marka tweeterları nereye bağladınız içi boş olduğunu biliyorum ama nereden beslediniz?

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
tabıkı cekıp gonderebılırım ama su anda aracım arızalarından dolayı servıste cıktıktan sonra gondereyım

Bekliyoruz :)

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul